Gönderen Konu: DHT Baskılayıcılar, Akıl Bulanıklığı, Unutkanlık ve Diğer Yan Etkiler Hakkında  (Okunma sayısı 3112 defa)

Cardozoo

• Hero Member
Herkese Merhaba. 5ar enzimini bloke eden maddelerin akıl bulanıklığı, hafıza sorunları ve sersemlik yaptığı biliniyor. 1 ay kadar topikal olarak biberiye yağı kullanmıştım(%95 oranında 5ar enzimini blokluyor). Yan etkilerini hiç bilmiyordum. Dermaroller ile duştan önce kullanıyordum(2-3 günde bir). 1-2 saat kadar bekletiyordum. 3-4 hafta sonra bir ara inanılmaz bir unutkanlık ve bulanıklık yaptı. 2-3 dakika önceki bilgiyi zor hatırlıyordum. Ve hafif testis ağrısı da yaptı. Bunları gördükten sonra araştırma yaptım ve açıkçası panik yaptım. Panik yaptıktan sonra sertleşme sorunu da oldu. Bu yan etkilerden sonra kullanmayı bıraktım ve 2-3 gün sonra yan etkiler geçti. Sanırım bu kadar yan etki görmemin sebebi dermaroller ile iyice kan dolaşımına sokmamdan kaynaklı. Agrasif bir dökülme döneminden geçmiştim. Şu an yaşım 19, vertex ve ön bölgede incelme, seyrelme var. Şakaklarım zaten döküldü. Norwood 2a-2.3a gibi bir görüntüye sahibim.Genel olarak da saç incelmesi oldu. Ergenlikteki dolgulu saçlarım yok yani.  Biberiye yağını kullanırken saçlarımın dökülmesi durmuştu. Beyaz bir yere saçımı silkerlerken neredeyse hiç saç teli görmüyordum. Bıraktıktan sonra şu an ise 6-7 tane saç teli görüyorum. Sabah yastığımda da aynı şekilde. Topikal olarak finasterid kullanmak istiyorum. Bu yan etkileri gördükten sonra oral finasterid beni korkutuyor. İlk olarak 1 ml minoxidil içinde 0.017 mg finasterid ile başlamayı düşünüyorum. Günde bir kere uygulayacağım. 12 saat sonra ise sadece minoxidil uygulayacağım. Dozaj neden bu kadar düşük diye soruyorsanız oral finasteridin günlük 0.05 mg'ı bile 1mg kadar %60'lara varan scalp ve serum dht düşüşüne neden oluyor. Topikal olarak uygulansa dahi finasteridin daltonu düşük olduğu için deriden kolaylıkla geçip sistematik hale geliyor.  Her bünye aynı değil. Sanırım bünyesi hassas olanlardanım. Dozajı daha da düşürüp 1 ml'de 0.0083mg gibi (bu da %0.00083'lük karışım demek oluyor) bir oranla mı başlamalıyım? Her yaptığım karışım 2 aylık olacak ve yan etki görüp görmediğime göre dozajı artırmak istiyorum. Dozajı duruma göre 1ml de 0.05 miligrama kadar kademeli artıracağım. Saç ekimine karar verdiğim zaman ise (muhtemelen 3-4 yıl sonra) dozajı 1ml de 0.25mg çıkarmayı düşünüyorum. Yorumlarınızı bekliyorum. Bu konu hakkında bilgisi olan kişileri etiketlerseniz sevinirim.

Spencer

• Hero Member
Biberiye yağının bu kadar etkili olması şaşırtıcı. Minoksidil içine proscar tableti 6 parçaya bölüp bir parçasını mı atacaksın?
Alopexy t % 5 deri spreyi (%5 minoksidil) - Gün aşırı akşamları 8 fıs

Konazol şampuan - Haftada bir gün

Clear kömür içerikli şampuan

slade23

• Hero Member
Biberiye yağı hangi markaydı kardeşim hemen tedarik edeyim :)
avodart&minox&xpecia

UYARI!! Tabip ya da uzman değilim. Paylaşımlarım kendi araştırma ve tecrübelerime dayanıyor baz almadan önce kendiniz araştırıp tecrübe ediniz!!!

