Gönderen Konu: saç ekimi sonrası dermaroller?  (Okunma sayısı 4720 defa)

fenderbender

• Yeni üye
  • *
saç ekimi sonrası dermaroller?
« : 09 Ocak 2021, 12:46:41 »
merhabalar tekrar kafama takılan bir durum oluştu. kendi ekim sayfamda da sordum ama burada daha doğru cevap alırım sanırım,

Kendi ekim merkezim dermaroller ve hatta minoxidil dahil kafaya temas uygulamaların 6. aydan önce başlamaması konusunda ısrarcı. Oral takviye ve ilaç kullanıyosam ilaçlara devam etmemi söylüyorlar.

İşin garip yanı Asumanhair ve 1-2 merkezden daha ilk aydan itibaren dermaroller ve minoxidil gibi uygulamalar ısrarla öneriliyor. Ve forumda ilk aydan dermaroller uygulayanlardan çok iyi sonuçlara rastladım.

Birbiriyle çelişen bu önerilerin bi standartı yok mudur?

Kendi merkezime diğer bir kaç merkezin bunu önerdiğini söylememe rağmen ısrarla 6 ay dediler.

ben sadece derma ve basit serum kullanacaktım.

bilenler yeşillendirirse sevinirim.

Ssrrddrrttrrkk

• Full Member
Ynt: saç ekimi sonrası dermaroller?
« Yanıtla #1 : 09 Ocak 2021, 17:06:58 »
merhabalar tekrar kafama takılan bir durum oluştu. kendi ekim sayfamda da sordum ama burada daha doğru cevap alırım sanırım,

Kendi ekim merkezim dermaroller ve hatta minoxidil dahil kafaya temas uygulamaların 6. aydan önce başlamaması konusunda ısrarcı. Oral takviye ve ilaç kullanıyosam ilaçlara devam etmemi söylüyorlar.

İşin garip yanı Asumanhair ve 1-2 merkezden daha ilk aydan itibaren dermaroller ve minoxidil gibi uygulamalar ısrarla öneriliyor. Ve forumda ilk aydan dermaroller uygulayanlardan çok iyi sonuçlara rastladım.

Kendi merkezime diğer bir kaç merkezin bunu önerdiğini söylememe rağmen ısrarla 6 ay dediler.

Ekim yaptırdığımız yer 1. Ay sonrası dermarolleri muhakkak kullanmamız gerektiğini söyledi 3 5 ekim yapan arkadaşlarım hep kullandı zaten 1. Aydan sonra ve ekimleri çok güzel sonuçlandı . . Faydası kesinlikle vardır zararı yoktur  :D
  • Ekim Tarihi: 10.12.2020
  • Ekim Merkezi ismi Yetkin bayer
  • Greft Miktarı 4300
  • Yaşınız 32

Roninn3

• Hero Member
« Yanıtla #2 : 09 Ocak 2021, 22:20:14 »
saç ekimi sonrası dermaroller en az 6 ay yapılmaz zaten saç ekiminin kendisi agresif bir dermaroller etkisi 6 ay sürüyor.

Farques

• Ziyaretçi
« Yanıtla #3 : 09 Ocak 2021, 23:47:57 »
Saç ekiminin kendisinden daha büyük iğneleme işlemi mi var, gerek yok bence 6 ay bekleyin.

fenderbender

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #4 : 10 Ocak 2021, 16:53:04 »
Saç ekiminin kendisinden daha büyük iğneleme işlemi mi var, gerek yok bence 6 ay bekleyin.
saç ekimi sonrası dermaroller en az 6 ay yapılmaz zaten saç ekiminin kendisi agresif bir dermaroller etkisi 6 ay sürüyor.
Ekim yaptırdığımız yer 1. Ay sonrası dermarolleri muhakkak kullanmamız gerektiğini söyledi 3 5 ekim yapan arkadaşlarım hep kullandı zaten 1. Aydan sonra ve ekimleri çok güzel sonuçlandı . . Faydası kesinlikle vardır zararı yoktur  :D

bakın yine bahsettiğim durum olmuş, kesin olmaz diyenler var ve en az 4-5 doktor önerisi de var acayip uçlarda çelişiyo bu kesinlikte cevaplar ne yapacağını şaşırıyor insan :)

Osman Özkan

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #5 : 15 Ocak 2021, 18:25:43 »

Dermorolleri bilmiyorum ama bana da doktorum minoxil önerdi ama bakıyorum çoğu kişinin doktoru minoxili önermiyor hatta sakın yapma falan diyor. Anlamadım neye göre öneriyor neye göre önermiyor. Direk sonuca yansıyan bişey olduğu içinde çok düşünüyor insan. Dermorolleri duymadım ama saç kökleri kanla beslendigi için dermorollerinda böyle bı etkisinin olduğu benimde aklıma geldi ama zarar verir mi diye deneme cesareti göstermedim. Doktorumda önermedigi için yapan sonucuni gören varsa yardımcı olsun daha 1. Ayim benimde

Köksal Kalan

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #6 : 28 Şubat 2023, 22:10:09 »
Dostum iğne yi al eline küçük küçük batır derinlemesine dalmadan yüzeysel batırman gerekiyor biraz ortalık kala bulacak ama saçların ve saç.derisii kendine geldiğini göreceksin bn yeni yaptım benm 40.gün olacak ve kafamdaki şişlik ve sivilcelenme olmuyor artık  |-onayisareti-| :)

Karahan10

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #7 : 08 Aralık 2023, 20:33:56 »
Arkadaşlar 20. Günden itibaren ahmet tosun kullanabilirsin diye söylemişti var mı kullanan bir problem yaşarmıyım

Furkan_ak

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #8 : 12 Aralık 2023, 21:52:27 »
Aynen benim de şu an 20. günüm. Ben de tereddütte kaldım.
  • Ekim Tarihi: 21.11.2023
  • Ekim Merkezi ismi Ahmet Tosun (The Hair Clinic)
  • Greft Miktarı 5200
  • Yaşınız 36
  • Medikal Tedavi The Mossi London

Ali Kemal

• Sr. Member
« Yanıtla #9 : 12 Aralık 2023, 22:51:58 »
ekimden sonra uzunca bir süre saç derisi kızarık olanalar bence yapmasın.

Facebook Twitter Instagram