Gönderen Konu: Dermatech Saç dökülmesine karşı losyon yorumlarınızı alabilir miyim?  (Okunma sayısı 1879 defa)

NoBald

• Yeni üye
  • *
Bu losyon hakkında ki görüşlerinizi alabilir miyim? Fiyatı 120 tl falan 100 ml si. İçeriğine baktım hoşuma gitti. Minoxidil harici bir losyon arıyorum. Losyonun içeriğini ve fotoğrafını aşağıya bırakıyorum.

Formülünde kullanılan bazı önemli bileşenler şunlardır;

Procapil %2
Caffeine
Biotin
Saw Palmetto
At Kuyruğu Bitki Özü
Aloe Vera
Panthenol
L’Arginine
Adaçayı
Yeşil Çay

Procapil
Devrim niteliğindeki patentli formülü sayesinde, güçlü organik ve antioksidanlarla, yüksek etkili bir Biotin molekülüne dayanmaktadır. Procapil ilk görev olarak saç dökülmesinin en önemli sebeplerinden olan DHT’nin etkilerini azaltır. Klinik olarak yeni saç büyümesini %121'e kadar artırdığı ve saç dökülmesini %46 azalttığı kanıtlanmıştır.

Procapil, saçı güçlendiren ve doğal olarak saç dökülmesini önleyen çığır açan yeni bir formüldür. Saç köklerini kafa derisine sıkıca tutunmasına yardımcı olur. Procapil saç köklerinin hücrelerini daha yoğun hale getirir. Saçların genç ve sağlıklı kalmasını sağlayan doğal ve aktif maddeler içeren bir bitki kompleksidir.

Caffeine
Kafein, saç tellerine verilen zararı sınırlandırmaktan, uzun ve güçlü büyümesi için ihtiyaç duyduğu tüm gerekli besin ve vitaminlerle saçı desteklemeye kadar çeşitli şekillerde saça fayda sağlayabilir.

Kafein aynı zamanda uyarıcı olduğu için saç köklerine giden kan dolaşımını da artırır. Bu da saçların daha hızlı uzamasına ve daha güçlü olmasına yardımcı olarak daha dolgun, daha kalın saç görünümü verir.

Biotin
Keratin saçı, cildi ve tırnakları oluşturan temel bir proteindir. Biotinin vücudunuzun keratin altyapısını iyileştirdiği bir gerçektir. Biotin, saç sağlığı için sıklıkla önerilen B vitaminidir. Biyotin eksikliği saçın incelmesine ve sonrasında güçsüz düşmesine yol açar. Biotin saçı kalınlaştırıp büyümesini teşvik eder.

Saw Palmetto
Cüce Palmiye Ağacı olarak bilinir. Testosteronun dihidrotestosteron (DHT) adı verilen daha güçlü bir testosteron formuna dönüşmesini önler. Azaltılmış DHT seviyeleri, bu tür saç dökülmesini önlemeye yardımcı olabilir.

At Kuyruğu Bitki Özü
Atkuyruğunun botanik adı Equisetum Arvense'dir. Tıbbi bitki olarak kullanımı Romalılar dönemine kadar uzanmaktadır. Atkuyruğu dolaşımı iyileştirerek saç köklerinin gelişmesine ve saç büyümesinin uyarılmasına yardımcı olur. Bitkinin saç büyümesini teşvik etmesi içerisindeki antioksidan etkileri üzerinedir. Kan dolaşımı hem kafa derisinin hem de saç köklerinin durumunu iyileştirir. Bu gelişmelerle birlikte saç köklerinin yeni saç üretme yeteneği de gelişir.

Aloe Vera
Topikal cilt rahatsızlıkları için belki de en yaygın kullanılan bitkilerden biridir. Bunun nedeni, bitkinin jel benzeri bileşenlerinin cildi çeşitli küçük rahatsızlıklardan iyileştirdiği bilinmesidir. Aloe Vera anti-inflamatuar etkileri nedeniyle jel, püstüller ve nodüller gibi inflamatuar akne formlarının yatıştırmaya yardımcı olur.

Panthenol
Çeşitli kozmetiklerde yaygın olarak kullanılan Panthenol, B5 vitamini türevidir. Saç bakım ürünlerindeki popülaritesi çoktur. Saç derisinde nemi hapsederek ve seyrelmiş saçları yavaşlatarak saç tellerini şekillendirmeye ve çevresel hasara karşı korur. Panthenol her bir saç telinin yüzeyine eşit bir şekilde yayılır. Saç kesiklerinin üzerinde düz bir film oluşturur. Bu da hacim ve parlaklık kazandırır ve dolaşmayı önlerken saç dokusunu iyileştirir.

