Gönderen Konu: Şakaklarda açılma, psikolojik olarak çöktüm  (Okunma sayısı 1780 defa)

nerveless

• Yeni üye
  • *
Şakaklarda açılma, psikolojik olarak çöktüm
« : 01 Aralık 2020, 13:04:05 »
Arkadaşlar, abilerim selamlar
Yaşım 24
Saçlarım 2 yıldır dökülmeye başlamıştı, dün kestirmeye gidince bi cesaret 4 numara kestirdim durumumu görmek için. Dünden beri gözüme uygu girmedi. Kafama çok taktım, durumum nasıl? Ektirmeli miyim? Bitkisel ürünler ile hallolur mı?
Ektirme cevabı evetse kaç greft ile hallolur? Benden kaç tane çıkar :(
Bu işlerde hiçbir bilgim yok, lütfen aydınlatır mısınız?
Teşekkür ederim

LOESS

• Hero Member
Ynt: Şakaklarda açılma, psikolojik olarak çöktüm
« Yanıtla #1 : 01 Aralık 2020, 16:59:20 »
Kardeşim saçın o kadar kötü değil yapacağın takviyelerle toparlar. Xpecia+Biotin kullan şimdilik. 27 28 yaşında finasterid kullan 6 ay. Sonra saç ektirirsin. Bir çok kişiden avantajlısın donör bölgen sağlıklı ve güçlü gözüküyor. Kavgaya takılacak bir durum yok.

emekli kel

• Hero Member
« Yanıtla #2 : 01 Aralık 2020, 18:38:51 »
 ilaçları arastır dokulmeni kontrol altına al ufak bir ekim yeterli olur
Saç konusunda eğitim almadım.Söylediklerim sadece sitelerden öğrendiğim bilgilerdir.

nerveless

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #3 : 01 Aralık 2020, 19:29:24 »
Kardeşim saçın o kadar kötü değil yapacağın takviyelerle toparlar. Xpecia+Biotin kullan şimdilik. 27 28 yaşında finasterid kullan 6 ay. Sonra saç ektirirsin. Bir çok kişiden avantajlısın donör bölgen sağlıklı ve güçlü gözüküyor. Kavgaya takılacak bir durum yok.

Çevremdeki yaşıtlarımın dökülme, açılma gibi bir durumu yok ister istemez kafama takıyorum hocam. Tavsiyeleriniz için teşekkür ederim, uygulayacağım
  • Yaşınız 24

LOESS

• Hero Member
« Yanıtla #4 : 01 Aralık 2020, 19:40:22 »
Kardeşim kafanı takma bu ırsi bir durum Allaha şükür donör bölgen sağlam. Her türlü ekimi kaldırır tahminimce. Ve sen şuan kel değilsin sadece kel adayısın. Ama çok rahat toparlarsın. Strese girip kısır döngü yapma.

onizuka eikichi

• Dr koray Erdoğan saç ekimi sonuçları
  • Hero Member
« Yanıtla #5 : 01 Aralık 2020, 19:46:38 »
Güzel saçlarınız var. Yaşınıza nazaran şakaklar açılabilir benim 16 yaşımda böyle açılmıştı saçlarım. Açık olan şakaklar için takviyeler saçlarınızı geri getirmez. Vücudunuza boş yere takviye alarak zarar vermeyin derim. Çok canınızı sıkıyorsa ufak bir açıklıklara ekim yaptırırsınız. Ama bence saçlarınızı kısa kullanmayın en azından stres yapmasınız ve saç dökülmenizi bir süre gözlemleyerek ekimi ne kadar öteleyebilirseniz ilerisi için daha iyi olur sizin için. Genç yaşta ekim yaptırmak biraz riskli ileri de yaşanabilecek dökülmeler için. Ama dediğim gibi çok psikolojik olarak yıpratıyorsa ufak bir şakak ekimi ile saç sorununuzu ortadan kaldırırsınız.
Tavsiye/öneri isteyen arkadaşlar ben doktor değilim. Saç ekimi üzerine ya da plastik cerrahi konusunda hiçbir eğitimim yok. Ben de sizler gibi yaşadığım saç sorunun da edindiğim deneyimleri, yaptığım araştırmaları, denediğim ürünlerden nasıl sonuçlar aldığımı foruma aktarıyorum.

nerveless

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #6 : 01 Aralık 2020, 20:18:29 »
Güzel saçlarınız var. Yaşınıza nazaran şakaklar açılabilir benim 16 yaşımda böyle açılmıştı saçlarım. Açık olan şakaklar için takviyeler saçlarınızı geri getirmez. Vücudunuza boş yere takviye alarak zarar vermeyin derim. Çok canınızı sıkıyorsa ufak bir açıklıklara ekim yaptırırsınız. Ama bence saçlarınızı kısa kullanmayın en azından stres yapmasınız ve saç dökülmenizi bir süre gözlemleyerek ekimi ne kadar öteleyebilirseniz ilerisi için daha iyi olur sizin için. Genç yaşta ekim yaptırmak biraz riskli ileri de yaşanabilecek dökülmeler için. Ama dediğim gibi çok psikolojik olarak yıpratıyorsa ufak bir şakak ekimi ile saç sorununuzu ortadan kaldırırsınız.
Hocam teşekkür ederim, inanın şu forum olmasa şu konuyu açmasam evde sıkıntıdan kendimi yerdim. Cevap atıp tavsiye ve moral veren herkese sonsuz teşekkürler
  • Yaşınız 24

Facebook Twitter Instagram