Gönderen Konu: Yaş 23- PSİKOLOJİ 0... LÜTFEN TAVSİYELERE İHTİYACIM VAR  (Okunma sayısı 3027 defa)

Simurg10

• Yeni üye
  • *

Herkese merhaba, 1 yıldır bu forumu sıkı bir şekilde takip ediyorum.

Yaklaşık 17 yaşından beri dökülme yaşıyorum. Bu dökülme seviyesi özellikle pandemi döneminde çok artti.
Ekim ayından beri (2 aydır) günde bir adet xpecia tablet kullanıyorum ama dökülmeyi durdurmadı.

Ne yapmalıyım? Özellikle finas hakkında tavsiyelerinizi bekliyorum

Bir de Koray Erdoğan bu yaşta bu saça ekim yapar mı sizce?

Kelbey

• Sr. Member
Ynt: Yaş 23- PSİKOLOJİ 0... LÜTFEN TAVSİYELERE İHTİYACIM VAR
« Yanıtla #1 : 25 Aralık 2020, 08:16:54 »
Bana sorarsan günde 1 mg finastreid başlayabilirsin. Saçını çok güzel toparlar onun haricinde minoxidil kullanılır mı bilmiyorum bu saça çünkü çok fazla incelmiş tel var acaba aşırı dökülme yaşatır mi emin değilim. Eğer yan etkilerden korkuyorsan topikal anti androjenleri düşünebilirsin
RU58841
B VİTAMİNİ COMPLEX
D VİTAMİNİ
HAFTADA 2 İĞNELEME
HER DUŞTAN SONRA MASAJ

Simurg10

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #2 : 25 Aralık 2020, 16:59:07 »
Hocam finas kullanacağım en azından 1 ay denerim yan etkileri çok görürsem bırakırım. Hangi marka önerirsiniz? Bir de donor bölgeyi güneş ışığında çektim sizce nedir durumu yorumlarsaniz sevinirim

Mehmetali32

• Hedef Az ama Devamlı Tedavi saç yapıyım derken kaş çıkarmadan
  • Hero Member
« Yanıtla #3 : 25 Aralık 2020, 19:15:20 »

Yaklaşık 17 yaşından beri dökülme yaşıyorum. Bu dökülme seviyesi özellikle pandemi döneminde çok artti.
Ekim ayından beri (2 aydır) günde bir adet xpecia tablet kullanıyorum ama dökülmeyi durdurmadı.

Kadesim benden sana bir tavsiye finasterid alabilirsin ama 3 ay korkmadan al ilk aylar biraz dokulme yasayacaksın sonra duzelecek belki hissetmezsin bile birde benden sana tvsiye sampuan kullanıyorsan bırak yada sana bir kolaylık daha olsun bitkisel sampuanlara  basla henuz cok erken kurtarırsın bu sacları  yada sabuna basla sac uzadıgında kepeklenme yapıyor  ama sabun sacları cok yaglandırmıyor inceltmyor eger sonra kullandıgında kepek oluyorsa bana kufur etme cunku bende yasıyorum aynı seyi bitkisel sampuan bulsam kullanacam ama korkuyorum sampuanlar
cok kotu ediyor sacııııı
  • Yaşınız 28
Finasterid 0.75mg Hergün 
Bioxin ForteSarımsaklı Samp +Nizoral
Biberiye +Hint+Zeytiyagı+cam Terabendi Yagı Vitamin Kompleksi
 Haftada 3 gun spor +Dusta   Masaj +Dermoreller 2/ay
 Haftada 2 gun Dvitamin                                   
  Sabır Şükür Zaman.. .

davud123

• Sr. Member
« Yanıtla #4 : 25 Aralık 2020, 22:34:19 »
knk biz tamamen keliz sac ektirdik olmadı biz napalım :(

Dionx

• Full Member
« Yanıtla #5 : 25 Aralık 2020, 22:49:47 »
Bence Finasterid Bu saca iyi gelir.
  • Yaşınız 30

Simurg10

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #6 : 26 Aralık 2020, 00:17:53 »
knk biz tamamen keliz sac ektirdik olmadı biz napalım :(

Çok üzücü hocam gerçekten ne diyelim. Pişmişin hâlinden anlar mı ham sözü kısa kesmek lazım vesselam

Simurg10

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #7 : 26 Aralık 2020, 00:18:42 »
Bence Finasterid Bu saca iyi gelir.

Teşekkürler öneri için deneyeceğim

Simurg10

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #8 : 26 Aralık 2020, 00:20:23 »

Kadesim benden sana bir tavsiye finasterid alabilirsin ama 3 ay korkmadan al ilk aylar biraz dokulme yasayacaksın sonra duzelecek belki hissetmezsin bile birde benden sana tvsiye sampuan kullanıyorsan bırak yada sana bir kolaylık daha olsun bitkisel sampuanlara  basla henuz cok erken kurtarırsın bu sacları  yada sabuna basla sac uzadıgında kepeklenme yapıyor  ama sabun sacları cok yaglandırmıyor inceltmyor eger sonra kullandıgında kepek oluyorsa bana kufur etme cunku bende yasıyorum aynı seyi bitkisel sampuan bulsam kullanacam ama korkuyorum sampuanlar
cok kotu ediyor sacııııı

Daha önce bıttım sabunu denedim ama fayda görmedim. Şu anda beyaz sabunla yıkayıp çıkarken bebe şampuanı ile yıkayıp çıkıyorum hocam

emekli kel

• Hero Member
« Yanıtla #9 : 27 Aralık 2020, 15:12:32 »
 finasterid dermoller ilerle
Saç konusunda eğitim almadım.Söylediklerim sadece sitelerden öğrendiğim bilgilerdir.

