Gönderen Konu: Saç dökülmesi hayatınızı ne düzeyde etkiledi?  (Okunma sayısı 1481 defa)

kelaynak3636

• Sr. Member
Saç dökülmesi hayatınızı ne düzeyde etkiledi?
« : 11 Haziran 2021, 15:44:19 »
Saçlarımın dökülmediği zamanları hatırlamıyorum artık.Sanki her zaman vardı bu illet.
Evden çıkmaktan nefret ediyorum,evde bile çoğunlukla kafama kapüşonu geçiriyorum.
Banyoda tek tek dökülen telleri sayıyorum.Fazla döküldüğü zaman tüm günüm rezalet geçiyor.Bazı günler banyoda ağladığım bile oldu.
Saatlerce saç ektirenlerin,ilaç kulllananların yorumlarını okuyorum.Dökülmeyi nasıl durdurabilirim diye araştırıyorum.
Hayatımı mahvetti resmen.İşe yarayacaksa oral diane35 aldoctone ne varsa kullanmayı düşünüyorum artık

emekli kel

• Hero Member
Ynt: Saç dökülmesi hayatınızı ne düzeyde etkiledi?
« Yanıtla #1 : 11 Haziran 2021, 16:38:10 »
 bu stresle daha çok dokersin hızlandırır agayı.içerden fin dısardan baska bloker baskılayacı kalanıda ekimle halledersin.
 saç dökülmesi =hayat s.kilmesi
Saç konusunda eğitim almadım.Söylediklerim sadece sitelerden öğrendiğim bilgilerdir.

kelaynak3636

• Sr. Member
« Yanıtla #2 : 11 Haziran 2021, 16:45:15 »
bu stresle daha çok dokersin hızlandırır agayı.içerden fin dısardan baska bloker baskılayacı kalanıda ekimle halledersin.
 saç dökülmesi =hayat s.kilmesi
Hocam erkek tipi dökülme olmadığını düşünmeye başladım.1 ay fin kullandım iyice berbat etti bıraktım.Deloday aldım kafamdaki iltihabı azaltmak için.İltihabı durdurabilsem dökülmeyi de durduracağımı düşünüyorum.Zoretanin+deloday kullanımında durmuştu neredeyse dökülme
  • Yaşınız 21
Avodart (günde 1)
Günde 1magnezyum sitrat
Günde 1 yeşilçay
Loprox ve tuzsuz şampuan

Virtüöz

• Hero Member
« Yanıtla #3 : 11 Haziran 2021, 16:58:14 »
Sadece özgüven kaybı yaptı.Misal dışarı çıkarken çekiniyorum millet saçıma bakar diye.Müşterilerle yüz göz olduğum işlerde yine keza öyle.Kız arkadaş konusunda beni neden seçsin diyorum.Arkadaş çevresinde alay konusu olmak korkutuyor vesayre uzar gider.Saç kesinlikle özgüven katan birşey ama herşey demek değil.Eğer ki kafa tipime yakışan bir kellik olsaydı yine razıydım.Çünkü bazılarına dezavantaj katmıyor aksine karizma oluyorsun.Daha erkeksi görüntü oluşturuyor.Birde spor yapıp üzerinede paran varsa değme keyfine.
Bioxcin Forte Şampuan

Tedavi Sürecim
https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=16513

baskan123

• Hero Member
« Yanıtla #4 : 11 Haziran 2021, 17:04:57 »
Stres en büyük sebebi.
Özgüveni yerle bir ediyor. İnsanı her türlü düşünceler içine sokuyor.
İnşallah gruptaki üstadlardan yardım alırsın.

kelaynak3636

• Sr. Member
« Yanıtla #5 : 11 Haziran 2021, 17:16:40 »
Sadece özgüven kaybı yaptı.Misal dışarı çıkarken çekiniyorum millet saçıma bakar diye.Müşterilerle yüz göz olduğum işlerde yine keza öyle.Kız arkadaş konusunda beni neden seçsin diyorum.Arkadaş çevresinde alay konusu olmak korkutuyor vesayre uzar gider.Saç kesinlikle özgüven katan birşey ama herşey demek değil.Eğer ki kafa tipime yakışan bir kellik olsaydı yine razıydım.Çünkü bazılarına dezavantaj katmıyor aksine karizma oluyorsun.Daha erkeksi görüntü oluşturuyor.Birde spor yapıp üzerinede paran varsa değme keyfine.
Ben kelliğin yakıştığı kimse görmedim hocam.Kazıt sakal bırak vücut geliştir demek avuntu sadece.
  • Yaşınız 21
Avodart (günde 1)
Günde 1magnezyum sitrat
Günde 1 yeşilçay
Loprox ve tuzsuz şampuan

emekli kel

• Hero Member
« Yanıtla #6 : 11 Haziran 2021, 17:17:47 »
Hocam erkek tipi dökülme olmadığını düşünmeye başladım.1 ay fin kullandım iyice berbat etti bıraktım.Deloday aldım kafamdaki iltihabı azaltmak için.İltihabı durdurabilsem dökülmeyi de durduracağımı düşünüyorum.Zoretanin+deloday kullanımında durmuştu neredeyse dökülme
eski mesajlarına baktım resim goremedim.bunama basladı bende 5 dk oncesini unutuom.sebo yada iltahapta olabilir senin sorun
Saç konusunda eğitim almadım.Söylediklerim sadece sitelerden öğrendiğim bilgilerdir.

