Gönderen Konu: Kadin kellik  (Okunma sayısı 1557 defa)

Bayanhemsire

• Yeni üye
  • *
Kadin kellik
« : 12 Ocak 2021, 14:50:43 »
Merhaba yakinda 24 yasina giricem ve sacimin acikligi gittikce acildi. Yani dusunursem 10/12 yaslarda acilmalar vardi bu simdi gittikce daha cok acildi ve beni baya rahatsiz ediyor.. sacim hem ince hem az. Dermatologa gittim gecen hafta bana alopesi androgenetigin var dedi. Ferritinim 12, onun icin demir hapi iciyorum yaklasik bir haftadir. Ve dermatologdan diane hapi ve minoksidil kopuk istedim. Diane hapini yan etkilerden dolayi aslinda icmek istemiyorum. Tonik olarak kullansam nasil olur acaba. Bana onerileriniz veya bildiklerinizi yazarsaniz, simdiden cok tesekkur ederim..

Mehmetali32

• Hedef Az ama Devamlı Tedavi saç yapıyım derken kaş çıkarmadan
  • Hero Member
Ynt: Kadin kellik
« Yanıtla #1 : 12 Ocak 2021, 14:58:51 »
Merhaba yakinda 24 yasina giricem ve sacimin acikligi gittikce acildi. Yani dusunursem 10/12 yaslarda acilmalar vardi bu simdi gittikce daha cok acildi ve beni baya rahatsiz ediyor.. sacim hem ince hem az. Dermatologa gittim gecen hafta bana alopesi androgenetigin var dedi. Ferritinim 12, onun icin demir hapi iciyorum yaklasik bir haftadir. Ve dermatologdan diane hapi ve minoksidil kopuk istedim. Diane hapini yan etkilerden dolayi aslinda icmek istemiyorum. Tonik olarak kullansam nasil olur acaba. Bana onerileriniz veya bildiklerinizi yazarsaniz, simdiden cok tesekkur ederim..
   Kızım ben sana demedimmi ostrojen al diye diane habını kullan yanetki olmadan iyilesme olmaz aspirinin bile yan etkisi var eger kullanmazsan bu forumda daha cok boyle bir konu acarsın kafayı sacla bozarsın  kac kere yazacam bunu  korkma kullan ilaclarını demir ilacınıda al dianideeee..         Bak asagıda icinden tranvay gecen adl kullanıcı yorum yapmıs oda senin gibi  takıntılı  biri bir birinizi dinleyin iste dedigi dogru  onerdigi ilac sanada iyi gelebilir  kendide  iciyor  galiba bilmiyorum niyetini ama          bayan oldugun icin o ilacıda    onerdigim ilacı da  kullanabilrisin mesela ama dusuk dozda 15 25mg
« Son Düzenleme: 12 Ocak 2021, 16:06:21 Gönderen: ali2132b »
  • Yaşınız 28
Finasterid 0.75mg Hergün 
Bioxin ForteSarımsaklı Samp +Nizoral
Biberiye +Hint+Zeytiyagı+cam Terabendi Yagı Vitamin Kompleksi
 Haftada 3 gun spor +Dusta   Masaj +Dermoreller 2/ay
 Haftada 2 gun Dvitamin                                   
  Sabır Şükür Zaman.. .

icindentramvaygecensarki

• Sr. Member
« Yanıtla #2 : 12 Ocak 2021, 15:53:58 »
Spironolakton isimli aldactone kullanmalısın oral olarak, senin evrendekilerde olumlu sonuçları var tabi minoxidil ile beraber, olası yan etkiyi mecbur göze almak zorundayız bir yerden sonra ne yazıkki yan etkisiz bir tedavi yok. Ben de 23 yaşında dutasterid kullanıyorum mesela
TEDAVİM
Minoxil Forte Günde 1 (Şakaklara ve Frontale 3'er Fıs)
Dutasteride Avodart Günde 1 (Eskiden Haftada 2)
Fiyto Şampuan Haftada 2
Dermaroller 1 mm Haftada 2
D Vitamini- Çinko- B 12 2 Günde 1
Oral Spironolakton Aldactone 25 mg Günde 1

