Gönderen Konu: Finasterid ve yan etkiler  (Okunma sayısı 418 defa)

Turkeyballl

• Yeni üye
  • *
Finasterid ve yan etkiler
« : 05 Mart 2022, 20:02:27 »
Herkese merhaba. Saç dökülmem konusunda yaklaşık 2 ay önce proscar kullandım ve ilacı baya küçültüyordum. Yaklaşık 10 parçaya kadar bölüyordum. Aşırı derecede çok hızlı yan etkiler yaşadım. 2. Kullanışımda göğsümde ağrılar hissettim ama yine de kullanmaya devam ettim. Daha sonraki 6 ve 7. Kullanışlarda ereksiyon problemi gördüm. Acaba bu kadar hızlı yan etki görmemin nedeni nedir?

Whatever 282

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
Ynt: Finasterid ve yan etkiler
« Yanıtla #1 : 05 Mart 2022, 20:20:30 »
İlk etapta vücudun alışması gerek. Aralıksız, doz değiştirmeden kullanman gerek. 3-4 hafta geçip hala ya etkileri geçmiyorsa propecia dene. Proscar'ı bölerek kullandığımız için eşit bölünmediğinden dalgalanmalara ve yan etkilere sebep olabilir diye düşünüyorum. En son da dutasteride denersin
Kullandıklarını:
Biotin 5000mg
Her gün 1 Dutasteride 0,5mg
Haftada 3 kez dermaroller
Günde 2 Minoksil +bemiks + bephanten+ evigen
Günde 2 defa masaj
Folik asit ve D vitamini takviyesi

Turkeyballl

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #2 : 05 Mart 2022, 20:22:38 »
Ya aslında vücudumu pek alıştırmamıştım. Ara verip kullandığım zamanlar da oldu. Biraz da yan etkilerin kalıcı olma ihtimalinden korktum. Ama teşekkür ederim. Bir de öyle deneyeceğim

Seneca

• Full Member
« Yanıtla #3 : 05 Mart 2022, 21:10:18 »
Kan değerleri / hormon değerlerine baktır; forumda tanımadığın kişilerden fikir alma bu konuda çünkü kullandığın ilaç basit bir ilaç değil.
"Ignorance is the cause of fear.” ― Lucius Annaeus Seneca

Turkeyballl

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #4 : 05 Mart 2022, 21:23:46 »
Kan değerleri / hormon değerlerine baktır; forumda tanımadığın kişilerden fikir alma bu konuda çünkü kullandığın ilaç basit bir ilaç değil.
Ya evet haklısınız. Devlet Hastanesi'nde değerlerime nasıl baktıracağimı bilemiyorum. Gitsem kan değerlerime bakar mısınız desem yaparlar mı yine bilmiyorum. Özel hastaneye gidecek param da pek olmuyor. Çünkü öğrenciyim. Bir fikrin varsa söyleyebilir misin?

Facebook Twitter Instagram