Gönderen Konu: kafein saça nasıl uygulanıyor  (Okunma sayısı 1706 defa)

siyabentqxqx

• Sr. Member
kafein saça nasıl uygulanıyor
« : 23 Ocak 2021, 21:14:56 »
biraz geç öğrenmiş olabilirim ama kafeinin saca faydası varmış testesteronu engelleme konusunda ama bu saça nasil uygulanıyor sampuanlami yoksa baska sekil mi faydasi varmi biraz bilgi verirmisiniz

Lauri

• Hero Member
Ynt: kafein saça nasıl uygulanıyor
« Yanıtla #1 : 23 Ocak 2021, 21:20:56 »
biraz geç öğrenmiş olabilirim ama kafeinin saca faydası varmış testesteronu engelleme konusunda ama bu saça nasil uygulanıyor sampuanlami yoksa baska sekil mi faydasi varmi biraz bilgi verirmisiniz

Hacım kafein destekli şampuanlar var. Ama kafein oranı ne kadardır yeterli midir bilemiyorum. Kaldı ki, ben şampuan olayınınll etkili olduğunu düşünmüyorum. Medikal rahatsızlıklar haricinde.

Bir diğer alternatif de, kafein anhidrit tedarik edip, su bazlı bi losyon hazırlamak olabilir. İkincisini denemek için almıştım, lakin 1 ay fln anca kullandım. Faydalı olur mu olmaz öı emin değilim.

siyabentqxqx

• Sr. Member
« Yanıtla #2 : 23 Ocak 2021, 21:23:41 »
Hacım kafein destekli şampuanlar var. Ama kafein oranı ne kadardır yeterli midir bilemiyorum. Kaldı ki, ben şampuan olayınınll etkili olduğunu düşünmüyorum. Medikal rahatsızlıklar haricinde.

Bir diğer alternatif de, kafein anhidrit tedarik edip, su bazlı bi losyon hazırlamak olabilir. İkincisini denemek için almıştım, lakin 1 ay fln anca kullandım. Faydalı olur mu olmaz öı emin değilim.
peki kafeinli bir sampuani icine saf kafein eklesek yada saf kafeini etil alkolle ekstraktini cikartip kullansak nasıl olur

Lauri

• Hero Member
« Yanıtla #3 : 23 Ocak 2021, 21:57:56 »
peki kafeinli bir sampuani icine saf kafein eklesek yada saf kafeini etil alkolle ekstraktini cikartip kullansak nasıl olur

Saf kafeini işte, kafein anhidroz (anhidrit olarak da geçiyor) olarak tedarik edebilirsin. Saf kafein diye biliyorum. Suda çözünebilir hali yani.

Kahve alıp, bunun kafeinini nasıl çıkartabilirsin bilmiyorum ama kolay bi iş olmasa gerek. Muhtelif bi alışveriş sitesinden 7-8 ay önce kafein anhidroz adı ile almıştım.

Garnier tonik içerisinde %3 civarı fln olacak şekilde düzgün çözündü.fazlasında biraz tortu vs kalmaya başlamıştı.

Şampuana eklemek de bi metod olabilir tabi. Ama iki üç dk kafanda tutup, sonra durulayacağın birşeyin ben saç dökülmesine iyi geleceğini, hele kafeinden bekleyeceğin şekilde uyarıcı olacağını pek sanmıyorum. Losyon denemek daha makul geliyor bana.

siyabentqxqx

• Sr. Member
« Yanıtla #4 : 23 Ocak 2021, 22:44:38 »
Saf kafeini işte, kafein anhidroz (anhidrit olarak da geçiyor) olarak tedarik edebilirsin. Saf kafein diye biliyorum. Suda çözünebilir hali yani.

Kahve alıp, bunun kafeinini nasıl çıkartabilirsin bilmiyorum ama kolay bi iş olmasa gerek. Muhtelif bi alışveriş sitesinden 7-8 ay önce kafein anhidroz adı ile almıştım.

Garnier tonik içerisinde %3 civarı fln olacak şekilde düzgün çözündü.fazlasında biraz tortu vs kalmaya başlamıştı.