kelaynak3636

• Sr. Member
« Yanıtla #7 : 11 Haziran 2021, 17:27:47 »
eski mesajlarına baktım resim goremedim.bunama basladı bende 5 dk oncesini unutuom.sebo yada iltahapta olabilir senin sorun
Uzun hali 3 hafta önceki kısa olansa şimdiki.Fin kullandıktan sonra inanılmaz döküldü,günlük 700-800 belki 1000 tel gidiyor boyle açıklıklar oluştu,bilmiyorum napacagimi
  • Yaşınız 21
Avodart (günde 1)
Günde 1magnezyum sitrat
Günde 1 yeşilçay
Loprox ve tuzsuz şampuan

İnceTellii

• Sr. Member
« Yanıtla #8 : 11 Haziran 2021, 17:47:47 »
Dostum 2 ay fin kullandım çok fena unutkanlık yaptı dut deniyim dedim 1 bucuk aydır flan dut kullanıyorum duta geçtiğim ilk haftanın sonunda kafada çok fena sivilce yaptı yaralar çıktı baya çok dökülmeye başladı saldım bende devam ettim kullanmaya şuan tüm sorunlar gitti yağlanma durdu yaralar kayboldu ve dökülme nerdeyse 0 ve saçlarımın kalınlaşmaya başladığını hissediyorum 1 ay kullandım döktü yerine sadece devam etseydın keşke ilk başlarda oluyor çünkü dökülme
Tedavi
Dutasteride
Omega3 günde 2
Dermaroller şakaklara 0.25 2 günde 1
Magnezyum takviyesi
Dermastamp 1.5mm haftada 1
Hint yağı 1 çay kaşığı hergün

Virtüöz

• Hero Member
« Yanıtla #9 : 11 Haziran 2021, 17:54:30 »
Ben kelliğin yakıştığı kimse görmedim hocam.Kazıt sakal bırak vücut geliştir demek avuntu sadece.

Olurmu ya neler neler var.Avuntu değil.
Bioxcin Forte Şampuan

Tedavi Sürecim
https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=16513

kelaynak3636

• Sr. Member
« Yanıtla #10 : 11 Haziran 2021, 18:08:01 »
Dostum 2 ay fin kullandım çok fena unutkanlık yaptı dut deniyim dedim 1 bucuk aydır flan dut kullanıyorum duta geçtiğim ilk haftanın sonunda kafada çok fena sivilce yaptı yaralar çıktı baya çok dökülmeye başladı saldım bende devam ettim kullanmaya şuan tüm sorunlar gitti yağlanma durdu yaralar kayboldu ve dökülme nerdeyse 0 ve saçlarımın kalınlaşmaya başladığını hissediyorum 1 ay kullandım döktü yerine sadece devam etseydın keşke ilk başlarda oluyor çünkü dökülme
Aslında dökülme sorun değil de çok fena açıldı saçlarım,fine başlamadan önce genel seyrelme vardı ama çok büyük bir açıklık yoktu,şu an tepe açık.Devam etmeye korkuyorum
  • Yaşınız 21
Avodart (günde 1)
Günde 1magnezyum sitrat
Günde 1 yeşilçay
Loprox ve tuzsuz şampuan

kelaynak3636

• Sr. Member
« Yanıtla #11 : 11 Haziran 2021, 18:11:35 »
Olurmu ya neler neler var.Avuntu değil.
Biraz kafa şekliyle de alakalı ama kafa şekli ne kadar güzel olursa olsun kellik çirkin bir görüntü oluşturuyor.Saçlı olmak her zaman için çok daha iyi
  • Yaşınız 21
Avodart (günde 1)
Günde 1magnezyum sitrat
Günde 1 yeşilçay
Loprox ve tuzsuz şampuan

emekli kel

• Hero Member
« Yanıtla #12 : 11 Haziran 2021, 20:04:51 »
  genetik artı stres sebo falanda gozukuyor gibi tam emin değilim değerlere falan baktırdınmı

kelaynak3636

• Sr. Member
« Yanıtla #13 : 11 Haziran 2021, 20:07:20 »
  genetik artı stres sebo falanda gozukuyor gibi tam emin değilim değerlere falan baktırdınmı
2 yıl önce baktırmıştım normaldi.Stres kalıcı saç dökmez diye biliyorum
  • Yaşınız 21
Avodart (günde 1)
Günde 1magnezyum sitrat
Günde 1 yeşilçay
Loprox ve tuzsuz şampuan

oralminoxidil

• Hero Member
« Yanıtla #14 : 11 Haziran 2021, 20:32:13 »
2 yıl önce baktırmıştım normaldi.Stres kalıcı saç dökmez diye biliyorum

2 yıl önceki değerlerinin bir anlamı yok ki

Dutasteride haftada 2
5-10 ml Oral Hint Yağı
Vit D
Keçiboynuzu ve karadut özü
Magnezyum
İyot
SAÇ DÖKÜLMESİ KILAVUZU
https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=18975

Facebook Twitter Instagram