Anket

Diğer faktörler genetiğe etki etmez
2 (12.5%)
Diğer faktörler genetiğe az etki eder
6 (37.5%)
Diğer faktörler genetiğe normal etki eder
3 (18.8%)
Diğer faktörler genetiğe çok etki eder
5 (31.3%)

Toplam Oy Verenler: 16

Gönderen Konu: Diğer faktörlerin genetiğe etkisi ?  (Okunma sayısı 720 defa)

emekli kel

• Hero Member
Diğer faktörlerin genetiğe etkisi ?
« : 25 Ocak 2021, 22:03:47 »
 Diğer faktörlerin genetiğe etkisi ne kadardır?Şimdi hiç demeyin kimi duzensiz yasamış dikkat etmemiş şu bu ama orman gibi saçı var onda genetik dokulme yok bizde var.Sizce diğer faktorler ömür boyu surucek normal bir  genetik dokulme uzerinde ne kadar etki eder.Yüzde kaç etkilidir.Hani bazı ekimci der ya ekimden sonrası yarısı bizden ekmesi yarısı sizden çıkması için kendinize bakmanız önemlidir falan diye bu mantıktan yola çıkıp soruyorum.Düzenli veya düzensiz beslenme ağır spor yapma veya hafif spor yapma alkol sigara madde kullanımı veya kullanmama stres veya huzur kaliteli uyku veya dandik uyku düzeni gece hayatı çok masturbasyon veya kararında masturbasyon piskolojik sorunlar veya sağlıklı piskoloji saçı doktuğu idda edilen ne varsa bunların genetik dokulme uzerinde olumlu veya olumsuz etkisi nedir yüzde kaçtır?

Xeth

• Hero Member
Ynt: Diğer faktörlerin genetiğe etkisi ?
« Yanıtla #1 : 25 Ocak 2021, 22:09:42 »
Özellikle tecrübe edindiğim için çok etkili olduğunu düşünüyorum. Diyette demir ve çinko en etkilisi, eksikliği genetikten daha hızlı kaybettirir. (Kalıcılığı değişir)

D vitamini dışında vitaminlerin okadar da etkisi yok. Sadece tedavide sinerjik etki yaratıyor.
AlopexyT minoxidil (günde 8 fıs)
Finasterid 1.25 mg (her gün)
Yeşilçay (x1)
Clear şampuan
Magnezinc (günlük 1)
Setirizin 5mg

Bıraktıklarım; minoxil, bioxinin minoxidil, balen kabak, xpecia, loprox

Tedavi sürecim;
https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=23060.0

emekli kel

• Hero Member
« Yanıtla #2 : 25 Ocak 2021, 22:20:15 »
 diyet yapıp saçını kaybedip seneler gecsede bir daha çıkmayan var.
Saç konusunda eğitim almadım.Söylediklerim sadece sitelerden öğrendiğim bilgilerdir.

oralminoxidil

• Hero Member
« Yanıtla #3 : 25 Ocak 2021, 22:27:04 »
tek yumurta ikizleri düşünelim ikisinde de kellik geni var şiddeti orta
biri  kötü beslenirken sağlıksızken diğeri çok sağlıklı yaş  olarak da 28 diyelim
bence kötü beslenen nw5 diğeri ise nw3 olurdu

Dutasteride haftada 2
5-10 ml Oral Hint Yağı
Vit D
Keçiboynuzu ve karadut özü
Magnezyum
İyot
SAÇ DÖKÜLMESİ KILAVUZU
https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=18975

emekli kel

• Hero Member
« Yanıtla #4 : 25 Ocak 2021, 22:32:19 »
  peki bu ikizlerden doğruyu yapan 3 olan dokulme basından beri ilaç vs kullansa ekim yaptırmasa o zaman kaç olurdu?
Saç konusunda eğitim almadım.Söylediklerim sadece sitelerden öğrendiğim bilgilerdir.

oralminoxidil

• Hero Member
« Yanıtla #5 : 25 Ocak 2021, 22:48:45 »
  peki bu ikizlerden doğruyu yapan 3 olan dokulme basından beri ilaç vs kullansa ekim yaptırmasa o zaman kaç olurdu?

dut kullanırsa 1 de kalırdı rahatlıkla twinshairloss.com

Dutasteride haftada 2
5-10 ml Oral Hint Yağı
Vit D
Magnezyum
İyot
SAÇ DÖKÜLMESİ KILAVUZU

emekli kel

• Hero Member
« Yanıtla #6 : 25 Ocak 2021, 22:55:42 »
 günlük kullanımdamı 3 günde birmi o faydayı alırdı

Farques

• Ziyaretçi
« Yanıtla #7 : 25 Ocak 2021, 22:58:05 »
Aga+d vitamini sebepli dökülmede d vitaminini yükselttiğimizde giden saç geri gelir mi?

