Gönderen Konu: topikal finasterid sprey yapımı  (Okunma sayısı 5627 defa)

boozerdamir

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
topikal finasterid sprey yapımı
« : 02 Eylül 2020, 21:22:37 »
merhaba arkadaşlar 2 kere saç ekımı gerşekleştirdim 4 sene once  arenamede pekte memnun değildim ozamanlardada ama son zamanlarda ekım saçları hem zayıfladı hemde vertex bolgesınde kayıplar yaşadım ince telli saçlarım. kozmetik sektöründe çalışıyorum. hammade bulmam kolay oluyor o yuzden kendi topikal fin spreyimi yaptım.100 mg fin , biotin , saw palmetto , keratin ,folik acid, koydum. % 25 alkol % 75 su . ayrıca günde 1mg fin alıyorum. kendime bakım yağıda yaptım akşamlarıda onu sürüyorum. çörek otu , sıyah sarımsak , badem ,ceviz , fındık , biberiye , nane , ısırgan , kenevir tohumu yağı , aleo vera yağı, karabiber yağı, jojoba yağı , lavanta yağı  gibi bir hafta geçti sonuçlarımı paylaacağım ekim saçlarında  bir dolgunluk oldu gerçekten vertex toparlarmı bılemıyorum ama  bakalım .

Engineer54

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
Ynt: topikal finasterid sprey yapımı
« Yanıtla #1 : 02 Eylül 2020, 21:27:05 »
O yağların hepsini birbirine mi karıiştırıyorsunz?
Asmed ekimim için:
https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=14880.0

Rutinlerim;
Finasterid
Solgar vm-2000
Solgar biotin 1000 mg
Solgar l-arginine 500 mg
Sabahları aç karnına keçi boynuzu pekmezi ve bir yeşil çay

boozerdamir

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #2 : 02 Eylül 2020, 21:28:53 »
evet dostum

Kelim Kelsin Keliz

• (*-*)
  • Sr. Member
  • Bir kel bir kele ne demiş?
« Yanıtla #3 : 02 Eylül 2020, 21:44:38 »
ayrıca günde 1mg fin alıyorum
Hem günlük 1 mg tablet oral alıp hem topical spreylerde mi alıyorsunuz, doğru mu anladım?
Önce biraz seyreldiler, sonra beni terk ettiler
Beni apaçık ortada bırakıp gittiler
Yastığım bile ısınmıyor artık
Yastığım bile Yastığım bile
Kafam üşüyor soğuk havalarda, çık artık

https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=14917.0

boozerdamir

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #4 : 02 Eylül 2020, 21:53:43 »
aynen bı sakıncası olurmu sızde ? herhangi bı sorun yaşamadım şuana kadar sperm biraz sıvı geldi ama normale döndü

Requiemm

• Sr. Member
« Yanıtla #5 : 02 Eylül 2020, 21:58:04 »
aynen bı sakıncası olurmu sızde ? herhangi bı sorun yaşamadım şuana kadar sperm biraz sıvı geldi ama normale döndü

Yaptığın içerik gayet iyi gözüküyor. Hem fin hem saw palmetto lokal olarak alıyosun. Neden oral olarak finans alma gereği hissediyosun onu anlamıs değilim.. Bu hammaddelere bizimde erişme şansımız var mı ? Birde alkol oranı düşük değil mi  Taşıyıcı olarak ppg yada gliserinde kullanmamışsın ? bu oranı kendin mi buldun yoksa bir uzman mı tavsiye etti

boozerdamir

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #6 : 02 Eylül 2020, 22:13:29 »
daha cabuk etki etsin die yapıyorum hergun oral almayı dusunmuyorum  aslında haftada 2 kere fılan . pek birine sormadım aslında ınterneten arastırdım alkolu sadece ılacı çözülmesi için kullandım aynı alkole sırayla biotini fılan çözülmesini sağladım fazlada alkolü olsun istemedim . birazcık zor toptan almak gerekiyıyor oda baya maliyetli olur sanırım.

heprotar

• Sr. Member
« Yanıtla #7 : 03 Eylül 2020, 00:25:09 »
Topikal fini yanlış hazırlıyorsun yüzde 25 alkol ne demek  :) saç derine çok zararı olur.
Benim merak ettiğim saf finasteridi nerden buluyorsun bulması çok zor tr de yok diye biliyorum.
Proscarı alıp ezmektenmi bahsediyorsun yoksa toz finasteridmi temin ettin??

rx0830

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #8 : 27 Mart 2023, 00:15:13 »
cerrahpasa nur eczanesi saf finasterid ile hazirliyor majistral olarak.ayrica liposomal formu da bulunmakta

Facebook Twitter Instagram