Gönderen Konu: Saç ekimide Japon Turistin ölümü  (Okunma sayısı 1622 defa)

LOESS

• Hero Member
Saç ekimide Japon Turistin ölümü
« : 09 Ocak 2021, 23:09:14 »
Japon Turist saç ekimi sırasında kalp krizi geçirip ölmüş. Soruşturma açılmış saç ekim merkeziyle alakalı bir vaziyet mi diye.. Doktor gözetiminde tüm tetkikler yapılarak ekim yapılması göz önünde bulundurarak tercih yapmak lazım.

Poznan

• Jr. Member
  • **
Ynt: Saç ekimide Japon Turistin ölümü
« Yanıtla #1 : 10 Ocak 2021, 02:00:36 »
Anestezi ile bir şey veriyorlar
Adrenalin gibi bir şey
Kalp kuş olup uçuyor

matkap

• Doktore
  • Yeni üye
  • *
  • Doktor
« Yanıtla #2 : 13 Ocak 2021, 18:13:28 »
Anestezi ile bir şey veriyorlar
Adrenalin gibi bir şey
Kalp kuş olup uçuyor

Evet, benim de bildiğim kadarıyla lokal anestezide adrenalin kullanıldığında, bu da yanlışlıkla sistemik dolaşıma karışırsa damarlarda kasılmaya yol açıp kalp krizini tetikleyebiliyor.

Altta yatan kalp hastalığı yoksa sorun olmaması lazım ama damarlarda darlık, kalp hastalığı falan varsa risk mevcut.

Geçen ya ölen vakada duyduğum kadarıyla adam akşam ekim merkezini arıyor. Ben kötüyüm iyi hissetmiyorum diyor, bunlar da normaldir olur öyle vs. diyerek geçiştiriyorlar. Adam gidiyor sonra.

Kendini iyi hissetmiyorsan bi sebebi vardır. Her problemde ekim merkezinden aldığın cevapla yetinmeyeceksin. Burada da benzer şeyler oluyor nice nekrozlara enfeksiyonlara bişey yok dendiğini görüyoruz. 

Ekim yaptırdığınız merkeze adrenalin kullanımını sormak gerek diye düşünüyorum. Jetokainde çok az adrenalin mevcut, o çok önemli değil ama ayrıca adrenalin konuyorsa risk oluşturabilir valla.
4200greft 35y 28-12-2020
https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=18877.0
Biotin
Minoxidil (solusyon içerisinde finasterid + melatonin)
Solgar saw palmetto
Jarrow Formulas Zinc Balance

Plasticsurgeon

• Full Member
« Yanıtla #3 : 14 Ocak 2021, 00:38:53 »
Evet, benim de bildiğim kadarıyla lokal anestezide adrenalin kullanıldığında, bu da yanlışlıkla sistemik dolaşıma karışırsa damarlarda kasılmaya yol açıp kalp krizini tetikleyebiliyor.

Altta yatan kalp hastalığı yoksa sorun olmaması lazım ama damarlarda darlık, kalp hastalığı falan varsa risk mevcut.

Geçen ya ölen vakada duyduğum kadarıyla adam akşam ekim merkezini arıyor. Ben kötüyüm iyi hissetmiyorum diyor, bunlar da normaldir olur öyle vs. diyerek geçiştiriyorlar. Adam gidiyor sonra.

Kendini iyi hissetmiyorsan bi sebebi vardır. Her problemde ekim merkezinden aldığın cevapla yetinmeyeceksin. Burada da benzer şeyler oluyor nice nekrozlara enfeksiyonlara bişey yok dendiğini görüyoruz. 

