Gönderen Konu: Sac Dökülmesine karşı Yeni Tedaviler  (Okunma sayısı 1334 defa)

XyZ765

• Yeni üye
  • *
Sac Dökülmesine karşı Yeni Tedaviler
« : 23 Ağustos 2022, 17:35:10 »
Yabancı kaynaklardan sac dökülmesine karşı uretilmeye calisilan ilaçları arastiriyorum

Pyrilutamide Breezula ve birkaç arastirma duzeyinde ilaçlara baktım

Bunlarin ortak noktası akneye karşı uretilen ilac olmaları

Akne ile saç dökülmesi arasinda bir bağ olmalı diye düşünüyorum

Sanırım vücut ya sivilce atiyor ya da saçı döküyor.  Böyle bir sonuca ulaştım

Belki de aknenin çalışma mekanizması ile sac dokulmesinin çalışma mekanizmasi benzerdir.

Ve buradan bir çözüm bulunmaya calisilirsa sac dokulmesine bir tedavi bulabiliriz

ber134

• Full Member
Ynt: Sac Dökülmesine karşı Yeni Tedaviler
« Yanıtla #1 : 23 Ağustos 2022, 18:15:36 »
evet akne ile benzer muhabbetler var. eskiden de dönerdi. yani bunlar çook uzun zamandır biliniyor zaten. örneğin zyrtec, ketoral krem, azalderm krem(sivilce kremi), voltaren krem vsvs. şu an tam hatırlamıyorum bunlar birleştirilerek saçlı deride antiandrojenik şeyler yapılıyordu bi ara. kısmi faydaları oldu ama yeterli sonuç alınamadı sanırım o yüzden yine uzunca bi süredir isimleri geçmiyor duymuyorum artık.
  • Yaşınız 25

ber134

• Full Member
« Yanıtla #2 : 23 Ağustos 2022, 18:18:41 »
Pyrilutamide şu an amerikada satılıyor ama ru58841 kadar bile etkili olmayacağı düşünülüyor maalesef

https://anageninc.com/product/pyrilutamide-kx-826/
  • Yaşınız 25

XyZ765

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #3 : 23 Ağustos 2022, 18:24:43 »
Pyrilutamide şu an amerikada satılıyor ama ru58841 kadar bile etkili olmayacağı düşünülüyor maalesef

https://anageninc.com/product/pyrilutamide-kx-826/

Hocam peki ru58 u üreten şirket neden FDA onayı almaya çalışmıyor.
RU58 in ciddi yan etkileri var da o yüzden mi almıyor

ber134

• Full Member
« Yanıtla #4 : 23 Ağustos 2022, 18:35:03 »
Hocam peki ru58 u üreten şirket neden FDA onayı almaya çalışmıyor.
RU58 in ciddi yan etkileri var da o yüzden mi almıyor

fda onayı almaya çalışmıyor değil alamıyor. bildiğim kadarıyla bu etkenin yapılması ve saklanması vs. o kadar çok zor ki saklayamıyorlar. uğraşmıyorlar. zaten 1990 zamanlarında bi firma bulmuştu sanırım ru58841 i, sonra firma satıldı başkası aldı o da işi devam ettirmedi falan fistan bi ton boş muhabbet döndü bu ru58841'de. en son yine uğraşıyorlardı deneyler yapıldı ama bu deneylerin sonuçları sunulmadı bile. kullananlardan olumlu dönüşler alan da oluyordu ama sürekli tedarik edilemediği için sürekli kullanım sağlanamıyor diye düşünüyorum. bu arada bildiğim kadarıyla ru58841in hiçbir yan etkisi yok çünkü kendisi hormonlarla iletişime girerek çözüm aramıyor. androjenleri baskılamıyor. yaptığı tek şey saçlı deride reseptörleri kapatmak.

yani ru58841 konusunda bildiğim şeyler bunlar kısaca anlatmaya çalıştım.
  • Yaşınız 25

ber134

• Full Member
« Yanıtla #5 : 23 Ağustos 2022, 18:38:43 »
"erkek tipi saç dökülmesi (androgenetic alopecia ) için geliştirilmiş maddenin kod adı. 90lı yıllarda fransız roussel firması çalışanları tarafından geliştirmeye başlanmıştır. bu sırada firmayı alman hoechst firması satın almıştır(firma daha sonra hoecsht-marion roussel adını aldı) bu birleşmeden sonra bir çok ilacın yanında bu maddenin geliştirmesi de yarım kalmıştır. daha sonra bazı firmalar çalışmalara devam etmiş sınırlı insan deneyleri de yapılmış fakat bunlar yayınlanmamıştır. etki mekanizması dihidrotestesteronun saç foliküllerine bağlanmasını engelllemesidir. bu maddenin patenti boşta kimse almış durumda değil. bir firmanın ilaç olarak piyasaya süreceğini beklemek bence hayalcilik olur.
bu madde araştırma kimyasalı olarak özellikle uzakdoğulu firmalarca sentezlenip satılıyor oralardan temin edilebilir ancak bu maddenin stabilite problemi var hazırlanan çözeltilerin raf ömrü çok sınırlı. bazı firmalar 6 ay kadar stabil kaldığını iddaa ettikleri solüsyonları var