Bayanhemsire

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #3 : 12 Ocak 2021, 16:37:09 »
   Kızım ben sana demedimmi ostrojen al diye diane habını kullan yanetki olmadan iyilesme olmaz aspirinin bile yan etkisi var eger kullanmazsan bu forumda daha cok boyle bir konu acarsın kafayı sacla bozarsın  kac kere yazacam bunu  korkma kullan ilaclarını demir ilacınıda al dianideeee..         Bak asagıda icinden tranvay gecen adl kullanıcı yorum yapmıs oda senin gibi  takıntılı  biri bir birinizi dinleyin iste dedigi dogru  onerdigi ilac sanada iyi gelebilir  kendide  iciyor  galiba bilmiyorum niyetini ama          bayan oldugun icin o ilacıda    onerdigim ilacı da  kullanabilrisin mesela ama dusuk dozda 15 25mg
Bende diyorum ki dianeyi ilk 2 ay tonik olarak kullansam gunde 2 defa. Ve minoksidil daha kullanmadan beklesem iki ay. Burda aldactone sac icin yazmiyorlar
  • Ekim Tarihi: X
  • Ekim Merkezi ismi X
  • Greft Miktarı X
  • Yaşınız X
  • Medikal Tedavi X

Bayanhemsire

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #4 : 12 Ocak 2021, 16:37:56 »
Spironolakton isimli aldactone kullanmalısın oral olarak, senin evrendekilerde olumlu sonuçları var tabi minoxidil ile beraber, olası yan etkiyi mecbur göze almak zorundayız bir yerden sonra ne yazıkki yan etkisiz bir tedavi yok. Ben de 23 yaşında dutasterid kullanıyorum mesela
Aldoctone burda sac icin yazmiyorlar.. yoksa tonik olarak sacima uygulardim
  • Ekim Merkezi ismi X
  • Greft Miktarı X
  • Yaşınız X
  • Medikal Tedavi X

Mehmetali32

• Hero Member
« Yanıtla #5 : 12 Ocak 2021, 16:46:18 »
Bende diyorum ki dianeyi ilk 2 ay tonik olarak kullansam gunde 2 defa. Ve minoksidil daha kullanmadan beklesem iki ay. Burda aldactone sac icin yazmiyorlar
  Kusura bakmada  sen agızdan demirden baska hangi ilacı almayı dusunuyorsun bu 1 ben defalarca sana soyluyorum ostrojen alll demek sen bizi dinlemiyorsun  ostrojeni tropikal bir ilac degil oral olarak alınıyor yazdıklarımı okursan diane den baska bir tane daha yazmısım onu kullan  bu oral ilac alımından korkma emin ol tropikal daha zararlı ssacı mahfediyor kimyasal oldugu icin   
  • Yaşınız 28
Finasterid 0.75mg Hergün 
 Haftada 2 gun Dvitamin                                   
  Sabır Şükür Zaman.. .

Hasann06

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #6 : 12 Ocak 2021, 17:55:04 »
Aldactone reçetesiz satılıyor ama siz gene oral olarak kullanmayın losyon içine katıp süzdükten sonra kullanın.
Oral kullanımı tehlikeli bir ilaç .

Bayanhemsire

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #7 : 12 Ocak 2021, 18:59:25 »
Aldactone reçetesiz satılıyor ama siz gene oral olarak kullanmayın losyon içine katıp süzdükten sonra kullanın.
Oral kullanımı tehlikeli bir ilaç .
Sayfanin birinde aynen gordum simdi 50mg yaziyor 30 tane.
  • Ekim Merkezi ismi X
  • Greft Miktarı X
  • Yaşınız X
  • Medikal Tedavi X

Bayanhemsire

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #8 : 12 Ocak 2021, 19:01:53 »
  Kusura bakmada  sen agızdan demirden baska hangi ilacı almayı dusunuyorsun bu 1 ben defalarca sana soyluyorum ostrojen alll demek sen bizi dinlemiyorsun  ostrojeni tropikal bir ilac degil oral olarak alınıyor yazdıklarımı okursan diane den baska bir tane daha yazmısım onu kullan  bu oral ilac alımından korkma emin ol tropikal daha zararlı ssacı mahfediyor kimyasal oldugu icin
Galiba diane yi oral almayi dusunuyorum, yaninda tabiki demir hapini. Aldoctone internetten alabiliyormum gordum. Minoksidil kopugu kullansammi ondan emin degilim omur boyu oldugu icin..
  • Ekim Merkezi ismi X
  • Greft Miktarı X
  • Yaşınız X
  • Medikal Tedavi X

Bayanhemsire

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #9 : 12 Ocak 2021, 19:20:50 »
Aldoctone alirsam nasil yapmam gerekiyor losyon olarak. Kullananlar ve memnun olanlar yazabilir mi
  • Ekim Merkezi ismi X
  • Greft Miktarı X
  • Yaşınız X
  • Medikal Tedavi X

