Gönderen Konu: Finasteride kaynaklı unutkanlık ders çalışmayı etkileyecek düzeyde olur mu?  (Okunma sayısı 738 defa)

Atletic Birkelağa

• Yeni üye
  • *
25 yaşındayım finasteride başlamaya karar verdim ama henüz atanmış mesleğimi elime almış değilim bu sene kpssye girdim sonuçlar daha belli değil ama eğer ki kazanamazsam yeniden hazırlanmam gerekecek bu dönemde finasteride kullanıp unutkanlık yan etkisini görürsem derslerimi etkileyecek düzeyde mi olur yoksa günlük mini şeyleri unutmak ile kısıtlı mı kalır tecrübelerin bilgililerin deneyimlerini yazmaları beni çok mutlu eder şimdiden teşekkürler herkese :)

Virtüöz

• Hero Member
Etkiliyor ama çok değil.Mesela söyleyeceğini unutuyorsun veya cümleyi toparlayamıyorsun.
Bioxcin Forte Şampuan

Tedavi Sürecim
https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=16513

Xeth

• Hero Member
ders çalışırken konsantrasyonunu toplamakta zorlanırsın ama bu etki herkeste olacak diye bir şey yok.
AlopexyT minoxidil (günde 8 fıs)
Finasterid 1.25 mg (her gün)
Yeşilçay (x1)
Clear şampuan
Magnezinc (günlük 1)
Setirizin 5mg

Bıraktıklarım; minoxil, bioxinin minoxidil, balen kabak, xpecia, loprox

Tedavi sürecim;
https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=23060.0

Atletic Birkelağa

• Yeni üye
  • *
Anladım. Teşekkür ederim bilgilendirmeleriniz için 🙏

Lauri

• Hero Member
Ben bazen iki lafı bir araya getirmekte zorlandığımı, insanlara bir konu anlatırken, çok dağıldığımı düşünüyorum. Bu yönden etkilediğini düşünüyorum şahsen.

Atletic Birkelağa

• Yeni üye
  • *
Teşekkür ederim Lauri hocam

Lauri

• Hero Member
Dostum şöyle birşey söyleyeceğim.

2,5-3 ay kadar önce saç ektirdim, ekim sonrası finas kullanımını önermişti merkez. 3 ay öncesine kadar dutas kullandığımı ve kulak çınlaması ve bu tip etkilerinden kurtulmak istediğim için bıraktığımı söylemiştim.Hem de o dönemde mesleki bir sınava çalışıyordum, onun için pek istememiştim. Alfa lipoik asit ile destekleyin faydası olur demişlerdi, ekim sonrası finas ile birlikte buna da başladım.

Faydası oldu mu birşey diyemeyeceğim çinkü finasa da o dönem yeni başladığım için bu tip etkilerini henüz hissetmeye başlamamıştım. 1-1,5 ay kadar kullandım sonra sınavı alattıktan sonra bıraktım. (Vücudu çok daga fazla yormamak adına) Ama araştırdığımda alfa lipoik asitin bu konularda faydası olduğunu okumuştum.

Eğer finas kullanıyorsanız, alfa lipoik asiti de bi araştırın, deneyin isterseniz.

bohemian

• Hero Member
Hocam finasterideyi topikal kullanirsak yine unutkanlik olur mu? Boyle bi deneyiminiz var mi?
  • Yaşınız 21
  • Medikal Tedavi xpecia(1), min(7-8 fıs), 0.5mg fin, dermapen(haftada bir 1.5-1.75), ketoral şampuan(haftada 1), masaj

Xeth

• Hero Member
Hocam finasterideyi topikal kullanirsak yine unutkanlik olur mu? Boyle bi deneyiminiz var mi?

imkansız değil, ama olma ihtimali azalır kana daha az geçtiği için
AlopexyT minoxidil (günde 8 fıs)
Finasterid 1.25 mg (her gün)
Yeşilçay (x1)
Clear şampuan
Magnezinc (günlük 1)
Setirizin 5mg

Bıraktıklarım; minoxil, bioxinin minoxidil, balen kabak, xpecia, loprox

Tedavi sürecim;
https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=23060.0

Atletic Birkelağa

• Yeni üye
  • *
İnceleyecegim Alfa lipoik asidi teşekkürler 🙏

Execuvite

• Hero Member

Bir şey dökülmeyi engelliyorsa muhakkak yan etkiside olur.

Facebook Twitter Instagram