Gönderen Konu: Saç dökülmesi(Şakaklarda açılma) sizce nw kaç ?  (Okunma sayısı 2719 defa)

Ragnarok

• Yeni üye
  • *
Arkadaşlar herkese merhaba. Henüz 23 yaşındayım ve şakaklarda açılma var. Bugün doktora gittim ve minoxil önerdi. Ama önyargım var minoxile karşı kullanmayı pek istemiyorum. Sizce başlamalı mıyım yoksa başka tedavi yöntemleri mi seçmeliyim? Nasıl bir yol izlemeliyim? Açılma boyutu ne kadar sizce tedaviye başlamak için erken mi yoksa biran önce başlamalı mıyım? Yorumlarınızı bekliyorum.

Whatever 282

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
Ynt: Saç dökülmesi(Şakaklarda açılma)
« Yanıtla #1 : 01 Nisan 2022, 09:22:54 »
Minoksil istemiyorsan antiandrojen kullanabilirsin. Bu antiandrojenler DHT baskılayarak erkek tipi dökülmeyi engelleyen/erteleyen ilaçlardır. Finasteride, Dutasteride şeklinde iki formu var. Bazı insanlar libido düşüklüğü gibi yan etkiler yaşayabiliyor. Bunların çoğu ciddi yan etkiler değil, ve büyük oranda yan etkiler kalıcı olmuyor. Sen yine de araştır. İstemezsen ilaçtan daha az etkili doğal içerikli tabletler önerebilirim. Xpecia, Aga e , Kerozan.
Bunlar dışında masaj yapmak da önerilen bir yan tedavi
Kullandıklarını:
Biotin 5000mg
Her gün 1 Dutasteride 0,5mg
Haftada 3 kez dermaroller
Günde 2 Minoksil +bemiks + bephanten+ evigen
Günde 2 defa masaj
Folik asit ve D vitamini takviyesi

Virtüöz

• Hero Member
« Yanıtla #2 : 01 Nisan 2022, 16:20:01 »
Şakaklara antiandrojenlerden sadece dut etki eder.

Minoxidil kullanarakta doldurma ihtimalin var.
Bioxcin Forte Şampuan

Tedavi Sürecim
https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=16513

athena

• Sr. Member
« Yanıtla #3 : 02 Nisan 2022, 03:18:53 »
Şakaklara antiandrojenlerden sadece dut etki eder.

Minoxidil kullanarakta doldurma ihtimalin var.
bu yanlış bir yanılgı. fin de gayet ön tarafta etkili. önemli olan kişinin tedaviye verdiği yanıt. reddite fin kullanan çoğu kişinin ön taraflarında gözle görülür etkiler var.

emekli kel

• Hero Member
« Yanıtla #4 : 02 Nisan 2022, 03:30:39 »
 ilaçlar genelde tepede etkilidir.önler dhtye dayanıksız.iyi yerde yakalamışsın saçı.2 yontem var ya hormonu baskılıcan ilaçla saçlı deride yüzde 40 baskılarsın yada saçı hormona karsı güçlü tutucan beslicen minoxidil prp falan vs...  saçın gec dokulmesini sağlıcan.saçlar fena gozukmuyor sitede gencler var masaj dermoller az minox falan kullanıyorlar baskan123  khomur xthe falan genclerin konularını incele derim.
Saç konusunda eğitim almadım.Söylediklerim sadece sitelerden öğrendiğim bilgilerdir.

Ragnarok

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #5 : 02 Nisan 2022, 04:48:09 »
Teşekkürler hocam tavsiyeniz için.

Virtüöz

• Hero Member
« Yanıtla #6 : 02 Nisan 2022, 11:25:43 »
bu yanlış bir yanılgı. fin de gayet ön tarafta etkili. önemli olan kişinin tedaviye verdiği yanıt. reddite fin kullanan çoğu kişinin ön taraflarında gözle görülür etkiler var.