Armaan

• Hero Member
« Yanıtla #10 : 12 Ocak 2021, 21:01:45 »
100 ml losyon içine 1 kutu diane35 1 kutu aldactone 100 mg. (25mg olmaz). Bu kadar.
Dianeleri kırıp atarsan losyon içine iyi olur dışındaki kaplama çok zor eriyor. 1 kaç saat kalsın arada bir çalkalayıp sonra süzebilirsniz veya öylece kullananlar da var ama saçta beyaz beyaz kireç gibi kötü duruyor sorun olmazsa daha etkili olduğunu söylüyorlardı.
Losyon olarak urban care caffeine biotin tonic kullanıyordum ben. Veya garnier losyon yada isaana caffeine kullananlarda var hangisini bulabilirseniz. İçinde bir miktar alkol olması gerekir losyonun. Youtube da yapım videoları var miracle losyonun

oralminoxidil

• Hero Member
« Yanıtla #11 : 12 Ocak 2021, 23:06:15 »
100 ml losyon içine 1 kutu diane35 1 kutu aldactone 100 mg. (25mg olmaz). Bu kadar.
Dianeleri kırıp atarsan losyon içine iyi olur dışındaki kaplama çok zor eriyor. 1 kaç saat kalsın arada bir çalkalayıp sonra süzebilirsniz veya öylece kullananlar da var ama saçta beyaz beyaz kireç gibi kötü duruyor sorun olmazsa daha etkili olduğunu söylüyorlardı.
Losyon olarak urban care caffeine biotin tonic kullanıyordum ben. Veya garnier losyon yada isaana caffeine kullananlarda var hangisini bulabilirseniz. İçinde bir miktar alkol olması gerekir losyonun. Youtube da yapım videoları var miracle losyonun

urban iyi çözüyor mu sadece aldoctone ile yapmayı düşünüyorum

Dutasteride haftada 2
5-10 ml Oral Hint Yağı
Vit D
Keçiboynuzu ve karadut özü
Magnezyum
İyot
SAÇ DÖKÜLMESİ KILAVUZU
https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=18975

Armaan

• Hero Member
« Yanıtla #12 : 13 Ocak 2021, 00:03:14 »
Urban proscarı cam gibi yapıyo diane de aynı şekilde tortu vs olmuyor.lakin aldactone da tortu kalıyo bayağı. Dibe çökenler dolgu maddeleri midir etken madde midir bilemiyorum.saf spirolactone çok daha iyi çözünüyormuş da bulamıyoruz maalesef onuda.

Mehmetali32

• Hero Member
« Yanıtla #13 : 13 Ocak 2021, 00:23:16 »
Urban proscarı cam gibi yapıyo diane de aynı şekilde tortu vs olmuyor.lakin aldactone da tortu kalıyo bayağı. Dibe çökenler dolgu maddeleri midir etken madde midir bilemiyorum.saf spirolactone çok daha iyi çözünüyormuş da bulamıyoruz maalesef onuda.
.  Ah arman ah arman ben ne kadar içimden bir of çekeyim peki sen bu ilaçları alıp karıstırdın simdi bu ilaçların içinde saçı besleyecek çıkaracak moleküller var tamam hadi burada haklı ol birde boyle dusun içinde yaa sacı becerecek asitler bazlar çözeltiler varsa bu bilmediğin asidik maddeler sacın sebum ph degerini bozup zamanla saca zarar vermeye baslıyorsa ne yapacaksın arman diyorsun ben kendi saçımı deneme tahtası yaptım yaa çok iyi bir sonuc alacağım yada olan sacımı bir guzel becerecegim boyle düşünuyorsan eyvallah ama benden sana bir kardeş tavsiyesi en azından minoxidil spreyle içinde ne olduğu belli ve saç için onaylanmıs ben normalde onu bile kimseye tavsiye etmem ama senin bu yaptığın losyonlar vallahi minox kullansan belki daha mantıklı geliyor dusundugunde  bilmiyorum buradaki cogu kişi saca onem veriyor ama sacın tedavisine bir bilinmezlik katarak kimya ger usulü icatlar yapmaya calısıyor benim hiç aklım fikrim almıyor bu yeni icatlardansa al minoxu kullan kardeşim bu ne sprey yapma sevdasıdır bunlar saça faydalı olduğu mechul karısımlar bu kadar deger verdiğiniz seyi neden mechullerle tehlikeye atıyorsunuz  vallaha bizim orada bir soz var diyorki zarara kendi isteğiyle gidene merhamet edilmez siz bilirsiniz sizin sacınız sizin hayatınız.
  • Yaşınız 28
Finasterid 0.75mg Hergün 
 Haftada 2 gun Dvitamin                                   
  Sabır Şükür Zaman.. .

Armaan

• Hero Member
« Yanıtla #14 : 13 Ocak 2021, 00:54:08 »
Esas topikal losyonlar etkili. Losyonun kralı topikal dutasterid. Ama çok fazla kana karışıyo
Geçen yıl kullanıyodum bunları

Facebook Twitter Instagram