Gönderen Konu: Devlette doktora danışmak saçma değil mi ?  (Okunma sayısı 867 defa)

icindentramvaygecensarki

• Sr. Member
Devlette doktora danışmak saçma değil mi ?
« : 23 Aralık 2020, 18:28:02 »
Adam zaten devlet hastanesinde seninle ilgilense de aynı maaşı alıyor devlette ilgilenmese de, o yüzden geçiştiriyor xpecia yazıp, bazıları ilaç bile yazmıyor. Zaten birçok doktor finasterid ve dutasterid yazmaya korkuyor halbuki en etkili tedaviler onlar. Ben bu noktada doktorun her dediğine riayet etmenin hokkabazlık olduğunu düşünüyorum, sizce ?

Xeth

• Hero Member
Ynt: Devlette doktora danışmak saçma değil mi ?
« Yanıtla #1 : 23 Aralık 2020, 18:40:32 »
Adam zaten devlet hastanesinde seninle ilgilense de aynı maaşı alıyor devlette ilgilenmese de, o yüzden geçiştiriyor xpecia yazıp, bazıları ilaç bile yazmıyor. Zaten birçok doktor finasterid ve dutasterid yazmaya korkuyor halbuki en etkili tedaviler onlar. Ben bu noktada doktorun her dediğine riayet etmenin hokkabazlık olduğunu düşünüyorum, sizce ?

Doktorlar daha çok hasta bakmaya zorlandıkları için yeterince ilgilenemiyor. Yani senin hakkında yeterince bilgi sahibi olamıyor, bazı doktorlar öykünü soruyor ailedeki kellik durumlarını soruyor kan tahlili yapıyor. Yapacaklari max şey bu. Sana finas veya dutas yazamaz yani büyük sorumluluk altına girer. Sonra adam yan etki görünce doktoru bıçaklar. Yok artık demeyin bunlar harbiden var yani. Son yıllarda da baya arttı doktora şiddet. Kişinin kendisi araştırıp fikir sahibi olması lazım kısaca. Doktorun yapabileceği çok bir şey yok saç konusunda, özellikle Böyle karmaşık bir konuda
AlopexyT minoxidil (günde 8 fıs)
Finasterid 1.25 mg (her gün)
Yeşilçay (x1)
Clear şampuan
Magnezinc (günlük 1)
Setirizin 5mg

Bıraktıklarım; minoxil, bioxinin minoxidil, balen kabak, xpecia, loprox

Tedavi sürecim;
https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=23060.0

emekli kel

• Hero Member
« Yanıtla #2 : 23 Aralık 2020, 19:41:18 »
 saç sorunu ile ilgilenen bir dr arkadas vardı.10 sene oluyor.derdiki drlar bu konuda birsey bilmiyor tek gercek hasta tecrubeleri olucak derdi.10 yılda tecrube edinmişlerdir herhalde.zaten fin minox var gerisi yan destek .
Saç konusunda eğitim almadım.Söylediklerim sadece sitelerden öğrendiğim bilgilerdir.

rodok

• Full Member
« Yanıtla #3 : 23 Aralık 2020, 20:12:42 »
Doktorlar daha çok hasta bakmaya zorlandıkları için yeterince ilgilenemiyor. Yani senin hakkında yeterince bilgi sahibi olamıyor, bazı doktorlar öykünü soruyor ailedeki kellik durumlarını soruyor kan tahlili yapıyor. Yapacaklari max şey bu. Sana finas veya dutas yazamaz yani büyük sorumluluk altına girer. Sonra adam yan etki görünce doktoru bıçaklar. Yok artık demeyin bunlar harbiden var yani. Son yıllarda da baya arttı doktora şiddet. Kişinin kendisi araştırıp fikir sahibi olması lazım kısaca. Doktorun yapabileceği çok bir şey yok saç konusunda, özellikle Böyle karmaşık bir konuda

Her kelimesine katılıyorum. Benim özelde gittiğim doktor bile yağlanma sorunun var diyip roaccutane yazdı. Saç dökülmesini ısrarla sormama rağmen “ saç dökülmesi bir hastalık değil, dökülmen genetik” dedi xpecia bile yazmadı. Cildiyeden randevu aldığımız için cilt hastalığı yoksa o kadar umursamıyolar. Saç dökülmesi gerçekten kompleks bir olay

sloocer

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #4 : 24 Aralık 2020, 19:04:20 »
Her kelimesine katılıyorum. Benim özelde gittiğim doktor bile yağlanma sorunun var diyip roaccutane yazdı. Saç dökülmesini ısrarla sormama rağmen “ saç dökülmesi bir hastalık değil, dökülmen genetik” dedi xpecia bile yazmadı. Cildiyeden randevu aldığımız için cilt hastalığı yoksa o kadar umursamıyolar. Saç dökülmesi gerçekten kompleks bir olay

Doktor doğru olanları söylemiş zaten:) saç dökülmesi bir hastalık degildir..

baskan123

• Hero Member
« Yanıtla #5 : 25 Aralık 2020, 04:29:57 »

Tiktokta gördüm. Artık takip ediyorum seni 😂😂

Facebook Twitter Instagram