Hayır doğru bilgi.Genel ölçüye bakılmalı.Ön bölgeden sonuç alanlar dut kullanıyor.İstisnalar her zaman olur.Şakaklar ve ön bölge en zor kısımlar.Fin yeterli gelmeyebilir.
Bioxcin Forte Şampuan

Tedavi Sürecim

bohemian

• Hero Member
« Yanıtla #7 : 02 Nisan 2022, 15:36:44 »
Hayır doğru bilgi.Genel ölçüye bakılmalı.Ön bölgeden sonuç alanlar dut kullanıyor.İstisnalar her zaman olur.Şakaklar ve ön bölge en zor kısımlar.Fin yeterli gelmeyebilir.
Bence athena hakli ve istisna falan degil. Fin ile sonuc alanlarin cogunda şakak kısmı da guclenmis redditte. Ama dut 5ar type 2yi de blokluyor ve bu enzim sakaklarda daha fazla oluyo diye biliyorum. Mantiken dut sakaklarda daha etkili ama fin sakaklarda cok ise yaramaz sozu yanlis bence
  • Yaşınız 21
  • Medikal Tedavi xpecia(1), min(7-8 fıs), 0.5mg fin, dermapen(haftada bir 1.5-1.75), ketoral şampuan(haftada 1), masaj

Virtüöz

• Hero Member
« Yanıtla #8 : 02 Nisan 2022, 15:42:53 »
Bence athena hakli ve istisna falan degil. Fin ile sonuc alanlarin cogunda şakak kısmı da guclenmis redditte. Ama dut 5ar type 2yi de blokluyor ve bu enzim sakaklarda daha fazla oluyo diye biliyorum. Mantiken dut sakaklarda daha etkili ama fin sakaklarda cok ise yaramaz sozu yanlis bence

Tamam deneyin o zaman nediyim Allah Allah.
Bioxcin Forte Şampuan

Tedavi Sürecim

bohemian

• Hero Member
« Yanıtla #9 : 02 Nisan 2022, 16:29:42 »
Tamam deneyin o zaman nediyim Allah Allah.
Niye ters yapiyonaq
  • Yaşınız 21
  • Medikal Tedavi xpecia(1), min(7-8 fıs), 0.5mg fin, dermapen(haftada bir 1.5-1.75), ketoral şampuan(haftada 1), masaj

Virtüöz

• Hero Member
« Yanıtla #10 : 02 Nisan 2022, 18:03:01 »
Niye ters yapiyonaq

La ne tersi napıyorsanız yapın diyorum.Sen niye küfür ediyon asıl?
Bioxcin Forte Şampuan

Tedavi Sürecim

bohemian

• Hero Member
« Yanıtla #11 : 02 Nisan 2022, 18:41:54 »
La ne tersi napıyorsanız yapın diyorum.Sen niye küfür ediyon asıl?
Her seyi en iyi ben bilirim tavirlarin var virtüöz. Baska bikac konu daha hatırlıyorum boyle cevaplar verdigin. Bu forumda en cok birileriyle tartışan sensindir heralde.
  • Yaşınız 21

Anchar

• Sr. Member
« Yanıtla #12 : 02 Nisan 2022, 23:38:00 »
ön tarafta minoxilden başkası iş görmez bence ama şu da var senin geri çekilme yaşa bağlı ve devam edecek gibi görünüyor zamanla .
çok rahatsızsan iyi bir yerde yeniden saç çizgisi yaptır.
  • Ekim Tarihi: 05.04.2001
  • Greft Miktarı 4500
  • Yaşınız 24
  • Medikal Tedavi Xpecia,minoxil

revengoa

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #13 : 04 Nisan 2022, 16:30:23 »
Her seyi en iyi ben bilirim tavirlarin var virtüöz. Baska bikac konu daha hatırlıyorum boyle cevaplar verdigin. Bu forumda en cok birileriyle tartışan sensindir heralde.

Valla bu tarz insanlar gruptan da, insanlara faydalı gelecek bilgileri paylaşmaktan da insanı soğutur. Aynı şeyi ben de sürekli yaşadığım için ne dm den ne de forumdan kimseye cevap vermiyorum.
Misal veriyorum insanlar daha 1-2 yıldır finas kullanıyor, benim 10 yıla yaklaştı sayılır. Bunun yanında zaman zaman oral kullandığım Dut ve Andr da cabası. Ama gel gelelim laf anlatamıyorsun.
 Eminim ki benim gibi bir çok arkadaş vardır bu sebeplerden dolayı bilgi paylaşımı yapmayan. Kim ne yaparsa kendine yapar. Forum da kısır döngü halinde kendini tekrar eder durur.

Virtüöz

• Hero Member
Ynt: Saç dökülmesi(Şakaklarda açılma) sizce nw kaç ?
« Yanıtla #14 : 04 Nisan 2022, 17:05:23 »
Hahahaha millet oturmuş beni tartışıyor :D
Bioxcin Forte Şampuan

Tedavi Sürecim

Facebook Twitter Instagram