Gönderen Konu: Finasterid ve Minoxidil Isvicre Zürich Universite Hastanesi aciklamasi  (Okunma sayısı 3954 defa)

Ultr@slan

• Jr. Member
  • **
Iyi Aksamlar Arkadaslar

1 hafta önce dr.serkan ayginda ekim yaptirdim ve Forumda surekli gecen sac güçlendirme konularına takibe aldım.okudugum baktım karşılaştırdım bi sonuca varamadım üstüne yorumlardan sonra kafam Aşırı karıştı. Ben su yaşıma kadar doğal bakımlar dışında hiç birsey kullanmadım.

Benim yasım 35 ve İsvicre/ Zürichde yaşıyorum. ( Serkan beyde gerçekleşen sac ekimimi en kısa zamanda yeni başlıkla paylasicam.

Sac planlamasında Serkan beyle görüşmemde Finasterid kullanma bu saatten sonra ise yaramaz dedi. Çok netti.
Burda okadar cok kişi üstünde duruyor ve tavsiye ediyor.

Kısaca arkadaşlar İsviçre’de bunlara bakış acısı merak ettim ve atıştırdım, karşıma İsviçre resmî kanalı SF1de olan saglik programında bu konu tam istediğim gibi ele alınıyor.
Link asada ( sadece Almanca)

https://www.google.ch/amp/s/www.srf.ch/article/15484792/amp

oral alınan finastreid hiç tavsiye edilmiyor çünkü kalıcı yan etkileri olmuş varmış. Hatta arada konuşan adam onlardan birisiymis.
söyledi bi söz “keşke bütün sacım dökülseydi, ama bu hastalığa yakalanmasaydım, kullanmasaydım” diyor. ( yorgunluk, bitkinlik piskolojik cinsel vs)

Interview olan  bayan doktorda aynı videoda bana kalsa tamamen yasaklanmalı gibi bir açıklama yapiyor.

Zürich universities hastanesi dünyaca ünlüdür ve Pharma Industrie en Yüksel oldugu ulkelerdendir isvicre.
Bunlar saglamci insanlardir ve bir aciklama yapiyorlarsa ellerinde olan net bilgilerle yaparlar.

Bütün herseyi cevirmek isterdim ama Ben size Özet geciyorum.
Finasteriden held hele gencseniz uzak durun diyorlar.
Illa kullanmak istiyorum diyorsanizda minoxidil Lokal Bolge Spray olanini kullanin o bölgesen oldugu icin herhangi bir yan etkisi olmaz olursada alerji gibi yüzeysel olur diyor.
Herkesin Affina sigirak bu paylasimi yapma geregi duydum.
Sadece Video gecen konusmalara dayanak yaziyorum.
Dogdugum buyudugun ve yasadigim ülkenin doktorlarina bu konuda guveniyorum.
Yazilim ve anlatim hatasi varsa Kusura bakmayin.
Türkcemin yettigi kadar yazmaya calistim.
Saygilarimla
Saglikli Kalın👍
https://www.google.ch/amp/s/www.srf.ch/article/15484792/amp

Mehmetali32

• Hedef Az ama Devamlı Tedavi saç yapıyım derken kaş çıkarmadan
  • Hero Member
  Baska ne kullanalım dayııııı   aspirinin bile bir yanetkisi var  ama bas agrısı icin kullanılıyor  sacı kafada tutmak icin  kullanmalıyız dunya kullanıyor  finasteridi bazen goze almak lazım  elimizi tasın altına koyarak basladık  bu neki millet dudasterid androcur spro kullanıyor dayı  gerisini sen dusun yıllarca vucutta biriikiyor bu ilaclar  3 nesil aktarılır vallaha torunun ogluna 
  • Yaşınız 28
Finasterid 0.75mg Hergün 
Bioxin ForteSarımsaklı Samp +Nizoral
Biberiye +Hint+Zeytiyagı+cam Terabendi Yagı Vitamin Kompleksi
 Haftada 3 gun spor +Dusta   Masaj +Dermoreller 2/ay
 Haftada 2 gun Dvitamin                                   
  Sabır Şükür Zaman.. .

oralminoxidil

• Hero Member
benim anlamadığım finasterid geçici olarak bloke ediyor yanetkilerin uzun süre kalıcı olması nasıl olabilir. sonuçta kimyasal hadım ilacı değil

Dutasteride haftada 2
5-10 ml Oral Hint Yağı
Vit D
Keçiboynuzu ve karadut özü
Magnezyum
İyot
SAÇ DÖKÜLMESİ KILAVUZU
https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=18975

Ultr@slan

• Jr. Member
  • **
Burda bulusan cogu insanin sorunu sac.
Oyuzden Karar vermek zor dostum Ben doktorların söylediklerini kisaltim kendimde karar veremedimi belirttim. Ben o Video gecen Dr. Beyle gorusmeye gidicem. Konusup Karar vericem alirsamda Doktor kontrolunde artik.bakalım

Ultr@slan

• Jr. Member
  • **
Kadın video son konuşan doktora soruyor: bukadar çok yan etkisi varsa suanda kullananlar neyapsin diye?
Dr. Cevap olarak, suanda kullanıp herhangi bir yan etkisi görmüyorlarsa kullanmalarında sakınca yoktur.
Ama varsada,bırakırlarsa bir süre sonra yaşadığınız sorun yokolur diyor.

oralminoxidil

• Hero Member
ağam bizimle eğleniy

Dutasteride haftada 2
5-10 ml Oral Hint Yağı
Vit D
Keçiboynuzu ve karadut özü
Magnezyum
İyot
SAÇ DÖKÜLMESİ KILAVUZU
https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=18975

Ultr@slan

• Jr. Member
  • **
Herkes secimlerinde özgürdür. O şekilde açıklama yapılmış bende gördüm beğendim ve paylaştım bukadar.

