Gönderen Konu: Yaş 30 şakaklarda açılma var 2 senedir  (Okunma sayısı 1976 defa)

Kendjii

• Yeni üye
  • *
Yaş 30 şakaklarda açılma var 2 senedir
« : 10 Haziran 2021, 21:38:12 »
Arkadaşlar 30 yaşına girmek üzereyim 2 senedir devam eden şakak açılması oldu. Açıkçası saç ekimi yaptırmak istiyorum ancak kötü sonuçlar alan çok tanıdığım var şu haliyle saçım kötü değil ama daha iyi olacaksa neden ektirmeyeyim diyorum siz ne dersiniz. Kaç greft yeter bu saça sonuç gerçekten iyi olur mu. Bide bu şakaklara ekilen saçlar ilerde tekrar dökülebiliyor mu? Yoksa bu saç ekim işi hikayemi hep kendime sorarım madem saç ekimi var milyonerler neden kel dolaşıyor diye.. Bide saç kalitem düşük şu aralar zayıf duruyor ne kullanmamı önerirsiniz. Teşekkürler.

Erolkara

• Sr. Member
Ynt: Yaş 30 şakaklarda açılma var 2 senedir
« Yanıtla #1 : 10 Haziran 2021, 22:39:24 »
Şu saça ekim yaptırmaya kalkarsan ekimcilerin elinde oyuncak olursun Valla 3000 greft dayayıp geçerler para için.
Nedense adamlar 500 greft ekse sanki kazandıkları parayı haketmiyor gibi hissediyor olacaklar ki 3000,5000 dayamadan rahat etmiyorlar :)
Bir tek muttalip keser bu düşük greft işini yapıyorki o da dünyanın parasını alıyor.
Sen şu aşamada 500 greft ekecek yer bulsan amenna ama her halükarda kendi saçlarının arasına girerler ve olan saçlarında mahvolur.

Kendjii

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #2 : 10 Haziran 2021, 22:43:10 »
Şu saça ekim yaptırmaya kalkarsan ekimcilerin elinde oyuncak olursun Valla 3000 greft dayayıp geçerler para için.
Nedense adamlar 500 greft ekse sanki kazandıkları parayı haketmiyor gibi hissediyor olacaklar ki 3000,5000 dayamadan rahat etmiyorlar :)
Bir tek muttalip keser bu düşük greft işini yapıyorki o da dünyanın parasını alıyor.
Sen şu aşamada 500 greft ekecek yer bulsan amenna ama her halükarda kendi saçlarının arasına girerler ve olan saçlarında mahvolur.

Ne önerirsiniz benimde korkum o zaten. Bu halinden daha kötü olmaması için kesin etki eden bişeyler varmı? Ben bu konularda çok bilgisizim ne yazıkki dökülmenin sebebinide anlamış değilim her zaman stresli biriyimdir, stresmi yoksa ırsi mi bilemedim. En azından bu halini koruyup o ara düşünmem daha iyi olur saç ekim işini dediğiniz gibi az greft eken güvenilir yer olsa Muttalip Bey ile bile 15 bine düzelir gibime geliyor saç ama... işte sorunda güven.   Mustafa Sandalda da benzer saç dökülmesi var adamın 1996 klibinde de şakaklar açık 2020 deki klibinde de aynı şakak. Korumayı başarmış... Ama ektirmemiş demekki ekimler başarısız. ama korumak mümkünki 25 senedir aynı saç  :) :)

Kendjii

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #3 : 11 Haziran 2021, 14:02:40 »
Varmı arkadaşlar tavsiyesi olan

Farques

• Ziyaretçi
« Yanıtla #4 : 11 Haziran 2021, 14:19:17 »
Sizin saç dökülme sorununuz yok gibi geldi bana, tepede yada vertexde hacim kaybı, minyatürleşme var mı? Ekim yaptırırsanız estetik bi işlem olacaktır, kendi saçlarınızın sıklığına yakın, geçişleri güzel planlayan bi klinik lazım size, forumdaki ekim konularını inceleyin az-çok fikir sahibi olacaksınızdır zaten. Düzgün kliniklerdede pişman olmassınız merak etmeyin.

