Gönderen Konu: Antioksidanlar etkili olabilir mi?  (Okunma sayısı 3000 defa)

oralminoxidil

• Hero Member
Antioksidanlar etkili olabilir mi?
« : 21 Aralık 2020, 16:52:12 »
Merhaba saç dökülmesinin en başta kronik inflamasyon nedeniyle olduğunu biliyoruz. Daha sonra dht gibi etkenler işin içine giriyor.  Biz bu inflamasyonu engellemek için güçlü antioksidanları kullanamaz mıyız?
Astaksantin (dht düşürdüğüyle ilgili araştırmalar var) en güçlü antioksidan .
Kuersetin ( genetik dökülmede bir çok mekanizmaya etki ediyor ve yine güçlü bir antioksidan) 
Günde 500 mgram kuersetin kullanmaya başlıyorum ayrıca pgd2 inhibitörü tabiki bir ilaç kadar güçlü değil .  En kötü soğan yemiş kadar faydası olur diye düşünüyorum.
Dermarollerin yaptığı inflamasyonu engellemiyor araştırmalarıma göre . Bu bizim için iyi bir şey kısa süreli inflamasyon bize lazım saç derisinin düzenlenmesi için .
Ama bir destek tedavi olabilir belki 3 4 gram tüketirsek ayrı, o zaman ciddi işe yarayabilir. 500 mg ile başlıyorum ben

Armaan

• Hero Member
Ynt: Antioksidanlar etkili olabilir mi?
« Yanıtla #1 : 21 Aralık 2020, 17:11:17 »
Benimde aklımda bu aralar astaksantin. Saç dökülmesinin sebebi evet inflamasyon sonucu dht birikmesi. Bende omega 3 yağı işe yarıyor antinflamatuvar. Verteks öne doğru açılmaya başlamıştı kaşıntı ile beraber mart ayı sonunda omega ya başladım şuan o bölgede kapanma var yavaşta olsa. Ve yağlanma hiç yok gibi bişey eskiden banyodan 3 saat sonra yağlanma çoktan başlamış olurdu. Kril yağı sipariş verdim 2 kutu içinde astaksantin de var ama çok düşük seviyede. Krilden sonra astaksantin denemeyi düşünüyorum ocean 4 mg. Kuersetin hakkında bişey bilmiyorum .d  bizim esas uğramamız gereken nokta antioksidan olmalı inflamasyonu engellemeliyiz bence. Eskiden saç dökülmeleri ileri yaşlarda başlıyormuş şimdi bakıyorsun 20 yaşlarda insanlar kepkel. Ne değişti peki? bu işin beslenme ile ilgisi olduğunu düşünüyorum. Herşey inflamasyona sebep olacak cinsten aşırı şeker yağ fastfood sağlıksız beslenme vsvs

oralminoxidil

• Hero Member
« Yanıtla #2 : 21 Aralık 2020, 17:17:09 »
ayrıca şunu da merak ediyorum bir tanıdığım var 45 yaşında sigara alkol(her gün en az 10 bira ) uyuşturucu  antidepresan ne ararsan kullanıyor . İşi gereği aşırı stresli birisi . ama bir tane saçı dökülmemiş. Şimdi bu adamın vücudunda inflamasyon mu olmuyor (genetiği sağlam olduğu için) yoksa dht ye duyarlı olmadığı için mi bunu merak ediyorum

Dutasteride haftada 2
5-10 ml Oral Hint Yağı
Vit D
Keçiboynuzu ve karadut özü
Magnezyum
İyot
SAÇ DÖKÜLMESİ KILAVUZU
https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=18975

oralminoxidil

• Hero Member
« Yanıtla #3 : 21 Aralık 2020, 17:18:40 »
Benimde aklımda bu aralar astaksantin. Saç dökülmesinin sebebi evet inflamasyon sonucu dht birikmesi. Bende omega 3 yağı işe yarıyor antinflamatuvar. Verteks öne doğru açılmaya başlamıştı kaşıntı ile beraber mart ayı sonunda omega ya başladım şuan o bölgede kapanma var yavaşta olsa. Ve yağlanma hiç yok gibi bişey eskiden banyodan 3 saat sonra yağlanma çoktan başlamış olurdu. Kril yağı sipariş verdim 2 kutu içinde astaksantin de var ama çok düşük seviyede. Krilden sonra astaksantin denemeyi düşünüyorum ocean 4 mg. Kuersetin hakkında bişey bilmiyorum .d  bizim esas uğramamız gereken nokta antioksidan olmalı inflamasyonu engellemeliyiz bence. Eskiden saç dökülmeleri ileri yaşlarda başlıyormuş şimdi bakıyorsun 20 yaşlarda insanlar kepkel. Ne değişti peki? bu işin beslenme ile ilgisi olduğunu düşünüyorum. Herşey inflamasyona sebep olacak cinsten aşırı şeker yağ fastfood sağlıksız beslenme vsvs

sonuna kadar katılıyorum

Dutasteride haftada 2
5-10 ml Oral Hint Yağı
Vit D
Magnezyum
İyot
SAÇ DÖKÜLMESİ KILAVUZU

LOESS

• Hero Member
« Yanıtla #4 : 21 Aralık 2020, 17:21:43 »
Tamamıyla genetik ile alakalı, DHT ye duyarlı değil. Öyle kodlanmış DNA. Ayrıyeten bazı kişilerde stres saçını döker, bazılarında saçı beyazlatır, bazılarında uçuk çıkar, bazılarında ise mide rahatsızlığı, bağırsak rahatsızlığı meydana gelir. İnflamasyon için deve dikeni kapsülü de araştırabilirsin.