Ultr@slan

• Jr. Member
  • **
Dr açıklamasını  bu kardes, her vücûd aynı tepkiyi vermez ve kalıcı hasarlar bırakıldığını döküme etmiş bir sunum.
Kullanıp kullanmamak bireyin kendine kalmış kimse karışamaz.
Bunu kullanmayın anlaminda algılamayın olayı!
Herkesin görüşüne düşüncesine saygımız vardır.

Armaan

• Hero Member
karışır buralar ..

Kıvanç Saçlıtuğ

• Hero Member
Bu tarz paylaşımlarda artık art niyet arıyorum kimse gelip duyar kasmasın bende görüşlerimi bildirince. Etkisi belli, yan etkisi belli, ihtimalleri belli, alternatifi olmayan bir tedavi yöntemi. Farklı birşey mi var ya da yeni birşey, paylaşımınızda bilgi sahibi olabileceğimiz? Hep aynı muhabbetler. Atın madem kalıcı yan etki yaşayan insanların röportajlarını, 10 yıl boyunca kullanıp etki alan birinin önce sonrasını, Uzun süre kullanmış biri için artılarıyla eksileriyle finasterid yorumunu. Ucu bucağı yok yani burda dönecek bilgi paylaşımının aslında ama gidip hmm ben kullanamadıysam bende kötüleyeyim, gibi bir konuma düşüyorsunuz niyetiniz iyiyse bile sadece siz için konuşmuyorum yalnız değilsiniz. Kimseye birşey önermem sadece kendi tecrübelerimi aktarırım ama onu yapasıda gelmiyor insanın artık sayenizde. Neyse herkesin keli kendine eyvallah.
*paylaşımlarım tedavi tavsiyesi değildir (TTD)

Armaan

• Hero Member
Madem ki doğduğun büyüdüğün yaşadığın ülkenin doktorlarına güveniyosun neden burada saç ektirdin diye sormazlar mı adama

My Precious

• Hero Member
20-25 senedir piyasa da olan ve hakkında yüzlerce kez araştırma yapılmış bir ilaç konusunda bu denli kesin bir şekilde konuşmak ahhh
Yemin ediyorum bırakın forumu direk girmeyin bu tarz paylaşımlar %100 art niyetlidir

Snowly12

• Hero Member
20-25 senedir piyasa da olan ve hakkında yüzlerce kez araştırma yapılmış bir ilaç konusunda bu denli kesin bir şekilde konuşmak ahhh
Yemin ediyorum bırakın forumu direk girmeyin bu tarz paylaşımlar %100 art niyetlidir

Bu klinik triallari yapanda yalniz Merck. Vioxx adli bir ilaci duydunmu? Merck in cikardigi bir agri kesici. Baya bir insan o ilactan dolayi öldu ve ilac piyasadan cekildi bir sure sonra. Ve bir ton insanda kullandi bu ilaci bilmeden.

Yani art niyetlidir demeye gerek yok bence. Bu kadar Pfs olan insan var ve ates olmayan yerden duman cikmaz.

Finasteride alternatifi olmayan bir ilac ve sektorde cok para donduruyor.
Finasteride - 1 mg (haftada 3)
Evocapil(procapil)
Dermoroller 3 mm
Ketoral haftada 1 veya 2.
Masaj
30 mg cinko
Omega 3
Demir
D3
Azelaik asit kur
B6 p5p

Ultr@slan

• Jr. Member
  • **
@kivanc saclitug
Bildir istediğin şekilde duyar kasacakda bisey yok.
Gayet açık ve net yazdım.
Art niyet olması icin bir neden yok Çinku tedavisi olmayan bir sorun ve bende düşündüğüm icin paylaştım.  Dr Serkan Aygin hocamın bende okadar net olmasına rağmen.
Ben doktorların söyledikleri çevirdim ve İnan bana böyle bir ülkede yaşasaydın ne demek istediğimi daha iyi anlardın.
Sizinde dediğiniz gibi yan etkileri belli kullanmak isteyenler kendi karar vereceği bisey. İrade özgürlüğü.
İkincisi yazdıklarımı okursanız kalıcı hasar olan birisi var videoda. bıraktıktan sonra 7 yıldır halen aynı sorunları yaşıyormuş. Dedigim gibi video Almanca belki anlıyorsun yada anlayan birisine gösterirsin.
Kullananlar yan etkisi yoksa kullanabilir bir sakınca yoktur diyorlar.
Bukadar basit bisey

Ultr@slan

• Jr. Member
  • **
@Armaan
İlk öncelikle sunu belirteyim dostum, burda öyle Ülkemin Doktorlarını felan kötülemedim öyle bi hava oluşturma lütfen.
Neden İsviçre ektirmedimi bilmek istiyorsan. Türkiye sac Ekimi konusunda kesinlikle çoğu Avrupa ülkesinden açık ara öndedir.bunuda çok net söylüyorum. İkinci nedende maddiyat burda fiyatlar 4-5 kati.
Yani hem fazla ödüyorsun hem daha çok acı ve daha kötü sonuç.
Dikkat edersen doğduğum büyüdüğüm yere ülkem vatanım diyemiyorsun.
Eger Birgün Vatan özlemine düşersen anlarsın🖐🏽

Facebook Twitter Instagram