My Precious

• Hero Member
« Yanıtla #8 : 25 Ocak 2021, 23:13:09 »
Mutsuz Hasta adlı üye tek yumurta ikizi ve dediğine göre ikizinde dökülme yok.Gerçi omuydu tam emin değilim

oralminoxidil

• Hero Member
« Yanıtla #9 : 25 Ocak 2021, 23:28:52 »
günlük kullanımdamı 3 günde birmi o faydayı alırdı

3 günlük kullanım çok yok aslında yabancı forumlarda hep günlük kullanılıyor. bence erken farkedwrse 3 günde bir yeter. çünkü kendimi düşünüyorum benim dökülmem daha agresif bende bile daha çok hızlı fayda ediyor.

Dutasteride haftada 2
5-10 ml Oral Hint Yağı
Vit D
Magnezyum
İyot
SAÇ DÖKÜLMESİ KILAVUZU

oralminoxidil

• Hero Member
« Yanıtla #10 : 25 Ocak 2021, 23:30:20 »
Aga+d vitamini sebepli dökülmede d vitaminini yükselttiğimizde giden saç geri gelir mi?

sadece d vitamini sebepli dökülme çok nadir olur, genel olarak d vitamini eksikliğinin agada etkili olduğu düşünülüyor. ayrıca aga diğer sebeplerden dökülen saçların çıkmasını da zorlaştırır.

Dutasteride haftada 2
5-10 ml Oral Hint Yağı
Vit D
Magnezyum
İyot
SAÇ DÖKÜLMESİ KILAVUZU

Armaan

• Hero Member
« Yanıtla #11 : 25 Ocak 2021, 23:47:21 »
Ben yeme içmenin genetik dökülmeyi aşırı hızlandırdığını düşünüyorum.
 Mesela şöyle bi örnek vereyim köpekler normalde etobur hayvanlardır. Ama özellikle sanayi ortamlarında belki dikkat edenler vardır, gözü akmış köpekler olur bazen. Uzağı göremezler katarakt sanırım bu. Bunun sebebi bu hayvanlara çayı şekersiz içenlerin artan 2 şekeri köpeğe vermesidir. Halbuki o hayvana şeker verilmese gözünde problem olmayavak.bu hayvanda körlük genetik diyebilir miyiz?
Bende eskiden aşırı kola içerdim çaya falan aşırı şeker atardım bunun sonucu 4 tane dişimi kaybettim 20lerin başında. belki şeker kullanmasayfım dişlerim hala yerinde olacaktı. :D belki bi başkası beslenme yeme içme de farkında olmadan yaptığı bi yanlıştan dolayı aşırı saç kaybı yaşayabilir. Yani vucutta istenmeyen bi durum oluştuğunda vucut en zayıf halkayı feda ediyo gibi geliyo bana.
Hatta geçen yıl şubat ayında sinüzit oldum ardından faranjit ve diş apsesi. Hepsi iltihap biliyorsunuz. Bunlarla eş zamanlı saç diplerimde öyle bi yağlanma öyle bi kaşınma başladı ki kafamı duvara sürtecsm nerdeyse yok böyle bişey 😁 tabi antibiyotik falan kullandım 10 gün kadar ne yağlanma ne de kaşınma kalmadı bitti gitti. Antibiyotik bittikten sonra yine başladı ayrı konu.
Bence vucutta oluşan inflamasyon saç derisinden atılmaya uğraşılıyo gibi ve bunun sonucu dht saldırısı, inflamasyon sonucu kalsiyum birikmesi vsvs.

emekli kel

• Hero Member
« Yanıtla #12 : 26 Ocak 2021, 09:08:22 »
 güzel yaklaşım üstünde duşunulebilir

Facebook Twitter Instagram