Ekim yaptırdığınız merkeze adrenalin kullanımını sormak gerek diye düşünüyorum. Jetokainde çok az adrenalin mevcut, o çok önemli değil ama ayrıca adrenalin konuyorsa risk oluşturabilir valla.
Bu hastanın başına gelen durum jetokain kaynaklı. Jetokainde adrenalin az da olsa cok fazla sayıda jetokain yapılınca adrenalin  artıyor ayrıca esas etken madde olan lidokainin de kardiyak yan etkileri var. Lidokain mesela kg başına 3 mg i geçmemeli. Japon turist zayıftır muhtemelen 65 kilo olsa 195 mg eder. Bu da 10 ampul. Kesinlikle geçmişlerdir 10 ampulu.
Tabi bunlar tıbbi bilgi. Usta çırak ilişkisi ile öğrenen teknisyenler bunlari bilmediği için bu tip hatalar cok yapıyorlar .
Dr.Serkan aygın Saç ekimi sonuçları
Saç ekimi sonuçları forum

Kayser Soze

• Hero Member
« Yanıtla #4 : 14 Ocak 2021, 00:49:44 »
Neresi ise oranın kapısına kilit vurulmalı.
Sahiplerinin T.C. kimlik numaralarına şirket yasağı konulmalı

Leonidas

• Hero Member
« Yanıtla #5 : 14 Ocak 2021, 02:50:40 »
Çok üzücü. Ayrıca yorumları okudum gerçekten korkmadım değil.
Bu anestezilerin krizi tetikleme durumu var yani öyle mi?

Karakutu

• Hero Member
« Yanıtla #6 : 14 Ocak 2021, 03:35:45 »
Hangi merkez acaba, yüzde doksan merdiven altı biryerdir kesin.

LOESS

• Hero Member
« Yanıtla #7 : 14 Ocak 2021, 12:14:13 »
Hangi merkez acaba, yüzde doksan merdiven altı biryerdir kesin.
birisi söylemişti ama ismini vermeyim doğruda olmayabilir merdiven altı bir yer sayılmaz söyledikleri doğruysa

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #8 : 14 Ocak 2021, 18:53:50 »
Sedasyon dan ölmüş Saç alımı esnasında. Allah rahmet etsin.
« Son Düzenleme: 15 Ocak 2021, 20:40:46 Gönderen: Hintell »
Global Moderator

Karakutu

• Hero Member
« Yanıtla #9 : 14 Ocak 2021, 21:43:27 »
Artık bu saç ekim merkezlerinin bir daha gözden geçirilme zamanı çoktan geldi de geçiyor bile. İnanın birçok ekimde doktor falan hiç olmuyor yada bir görünüp kayboluyorlar. Ambulans şoföründen doğum ebesine hepsi saç ekimi uzmanı. Hepsi bir yol tutturmuş gidiyor,hakkınızı aramaya kalkınca; sahte adresten sahte ünvana ne ararsanız var. Devletin resmi kurumlarıyla resmen dalga geçiyorlar. Davayı kazanıyorsun sahte ünvan sahte adres nedeniyle ( farklı firmalar gerekçesiyle) herşey iptal oluyor. Çık işin içinden çıkabilirsen. Devletin bir düzenleme getirmesi gerekir artık.

Spc90

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #10 : 14 Ocak 2021, 23:35:24 »
beyler ekimden önce kalpte bir sorun var mı yok mu öğrenmek için devlet hastanesine gidip bir efor testi yaptırmak sizce mantıklı mı?

Plasticsurgeon

• Full Member
« Yanıtla #11 : 14 Ocak 2021, 23:38:16 »
beyler ekimden önce kalpte bir sorun var mı yok mu öğrenmek için devlet hastanesine gidip bir efor testi yaptırmak sizce mantıklı mı?

Efor testi degil de bir kardiyologa randevu alıp rutin muayene olabilirsiniz. Ekg ve eko rutin olarak incelenir muayenede. Bu da önemli oranda kalp hastalığını elemenizi sağlar.
Dr.Serkan aygın Saç ekimi sonuçları
Saç ekimi sonuçları forum

Don Vito Corleone

• Hero Member
  • kellerin morale ihtiyaci yoktur!
« Yanıtla #12 : 14 Ocak 2021, 23:52:47 »
neresi
« Son Düzenleme: 15 Ocak 2021, 20:41:39 Gönderen: Hintell »

Hintell

• Admin
  • Global Moderator