Mehmetali32

• Hero Member
« Yanıtla #10 : 27 Aralık 2020, 15:23:04 »

Daha önce bıttım sabunu denedim ama fayda görmedim. Şu anda beyaz sabunla yıkayıp çıkarken bebe şampuanı ile yıkayıp çıkıyorum hocam

Bebe sampuanı altta olu deri veya kepek bırakıyormu  kullandıgın urun dalin bebek sampuanı degilmi  iyi yaparsın kullan saca zarar veren bir sey yok
birde bıttım sabunu nekadar sure kullandın yada herhangi bir sabun 2 3 ay kullandınmı yoksa hemen bıraktınmı 
  • Yaşınız 28
Finasterid 0.75mg Hergün 
 Haftada 2 gun Dvitamin                                   
  Sabır Şükür Zaman.. .

Simurg10

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #11 : 28 Aralık 2020, 01:38:43 »

bıttım sabunu 2  hafta kullandım hocam

icindentramvaygecensarki

• Sr. Member
« Yanıtla #12 : 30 Aralık 2020, 00:59:14 »
Finasterid eğer 6-8 ayda hala sonuçlar tatmin etmiyorsa dutasterid
TEDAVİM
Minoxil Forte Günde 1 (Şakaklara ve Frontale 3'er Fıs)
Dutasteride Avodart Günde 1 (Eskiden Haftada 2)
Fiyto Şampuan Haftada 2
Dermaroller 1 mm Haftada 2
D Vitamini- Çinko- B 12 2 Günde 1
Oral Spironolakton Aldactone 25 mg Günde 1

ogzzturk

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #13 : 31 Aralık 2020, 11:09:50 »
Dostum finas dutas hiç bulaşma derim şakaklarda açılma yoğunlaşmış saç tipinde ince şakaklardan ne yaparsan yap saç çıkmaz bu saaten sonra minoxil vs ile en fazla tüycük diyebileceğin şeyler çıkar oda çok uzun süre gitmez zaten.
-önerim dermaroller ile hairforte olabilir düzenli olarak xpecia kullan 2 haftada bir saç bakımı yap yağlar ile yada bephanten,bemix,evigen ile Olabildiğince olan saçlar kalınlaşsın gidebildiği yere kadar gitsin.
-finas dutas tarzı ilaçlar işe yarıyor olsa bile vücuda etkisi sıkıntı sonuçta bunlar prostat ilaçları ve birçok kişi yan etki görerek bırakıyor doktorlar bile önermiyor, genelde saç ekiminden önce öneriyor diyorlar arka kökler kalınlaşması için.
-dermaroller hairforte ile verim alırsan 1 2 sene daha böyle giderse mutlu ol bence belki protez tarzı bir şey deneyebilirsin 1 2 sene de o şekilde artık onlar da çok doğallaştı ve bakımı şu an ki saçına yaptığın bakımlardan ve ödenen fiyatlardan daha az inan buna,daha sonra da 28 lere gelebilirsen bu şekilde,saç ekimi ile kökten çözüme kavuş umarım dilediğin gibi olur saçların.

Mehmetali32

• Hero Member
« Yanıtla #14 : 31 Aralık 2020, 12:32:04 »
Dostum finas dutas hiç bulaşma derim şakaklarda açılma yoğunlaşmış saç tipinde ince şakaklardan ne yaparsan yap saç çıkmaz bu saaten sonra minoxil vs ile en fazla tüycük diyebileceğin şeyler çıkar oda çok uzun süre gitmez zaten.
-önerim dermaroller ile hairforte olabilir düzenli olarak xpecia kullan 2 haftada bir saç bakımı yap yağlar ile yada bephanten,bemix,evigen ile Olabildiğince olan saçlar kalınlaşsın gidebildiği yere kadar gitsin.
-finas dutas tarzı ilaçlar işe yarıyor olsa bile vücuda etkisi sıkıntı sonuçta bunlar prostat ilaçları ve birçok kişi yan etki görerek bırakıyor doktorlar bile önermiyor, genelde saç ekiminden önce öneriyor diyorlar arka kökler kalınlaşması için.
-dermaroller hairforte ile verim alırsan 1 2 sene daha böyle giderse mutlu ol bence belki protez tarzı bir şey deneyebilirsin 1 2 sene de o şekilde artık onlar da çok doğallaştı ve bakımı şu an ki saçına yaptığın bakımlardan ve ödenen fiyatlardan daha az inan buna,daha sonra da 28 lere gelebilirsen bu şekilde,saç ekimi ile kökten çözüme kavuş umarım dilediğin gibi olur saçların.

Helal olsun kardesim bu forumda senin gibi akıllı konusanıda var  dediklerin cok dogru 
  • Yaşınız 28
Finasterid 0.75mg Hergün 
 Haftada 2 gun Dvitamin                                   
  Sabır Şükür Zaman.. .

Facebook Twitter Instagram