Gönderen Konu: Topikal Finasterid  (Okunma sayısı 960 defa)

MCMLXX

• Yeni üye
  • *
Topikal Finasterid
« : 04 Mart 2021, 12:23:25 »
Herkese iyi günler yaşım 22. Genetik saç dökülme problemim var. Şakaklarım artık boş kaldı :) Saç ektireceğim. Fakat Öncesin de 5-6 Ay üst bölgelerimi ve donör alanını güçlendirmek adına medikal tedavi uygulamaya karar verdim. Topikal Finasterid TR ‘de satın alabileceğim bir yer var mı ? Yoksa yurt dışından nasıl getirtebilirim. ? Ve bunun yanı sıra vitaminlerimi; çinko vb takviyeler de alacağım. Mezoterapi de yaptırmayı düşünüyorum. Önerileriniz var ise lütfen benimle paylaşın

MCMLXX

• Yeni üye
  • *
Ynt: Topikal Finasterid
« Yanıtla #1 : 04 Mart 2021, 12:25:49 »
Greftlerimi incelediğimiz zaman çoğunlukla 2’li çıktı. 3 lü biraz az. Ve orta kalınlıkta. Kulak üstüm biraz seyrek. Ama orta bölge kuvvetli. Yaşım genç olduğundan, 2. Bir ekime ihtiyacım olacağı için; medikal tedavi ile güçlendirme yapmam gerektiğini düşünüyorum.

İnceTellii

• Sr. Member
« Yanıtla #2 : 04 Mart 2021, 13:01:13 »
Hocam topikal uygulama ile oral uygulama arasında fark olduğunu düşünmüyorum çünkü bu tür inhibitörlerin işe yaraması için kana karışması lazım yani topikal uygularım yan etki görmem olayı bence yanlış çünkü ordanda kana karışıyor topikal uyguladığın zaman sadece saçlı derideki enzimi inhibe etmiyor yani
Tedavi
Dutasteride
Omega3 günde 2
Dermaroller şakaklara 0.25 2 günde 1
Magnezyum takviyesi
Dermastamp 1.5mm haftada 1
Hint yağı 1 çay kaşığı hergün

MCMLXX

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #3 : 04 Mart 2021, 13:13:27 »
Plasebo etkisi herhalde, oral yolla kullanıma göre topikal yan etkisinin daha az olacağını düşünüyorum. Yani şuanlık topikal konusunda kararlıyım

Execuvite

• Hero Member
« Yanıtla #4 : 04 Mart 2021, 13:18:32 »
Topikal finasterid ve minoxidil karışımı var veya isterseniz malatya eren eczanesine sorun sadece sprey şeklinde finasterid yapar mısınız diye şehır dışına gönderim var.

MCMLXX

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #5 : 04 Mart 2021, 13:37:00 »
Executive, Çok teşekkür ederim.

Gaile

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #6 : 04 Mart 2021, 14:46:13 »
Serkan aygında ekim yapanların konusunda vardı. Kliniğe yakın şişli’de fulya eczanesi de yapıyormuş.

Facebook Twitter Instagram