L’Arginine
Cildiniz de dahil olmak üzere organlara besin akışını iyileştiren bir amino asittir. L-Arginin ayrıca saç derisine ve saç köklerinin tabanına kan akışını iyileştirerek daha kalın ve sağlıklı saçların uzamasını sağlar.

Yeşil Çay
Yeşil çaydaki Epigallocatechin Gallate (EGCG), saç köklerini uyararak saç dökülmesine neden olan hormonların aktivitesini inhibe eder. Bu sayede saç foliküllerinin zarar görmesini engeller ve saç büyümesini teşvik ederek saç dökülmesini önleyebilir.

Adaçayı
Saç ve saç derisi için çok faydalı olduğu kanıtlanmıştır. Bu, yağın doğal olarak yüksek seviyelerde antioksidan vitaminleri ve mineralleri sayesindedir. A, B, C vitaminleri, kalsiyum ve potasyum açısından zengindir. Sağlıklı bir saç başını korumak birçok faktörü kapsar. Saç tellerinin doğru gelişimi için bu bileşenler oldukça önemlidir. Adaçayı bitkisi, saç derisinde biriken bakteri ve serbest radikallerden kurtulmaya yardımcı olabilir. Bunların hepsi, sürece bir engel oluşturabilir ve daha ziyade büyük ölçüde zarar verebilir.

Kullanımı
Doktorunuz veya eczacınız başka türlü önermedikçe, Dermatech Dökülme Önleyici Losyonu duştan sonra hafif ıslak saça ve saç derisine masaj yaparak uygulayın. Aynı işlemi ihtiyaç kadar tekrarlayıp iyice durulayın. Daha etkin sonuç için Dermatech Saç Dökülmesine Karşı Etkili Şampuan ile birlikte kullanılması önerilir.

İçindekiler: Aqua, Butylene Glycol, Urtica Dioica Leaf Extract, Allium Sativum Bulb Extract, Arginine HCL, Serenoa Serrulata Fruit Extract, Caffeine, Panthenol, Parfum, Equisetum Arvense Leaf Extract, Betula Alba Leaf Extract, Chamomilla Recutita Flower Extract, Panicum Miliaceum Seed Extract, Aloe Barbadensis Leaf Extract, Arctium Lappa Root Extract, Camellia Sinensis Leaf Extract, Humulus Lupulus Extract, Lawsonia Inermis Extract, Salvia Officinalis Leaf Extract, Calcium Pantothenate, Niacin, PEG-12 dimethicone, Polyquaternium-11, PPG-26-Buteth-26, Zinc gluconate, Arginine, Acetyl tyrosine, PEG-40 Hydrogenated Castor Oil, Phenoxyethanol, Citrulline, Glucosamine HCl, Niacinamide, Ornithine HCl, Biotin, Hydrolyzed soy protein, Apigenin, Disodium Succinate, Oleanolic Acid, Biotinoyl Tripeptide-1, Arctium majus root extract, Panax ginseng root extract, Potassium Sorbate, Sodium Benzoate.

Mehmetali32

• Hedef Az ama Devamlı Tedavi saç yapıyım derken kaş çıkarmadan
  • Hero Member
 Bence  cok guzel icerigi var kullanmanı tavsiye ederim . ( ama kendim kimyasal spreyleri  hic onermiyorum kullanmıyorum  icerigi guzel   ama)  YORUMLARIMI OKU BİTKİSEL TEDAVİ BULACAKSIN   sprey seklinde kullanabilirsin tedavilerimi
« Son Düzenleme: 05 Ocak 2021, 14:55:05 Gönderen: ali2132b »
  • Yaşınız 28
Finasterid 0.75mg Hergün 
Bioxin ForteSarımsaklı Samp +Nizoral
Biberiye +Hint+Zeytiyagı+cam Terabendi Yagı Vitamin Kompleksi
 Haftada 3 gun spor +Dusta   Masaj +Dermoreller 2/ay
 Haftada 2 gun Dvitamin                                   
  Sabır Şükür Zaman.. .

