Gönderen Konu: Saç dökülmesi ve psikoloji  (Okunma sayısı 648 defa)

Buckley

• Yeni üye
  • *
Saç dökülmesi ve psikoloji
« : 17 Ocak 2021, 02:22:04 »
Arkadaşlar selam,

Saç dökülmesi ve kelleşmenin psikolojik yönüyle nasıl mücadele ediyorsunuz? Ben bir zamana kadar idare ettim ama şu an kafama çok takıyorum. Bir de dökülmem tam olarak erkek tipi değil. Difuz dökülme gibi duruyor. Yanlarda bile dökülme açılma var aslına bakarsanız.

Valla aynalardan kaçar oldum. Özellikle ışık seviyesi yüksek olunca tribe giriyorum. Banyodaki ışıklar çok parlak, şu an onları bile daha güçsüz ampüllerle düşürmeyi düşünüyorum.

Bu pandemi bitince bir psikologa gitmeyi düşünüyorum. Sizin bu konu hakkındaki tecrübeleriniz nedir?

Klasik erkek tipi dökülme gibi olsa bu kadar sıkıntı yapmayacaktım. En kötü kısa kestirir devam ederdim. Orantısız bir dökülme var ve her geçen gün artıyor. Banyoya girdiğimde elim saç içinde kalıyor. Havluyla kuruluyorum oraya da baya dökülüyor.

Yani ben kel olacağımın çok erken farkına vardım ve kabullendim aslında ama son 6-7 aydaki dökülmeyi hiç beklemiyordum. Bu gidişle pandemi bitince sokağa çıkmaya çekineceğim.

oralminoxidil

• Hero Member
Ynt: Saç dökülmesi ve psikoloji
« Yanıtla #1 : 17 Ocak 2021, 02:32:27 »
Arkadaşlar selam,

Saç dökülmesi ve kelleşmenin psikolojik yönüyle nasıl mücadele ediyorsunuz? Ben bir zamana kadar idare ettim ama şu an kafama çok takıyorum. Bir de dökülmem tam olarak erkek tipi değil. Difuz dökülme gibi duruyor. Yanlarda bile dökülme açılma var aslına bakarsanız.

Valla aynalardan kaçar oldum. Özellikle ışık seviyesi yüksek olunca tribe giriyorum. Banyodaki ışıklar çok parlak, şu an onları bile daha güçsüz ampüllerle düşürmeyi düşünüyorum.

Bu pandemi bitince bir psikologa gitmeyi düşünüyorum. Sizin bu konu hakkındaki tecrübeleriniz nedir?

Klasik erkek tipi dökülme gibi olsa bu kadar sıkıntı yapmayacaktım. En kötü kısa kestirir devam ederdim. Orantısız bir dökülme var ve her geçen gün artıyor. Banyoya girdiğimde elim saç içinde kalıyor. Havluyla kuruluyorum oraya da baya dökülüyor.

Yani ben kel olacağımın çok erken farkına vardım ve kabullendim aslında ama son 6-7 aydaki dökülmeyi hiç beklemiyordum. Bu gidişle pandemi bitince sokağa çıkmaya çekineceğim.

imzamdaki tedavileri kullan . hatta daha basiti seni kadın yapmayan ve öldürmeyen her tedavi dostundur. heryerden dökülme tedavi etmesini bilirsen şans aslında kimse 6 ayda kel kalmaz dünyanın en agresif dökülmesi olsa bile.

Dutasteride haftada 2
5-10 ml Oral Hint Yağı
Vit D
Keçiboynuzu ve karadut özü
Magnezyum
İyot
SAÇ DÖKÜLMESİ KILAVUZU
https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=18975

ThinBald

• Full Member
« Yanıtla #2 : 17 Ocak 2021, 13:35:23 »
Psikolojik olarak kendimi rahatlatmak için normal hayat düzenimi de bozmayacak şekilde sorunun üzerine gidiyorum, ilk saçlarımın inceldiğini fark ettiğimde kabullenememiştim insanlar bana “altın gibi saçların var” diyor ama saçlarımın inceldiğini tek ben biliyorum. Psikoloji mi düzelten en iyi iki yol var benim.

-Araştırmak.

-Sorunun üzerine gitmek.

Araştırdıkça aslında o kadar da umitsiz bir durumda olmadığımı ayrıca bunu yaşayan tek ben olmadığımın farkına vardım ve sorunu çözmek bir çok yol olduğunu öğrendim, evet bu işin kesin çözümü yok ama şu zamanda bir kişi kafasında saç görmek istiyorsa ya da kafasını kel görmek istemiyorsa onu bir şekilde yapabilir.
Ketoral ketokonazol %2 Şampuan iki günde bir

Ketoralin saçı yıpratmaması için gliss ultimate oil elixir bakım spreyi

Dermastamp 1.5 mm hafta da bir

athena

• Sr. Member
« Yanıtla #3 : 17 Ocak 2021, 13:44:10 »
hocam meditasyon yapabilirsiniz, gerçekten çok faydası olur.

Facebook Twitter Instagram