Kendjii

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #5 : 11 Haziran 2021, 15:30:36 »
Sizin saç dökülme sorununuz yok gibi geldi bana, tepede yada vertexde hacim kaybı, minyatürleşme var mı? Ekim yaptırırsanız estetik bi işlem olacaktır, kendi saçlarınızın sıklığına yakın, geçişleri güzel planlayan bi klinik lazım size, forumdaki ekim konularını inceleyin az-çok fikir sahibi olacaksınızdır zaten. Düzgün kliniklerdede pişman olmassınız merak etmeyin.

Birkaç aydır Vertex bölgede seyrelme var sanırım. Foto ekledim. Saçımı korumak veya mevcut halini güçlendirmek için ne yapmalıyım.

Farques

• Ziyaretçi
« Yanıtla #6 : 11 Haziran 2021, 18:40:16 »
Biraz seyrelme var gibi, uzun hali var ise onuda atın, saçın geri kalanı ile kalite farkı var mı daha iyi belli olur.

Özkan Bu?ra Güne?

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #7 : 16 Haziran 2021, 22:09:56 »
Arkadaşlar 30 yaşına girmek üzereyim 2 senedir devam eden şakak açılması oldu. Açıkçası saç ekimi yaptırmak istiyorum ancak kötü sonuçlar alan çok tanıdığım var şu haliyle saçım kötü değil ama daha iyi olacaksa neden ektirmeyeyim diyorum siz ne dersiniz. Kaç greft yeter bu saça sonuç gerçekten iyi olur mu. Bide bu şakaklara ekilen saçlar ilerde tekrar dökülebiliyor mu? Yoksa bu saç ekim işi hikayemi hep kendime sorarım madem saç ekimi var milyonerler neden kel dolaşıyor diye.. Bide saç kalitem düşük şu aralar zayıf duruyor ne kullanmamı önerirsiniz. Teşekkürler.
çare buldunuz mu korumak için

onizuka eikichi

• Dr koray Erdoğan saç ekimi sonuçları
  • Hero Member
« Yanıtla #8 : 16 Haziran 2021, 22:26:41 »
Öncelikle foruma hoşgeldiniz,

Forum da ilk olarak antiandrojenleri (finasterid, dutasterid, kısmen doğal olan saw palmetto) araştırmakla başlayabilirsiniz. Medikal tedaviler saçları güçlendirmekte oldukça yararlı. Benimde şakak problemim vardı hem de çok uzun yıllar yaşadım bu sorunu hem tedavi ile saçlarımı 3 sene güçlendirdim ki tedaviye de sizin yaşlarınızda başlamıştım ve geçen sene de saç ektirerek bu problemimi çözdüm. Benim alın çizgim ve temple alanlar yani yan saçlarımda geri de olduğu için ekim yaptırmıştım ama sizin aslında bu yaşınızda saç ekimine de pek ihtiyacınız yok gibi duruyor. Asıl önünüzdeki sorun mevcut saçlarınızda kayıp olacak mı? Olacaksa da ne düzey de olacak? Bunu da anlamanız için ailenizden gelen genetik dökülme şekillerine bakabilirsiniz. Sizin gibi açıklığı olup başarılı sonuç alan çok insan da var ama bu işlemi yaptıracaksanız düzgün bir merkezde yaptırmanız gerekir. Bunun için de elinizde Türkiye'nin en büyük saç ekim forumu bulunuyor zaten. Tek tek benzer açıklığı olan kişilerin sonuçlarını inceleyebilirsiniz. Çok güzel referans olacak sonuçlar forum da var. Bu arada eğer donör alanından alınan saç kökleri, ileri de genetik dökülmeye kodlanmışsa ekim yapılırsa da ileri de dökülmesi gerekeceği zaman yine dökülür. Ayrıca saç ekimi herkese uygulanabilecek bir işlem değildir. Parası olanlar daha sık saçlara sahip olmak için saç ekiminden çok, protez saçı tercih ediyorlar. Saç ekiminde sağlanabilecek sıklık belli bir noktaya kadardır. Anadan doğma sıklığa saçları saç ekimiyle ulaşmak neredeyse imkansızdır. Ama doğru bir merkezde çok güzel sonuçlar alınması da gayet mümkündür. Zaten forumu incelerseniz ne demek istediğimi anlarsınız.