(http://anageninc.com/ru58841-solution-50ml.html k&b solution seçeneği)

görünen o ki bu madde bilinen basit alkol propilen glikol su dan oluşan basit çözücülerde hızla hidroliz olduğundan dolayı etkisini yitiriyor ,onun için lipozomal sistemler, nano emülsiyonlar gibi stabil kalmasını sağlayacak ilaç taşıyıcı sistemlerine ve bunlarla hazırlanacak preparatların stabilite vb. testlerine ihtiyacı var bu da farmasötik teknoloji nin alanına girer. kısaca üzerinde daha çok çalışılması gerekiyor."

evet şöyle bir yazı buldum bu daha açıklayıcı.
  • Yaşınız 25

XyZ765

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #6 : 23 Ağustos 2022, 18:46:44 »
Tamam akne ile sac dökülmesi arasındaki ilişkiyi buldum

Androgen dependent condition diye geçiyor

https://en.m.wikipedia.org/wiki/Androgen-dependent_condition

dejavuu86

• Sr. Member
« Yanıtla #7 : 23 Ağustos 2022, 19:19:25 »
Peki saç dökülmesi için kullanılan fin ve dut bazı kişilerde sivilce yapması oda tuhaf normalde bu ilaçların akneye iyi gelmesi gerekir ama bazı kişilerde akne yapması  bu saç dökülmesi akne olayı çok karmasik artık ne kullanacağımizi şaşırdık  :)

XyZ765

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #8 : 23 Ağustos 2022, 21:49:32 »
Peki saç dökülmesi için kullanılan fin ve dut bazı kişilerde sivilce yapması oda tuhaf normalde bu ilaçların akneye iyi gelmesi gerekir ama bazı kişilerde akne yapması  bu saç dökülmesi akne olayı çok karmasik artık ne kullanacağımizi şaşırdık  :)

Hocam bence o durumda vücut diyor ki ya saçın dökülür sivilce olmaz ya da sivilce çıkartırım ama sac dokulmesini durdururum

İkisinden birini sec diyor

ber134

• Full Member
« Yanıtla #9 : 23 Ağustos 2022, 22:07:45 »
Hocam bence o durumda vücut diyor ki ya saçın dökülür sivilce olmaz ya da sivilce çıkartırım ama sac dokulmesini durdururum

İkisinden birini sec diyor

vücudunuzun dht ve androjen reseptörlerine bağlı. büyük ihtimalle ergenliğinizi de bol sivilceli geçirmişsinizdir. reseptörler duyarlıdır.
  • Yaşınız 25

XyZ765

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #10 : 23 Ağustos 2022, 22:48:01 »
vücudunuzun dht ve androjen reseptörlerine bağlı. büyük ihtimalle ergenliğinizi de bol sivilceli geçirmişsinizdir. reseptörler duyarlıdır.

Hocam sivilceli degildim ergenlikte. Sakal çıkmıştı bende

alibaba

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #11 : 24 Ağustos 2022, 03:47:26 »
roacutanda sivilceleri engelliyor ama bir o kadarda saç döküyor bunu nasıl açıklayacaksınız.

nickless

• Full Member
« Yanıtla #12 : 24 Ağustos 2022, 22:27:41 »
Yabancı kaynaklardan sac dökülmesine karşı uretilmeye calisilan ilaçları arastiriyorum

Pyrilutamide Breezula ve birkaç arastirma duzeyinde ilaçlara baktım

Bunlarin ortak noktası akneye karşı uretilen ilac olmaları

Akne ile saç dökülmesi arasinda bir bağ olmalı diye düşünüyorum

Sanırım vücut ya sivilce atiyor ya da saçı döküyor.  Böyle bir sonuca ulaştım

Belki de aknenin çalışma mekanizması ile sac dokulmesinin çalışma mekanizmasi benzerdir.

Ve buradan bir çözüm bulunmaya calisilirsa sac dokulmesine bir tedavi bulabiliriz

genetik dökülmeyi de sivilceyi de etkileyen dht tedaviler az da olsa işe yarar ama bir minox veya finas kadar etkili olacağını pek sanmıyorum

Virtüöz

• Hero Member
« Yanıtla #13 : 24 Ağustos 2022, 23:36:24 »
Sivilceli kel çok insan var.Bir bağlantısı olduğunu sanmıyorum.Bölgesel veya alerjik durumlarda kafada sivilce çıkmasını saymazsak.
Bioxcin Forte Şampuan

Tedavi Sürecim
https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=16513

Facebook Twitter Instagram