tedavim
https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=21990.0

Cardozoo

• Hero Member
Biberiye yağı hangi markaydı kardeşim hemen tedarik edeyim :)
BioVitals’ın. Dermaroller ile kullanmayın. 1 ml sini banyodan önce saç diplerinize yedirin. 1 saat sonra duşa girin derim. Çünkü yağlar kana karışıyor. Proscar değil de propecia kullanacağım. 0.5 mg,1 mg ve 3 mg arasında gidip geliyorum. Konu hakkında bilgisi olanları etiketlerseniz sevinirim.
Hafta 3 kere 1.25 mg finasterid,günlük şakaklara minox
Nw 2.5a Diffuse Thinning
Yaş 20
Kalben - Saçlar

slade23

• Hero Member
Bilgilendirme için teşekkür ederim. Finasteride ben hiç bilmiyorum maalesef tecrübeli arkadaşlar yardımcı olacaktır geçmiş olsun
avodart&minox&xpecia

UYARI!! Tabip ya da uzman değilim. Paylaşımlarım kendi araştırma ve tecrübelerime dayanıyor baz almadan önce kendiniz araştırıp tecrübe ediniz!!!

tedavim
https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=21990.0

takıntılı

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
Biberiye yağına dmso ve tresan saç losyonu ekleyerek kullandım aynı finasteridin yan  etkisini yaptı fakat ondan önce yine dmso ile finasterid losyon yaptım hapı içerkenki yan etkinin aynısını yaptı ben bütün bu ıvır zıvırların içinde yine 1 mg finasteridi oral yoldan almanın daha güvenli olduğunu düşünüyorum en azından 1 mg aldığınıza emin oluyorsunuz  yan etki  olayınıda ilaca ara vererek çözmek gerek örneğin aralıksız 3 yıl kullandığımda  yan etkiler çoğalıyor bıraktıktan  sonra  azalarak devam ediyor tamamen geçmesi 1.5 yıl sürdü en son bıraktığımda şuanda tekrar başlamayı düşünüyorum  bu şekilde kör topal gideceğiz bir seyrek 1 gür saç olarak idare edicez sonunda kel kalacağız ama nekadar uzarsa okadar iyi sonuçta ömrümüzünde bir sonu var

Cardozoo

• Hero Member
Biberiye yağına dmso ve tresan saç losyonu ekleyerek kullandım aynı finasteridin yan  etkisini yaptı fakat ondan önce yine dmso ile finasterid losyon yaptım hapı içerkenki yan etkinin aynısını yaptı ben bütün bu ıvır zıvırların içinde yine 1 mg finasteridi oral yoldan almanın daha güvenli olduğunu düşünüyorum en azından 1 mg aldığınıza emin oluyorsunuz  yan etki  olayınıda ilaca ara vererek çözmek gerek örneğin aralıksız 3 yıl kullandığımda  yan etkiler çoğalıyor bıraktıktan  sonra  azalarak devam ediyor tamamen geçmesi 1.5 yıl sürdü en son bıraktığımda şuanda tekrar başlamayı düşünüyorum  bu şekilde kör topal gideceğiz bir seyrek 1 gür saç olarak idare edicez sonunda kel kalacağız ama nekadar uzarsa okadar iyi sonuçta ömrümüzünde bir sonu var
Hocam şimdi biberiye %95 5ar inhibe ediyor. Benim topikal olarak 2-3 ml kullandığımı varsayarsak, 1 ml yağ 950 mg’a eşit olduğuna göre bayağı yüksek bir doz sanırım :D. 1 ml minoxidil içinde 0,017 mg finasterid ile başlayacağım. Cinsel bir sorun yaşarsam bırakacağım. Eğer yaşamazsam dozu 0.05’e çıkaracağım.
Nw 2.5a Diffuse Thinning
Yaş 20
Kalben - Saçlar

hasan34

• Jr. Member
  • **
 onu bilmem ama dht blokerlar kesinlikle unutkanlık yapıyor birde depresif ruh hali ...

tesla1757

• Full Member
biberiye yaginin bu kadar etkili oldugunu bilmiyorumdum .Hocam 19 yasindaysaniz bence bi doktora gidin gorusun , cunku hayatin boyunca bu unutkanlikla falan zor , ileride is hayatin olacak onemli sinavin falan olacak onlari da dusunerek bence uzman bir kisiyle gorusebilirsiniz

Cardozoo

• Hero Member
biberiye yaginin bu kadar etkili oldugunu bilmiyorumdum .Hocam 19 yasindaysaniz bence bi doktora gidin gorusun , cunku hayatin boyunca bu unutkanlikla falan zor , ileride is hayatin olacak onemli sinavin falan olacak onlari da dusunerek bence uzman bir kisiyle gorusebilirsiniz
Hocam yan etkileri geçti diyebilirim. Saç dökülmemi durdurmak istiyorum. Çok küçük dozlarla topikal olarak başlayacağım. Eğer yan etki görürsem bırakacağım.
Nw 2.5a Diffuse Thinning
Yaş 20
Kalben - Saçlar

Facebook Twitter Instagram