NoBald

• Yeni üye
  • *
Bence  cok guzel icerigi var kullanmanı tavsiye ederim . ( ama kendim kimyasal spreyleri  hic onermiyorum kullanmıyorum  icerigi guzel   ama)
Ne kullanmak lazım mesela kimyasal olmayan ne önerirsin ?

kafamdakentseldönüşümler

• Sr. Member
Procabil %3 bile değil, ama dökülme tipine bağlı cok  yogun dokulmuyosa belki ummadık süper bir sonuç vericek yine bu fiyatlarda daha içerikli spreyler bulabilirsin

mesutkocc

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
Buna benzeyen losyon bende kullanıyorum. 2 ayı geçti. Sanki işe yarıyor gibi hocam ama bakalım 4,5 ay sonra belli oldu olur.
Dermanew Hair
Zigavus Black Garlic Şampuan

NoBald

• Yeni üye
  • *
Buna benzeyen losyon bende kullanıyorum. 2 ayı geçti. Sanki işe yarıyor gibi hocam ama bakalım 4,5 ay sonra belli oldu olur.
Senin kullandığın losyonun ismi nedir hocam?

mesutkocc

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
Senin kullandığın losyonun ismi nedir hocam?
Dermanew Hair, daha pahalı. 50 ml şişesi 150 TL, günde iki kere kullanılıyor. Birde dermarollar tarak var onla uygulama tavsiye ediliyor. Kullanıma bağla ayda 1 - 1.5 şişe bitiyo
Dermanew Hair
Zigavus Black Garlic Şampuan

baldsetfree

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
içerik güzel ve faydalı ama firma bakalım bu içeriği bozmadan düzgünce üretebildimi sıkıntı genelde bu noktada başlıyor ona bakarsak misal shawpoo şampuanda manyak içerik var ama hiç bir işe yaramıyor en güzeli içerikleri ayrı ayrı sade bir şekilde almak.

Mehmetali32

• Hedef Az ama Devamlı Tedavi saç yapıyım derken kaş çıkarmadan
  • Hero Member
 DOGRU SOYLUYORSUN SAWPOO SAMPUANI bende 6 ay kullandım sacları iki gun icinde o kadar nemlendiriyorki sacların ıslak forma donuyor erken yaglandırıyor bende bıraktım     Bioxinin yeni urunu  siyah sarımsak sarımsaklı sampıanı cok begendim hala kullanıyorum  nizoral sampuan gercekten iyi  zigavus fena degil vichy dercos kepek sampuanı iyi headen shulders cilich strenght  kepek sampuanı mukemmel gercekten saglam bir urun dermatit kepek hic bir sey bırakmıyor bende biraz saclarımda fazla dokulme yapıyordu ama gercekten kaliteliydi  sebamed kotuydu clear  sacları zamanla beceriyor cok  inceltiyor sacları yada cok  yumusatıyordu bilemiyorum sampuan gecmislerim bunlarrrrr
  • Yaşınız 28
Finasterid 0.75mg Hergün 
Bioxin ForteSarımsaklı Samp +Nizoral
Biberiye +Hint+Zeytiyagı+cam Terabendi Yagı Vitamin Kompleksi
 Haftada 3 gun spor +Dusta   Masaj +Dermoreller 2/ay
 Haftada 2 gun Dvitamin                                   
  Sabır Şükür Zaman.. .

jakabo.casanova

• Yeni üye
  • *
Bu ürünü soran arkadaşlara bilgi vereyim markanın yakın takipçisi ve düzenli kullanıcısı olarak içeriklerinin çok güçlü ve doğru kullanıldığını söyleye bilirim. Özelliklede daha önce kullandığım serumlarda yağlanma, saçta yapış yapış olma, kokma gibi sorunların hiç birini bu ürünle yaşamadım. Üstelik firmayı aradığımda hiç sıkılmadan sorularımı defalarca sordum ve cevap aldım. 212 963 20 35 diye numaraları geçiyor bu santralleri. 0543 963 20 35 olan numaralarından direk ulaşım sağlıyorum. Şu ana kadar kullandığım hiç bir ürünün firmasına bu kadar çabuk ulaşamamıştım. Şuanda Şampuan, serum ve günlük bakımım için sakal serumu ürünlerini kullanıyorum merak ettikleriniz var ise sorabilirsiniz.

Xeth

• Hero Member
Reklamlar da baya arttı maşallah
AlopexyT minoxidil (günde 8 fıs)
Finasterid 1.25 mg (her gün)
Yeşilçay (x1)
Clear şampuan
Magnezinc (günlük 1)
Setirizin 5mg

Bıraktıklarım; minoxil, bioxinin minoxidil, balen kabak, xpecia, loprox

Tedavi sürecim;
https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=23060.0

Requiemm

• Sr. Member
çok aman aman bır içrerik göremedim.. üstüne Procapil %2 olarak belırtılmıs.  %3 procapil bile  minoxun yarısı kadar sonuç ya verıyor ya vermıyor... enteresan olmuş :)))

Facebook Twitter Instagram