Şampuana eklemek de bi metod olabilir tabi. Ama iki üç dk kafanda tutup, sonra durulayacağın birşeyin ben saç dökülmesine iyi geleceğini, hele kafeinden bekleyeceğin şekilde uyarıcı olacağını pek sanmıyorum. Losyon denemek daha makul geliyor bana.
evet öyle ama suda cozunecegini pek sanmiyorum birde kafeinin birkac grami bile bilmem.kac fincan kahveye esit onu ayarlamak lazim işte

Lauri

• Hero Member
« Yanıtla #5 : 23 Ocak 2021, 23:01:13 »
evet öyle ama suda cozunecegini pek sanmiyorum birde kafeinin birkac grami bile bilmem.kac fincan kahveye esit onu ayarlamak lazim işte

Yaa kardeşim, suda çözünüyor. Niye inanmıyorsun :)

Aç bi google a sor. Alla allaa

siyabentqxqx

• Sr. Member
« Yanıtla #6 : 23 Ocak 2021, 23:11:55 »
bir aylik kullanimda nasil etkilerini gördün

Moraless

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #7 : 23 Ocak 2021, 23:45:44 »
Alpecine cafein likit var işinizi görürmü bilmiyorum,trendyol gibi sitelerde var ama fiyatı  çok pahalı 170 tl.

oralminoxidil

• Hero Member
« Yanıtla #8 : 24 Ocak 2021, 00:23:39 »
Alpecine cafein likit var işinizi görürmü bilmiyorum,trendyol gibi sitelerde var ama fiyatı  çok pahalı 170 tl.

işe yaramaz çok düşük konsantrasyonda

Dutasteride haftada 2
5-10 ml Oral Hint Yağı
Vit D
Keçiboynuzu ve karadut özü
Magnezyum
İyot
SAÇ DÖKÜLMESİ KILAVUZU
https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=18975

Lauri

• Hero Member
« Yanıtla #9 : 24 Ocak 2021, 00:58:22 »
bir aylik kullanimda nasil etkilerini gördün

Brocum hiç bir etkisini görmedim. Sadece deride biraz ısınma yapıyor gibiydi sanki. Onu da çok hatırlamıyorum. Kafein bir uyarıcı olduğu için öyle bir etkisi olabilir.

Sebamed in dökülme karşıtı kafeinli şampuanını da ilk defa kullanmaya başladığımda kafamda 5 dk bekletip duruladığımda, saç derimin pembeleştiğini hatırlıyorum. Bir süre sonra  vücut alıştı heralde hiç o kadar pembelik göremedim daha sonra.

Ben minoxil, miracle va bazen birlikte kullandığım için 3. Bir losyon kullanımı çok çok zahmetli ve deriyi yıpratıcı olduğunu düşündüğüm için hiç uzun kullanamadım.

Ama aklına düştüyse dene bence. Kafeinin minoxil kadar etkiili olduğunu iddia eden bi çalışma okuduğumu hatırlıorum. O kadar etkili olacağına inanmıyorum. En azından benim durumum için.

Ama miracle losyon veya başka antiandrojen losyonlara kıyasla bin kat daha güvenli olduğu kesin bence.

Lauri

• Hero Member
« Yanıtla #10 : 24 Ocak 2021, 01:01:27 »
Haa bir de çok ucuz bir etken. Tabi bahsettiğim anhidroz formu, o makalelerde kullanılan ile aynı form mudur? Yapacağımız losyon çalışmalarda kullanılan gibi midir bilemiyorum.

Ama 100 gr ı 50-60 lira gibi birşeydi. Ki 60ml losyonda 3 gr kafein atarsan , %5lik bir losyon elde etmiş olursun. Ki kafein o oranda biraz zor çözünür. Eğer sende işe yararsa 30 aylık kafeine 60 lira vermek bedava olur.

Tabi dene, işe ysrıyor mu kararını öyle ver.

Virtüöz

• Hero Member
« Yanıtla #11 : 24 Ocak 2021, 01:30:11 »
İsanın kafein losyonu var direk onu alsana
Bioxcin Forte Şampuan

Tedavi Sürecim
https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=16513

Lauri

• Hero Member
« Yanıtla #12 : 24 Ocak 2021, 01:41:09 »
İsanın kafein losyonu var direk onu alsana

Hacım onlardaki oran nedir belli değil?

Kafeinin yüzde2-3 den sonra işe yaradığı söyleniyordu.

Hatta diğer saç dökülmesi forumu var ya, oranın admini de losyon olarak satıyordu. Benim bahsettiğim gibi bir etken midir bilmiyorum ama yüzde5 lik diyorlardı.

Facebook Twitter Instagram