Şimdiden boş şans...
Tavsiye/öneri isteyen arkadaşlar ben doktor değilim. Saç ekimi üzerine ya da plastik cerrahi konusunda hiçbir eğitimim yok. Ben de sizler gibi yaşadığım saç sorunun da edindiğim deneyimleri, yaptığım araştırmaları, denediğim ürünlerden nasıl sonuçlar aldığımı foruma aktarıyorum.

Kendjii

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #9 : 28 Temmuz 2021, 12:14:03 »
Biraz seyrelme var gibi, uzun hali var ise onuda atın, saçın geri kalanı ile kalite farkı var mı daha iyi belli olur.

Uzun halini şimdi ekliyorum. Bu arada doktora gittim erkek tipi saç dökülmesi dedi ve D vitamini ve folik asit eksikliği çıktı hapları kullanmaya başlayacağım umarım bunların saça etkisi olur çünkü şu aralar özellikle ufak tüy gibi saçım çok dökülüyor. Finasterid Minoxil gibi şeyleri kullanmak istemiyorum açıkçası ama bu dökülmeyi acilen durdurmam gerekiyor doğal bir yolu varsa.

Kendjii

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #10 : 28 Temmuz 2021, 14:10:10 »
İncelme var mı bu saçta  :o Vücuttaki folik asit seviyem baya düşükmüş doktorun dediğine göre ilerleyen zamanda Anemiye sebep verebileceğini söyledi. Şuan mevcut hali korumanın tek yolu finasterid mi? Onun yan etkileri gerçekten çok kötü olabiliyor diyorlar bilemedim, fare olsam üzerimde test yapar duruma bakardımda insanız sonuçta  :-\

Lauri

• Hero Member
« Yanıtla #11 : 28 Temmuz 2021, 18:08:17 »
Kanka kendine güzel bir berber bul. Güzel bir saç tarzu bul kendine. Ekimle falan uğraşma yani 😆

Tepedeki seyrelme devam eder mi bilmiyorum ama finas vs dışında pek de koruyacak etken yok. Vitamin eksikliklerin de sebep olabilir tabi. Eksikleri yerine koyup saçları takip et bir dönem. Dökülmen açılman artarsa tekrar görüşelim.

Kendjii

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #12 : 28 Temmuz 2021, 18:10:10 »
Kanka kendine güzel bir berber bul. Güzel bir saç tarzu bul kendine. Ekimle falan uğraşma yani 😆

Tepedeki seyrelme devam eder mi bilmiyorum ama finas vs dışında pek de koruyacak etken yok. Vitamin eksikliklerin de sebep olabilir tabi. Eksikleri yerine koyup saçları takip et bir dönem. Dökülmen açılman artarsa tekrar görüşelim.

En son makine tıraşından sonra berbere hiç gitmedim ön arka eşit felan uzadı. Aslında buraya saç uzunken foto atayım diye berber olayını erteledim desem yalan olmaz.  :)

Vitaminleri bugün aldım kullanmaya başlıyorum takip edeceğim süreci. Olmazsa finasterid denen şeye başlayacam mecburen yan etkilerinide hesaba katarak.

Facebook Twitter Instagram