Armaan

• Hero Member
« Yanıtla #5 : 21 Aralık 2020, 17:30:13 »
ayrıca şunu da merak ediyorum bir tanıdığım var 45 yaşında sigara alkol(her gün en az 10 bira ) uyuşturucu  antidepresan ne ararsan kullanıyor . İşi gereği aşırı stresli birisi . ama bir tane saçı dökülmemiş. Şimdi bu adamın vücudunda inflamasyon mu olmuyor (genetiği sağlam olduğu için) yoksa dht ye duyarlı olmadığı için mi bunu merak ediyorum
İşin içinde genetik faktörü de vardır tabi ki sözlüktemi nerede Bi söz vardı.. genetik şarjörü doldurur, yaşam tarzı tetiği çeker diye  :D genetik dökülmemiz varsa yaşam tarzına dikkat etmeliyiz o zmn

oralminoxidil

• Hero Member
« Yanıtla #6 : 21 Aralık 2020, 20:50:17 »
Tamamıyla genetik ile alakalı, DHT ye duyarlı değil. Öyle kodlanmış DNA. Ayrıyeten bazı kişilerde stres saçını döker, bazılarında saçı beyazlatır, bazılarında uçuk çıkar, bazılarında ise mide rahatsızlığı, bağırsak rahatsızlığı meydana gelir. İnflamasyon için deve dikeni kapsülü de araştırabilirsin.

2 3 ay kullandım seboreik dermatit geçince bıraktım daha da gelmiyor başlarsa yine kullanırım

Dutasteride haftada 2
5-10 ml Oral Hint Yağı
Vit D
Magnezyum
İyot
SAÇ DÖKÜLMESİ KILAVUZU

descript

• Sr. Member
    • Kilo Aldırıcı
« Yanıtla #7 : 21 Aralık 2020, 23:01:37 »

omega 3 için hangi markayı ve kaç mg olarak kullandınız

Armaan

• Hero Member
« Yanıtla #8 : 21 Aralık 2020, 23:50:49 »
omega 3 için hangi markayı ve kaç mg olarak kullandınız
Ocean plus 1200

oralminoxidil

• Hero Member
« Yanıtla #9 : 21 Aralık 2020, 23:56:13 »
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3819075/

bu araştırmaya göre 8 aylık tokotrienol desteği(100mg) saç sayısında  %34.5 artış sağlamış

Dutasteride haftada 2
5-10 ml Oral Hint Yağı
Vit D
Magnezyum
İyot
SAÇ DÖKÜLMESİ KILAVUZU

Armaan

• Hero Member
« Yanıtla #10 : 22 Aralık 2020, 00:03:31 »
Tokotrienol e vitamini değil mi? Astaksantin e c vitamininden daha etkili antioksidan olduğu belirtiliyor o zmn astaksantin de işe yarayabilir ?

oralminoxidil

• Hero Member
« Yanıtla #11 : 22 Aralık 2020, 00:12:01 »
Tokotrienol e vitamini değil mi? Astaksantin e c vitamininden daha etkili antioksidan olduğu belirtiliyor o zmn astaksantin de işe yarayabilir ?

evet ama sadece antioksidan özelliği olmayabilir başka mekanizmalara da etki ediyorsa astaksantinden daha etkili olabilir (saç dökülmesi konusunda)
bence yeterli ilgi gösterilmiyor bu konuya.  saç dökülmesini engellemek istiyorsak müdahale edebildiğimiz her aşamaya müdahele etmeliyiz

Dutasteride haftada 2
5-10 ml Oral Hint Yağı
Vit D
Magnezyum
İyot
SAÇ DÖKÜLMESİ KILAVUZU

LOESS

• Hero Member
« Yanıtla #12 : 22 Aralık 2020, 00:12:39 »

2 3 ay kullandım seboreik dermatit geçince bıraktım daha da gelmiyor başlarsa yine kullanırım
SD yi deve dikeni kapsülü mü geçirdi

oralminoxidil

• Hero Member
« Yanıtla #13 : 22 Aralık 2020, 00:18:51 »
SD yi deve dikeni kapsülü mü geçirdi

benim düşüncem öyle 5 yıldır kurtulamamıştım kullanmaya başladıktan sonra geçti 90 kapsül falan kullandım . kullanmıyorum artık hala stabil

Dutasteride haftada 2
5-10 ml Oral Hint Yağı
Vit D
Magnezyum
İyot
SAÇ DÖKÜLMESİ KILAVUZU

LOESS

• Hero Member
« Yanıtla #14 : 22 Aralık 2020, 00:33:53 »
benim düşüncem öyle 5 yıldır kurtulamamıştım kullanmaya başladıktan sonra geçti 90 kapsül falan kullandım . kullanmıyorum artık hala stabil
başında iğne batması gibi bir his varmıydı SD döneminde.

Facebook Twitter Instagram