Gönderen Konu: Finasterid tedavi  (Okunma sayısı 2593 defa)

İnceTellii

• Sr. Member
Finasterid tedavi
« : 05 Mart 2021, 12:19:09 »
Abiler kardeşler dostlar öncelikle hepinize çok teşekkür ederim buradaki insanlar gerçekten çok yardımsever hepiniz iyiki varsınız

Öncelikle sanırım genel bir saç kaybı yaşıyorum bunu farkettiğimde bu siteyi keşfettim ve sizden çok şey öğrendim

Öncelikle 1 ay boyunda xpecia tablet kabak çekirdeği yağı ve masaj dermastamp gibi şeyler uyguladım ancak gelişme varmıydı diye sorarsanız dökülme eskiye oranla azalmıştı ama beni tatmin edici düzeyde değildi bende dün proscar ekledim tedaviye bunun gelişim sürecini burdan sizlerle paylaşıcağım fotoğraflarda ekliceğim

Öncelikli amacım gelişimden önce daha fazla saç kaybı yaşamamak fotoğrafları elimden geldiğince ışık altında eklemeye çalıştım

Yeni tedavi olarak:
Proscar1/4
Magnezyum hapı
Xpecia tablet günde 1(elimde fazladan kaldığı için)
Haftada 2 ketoral şampuan
Dermastamp 0.5mm 2 günde 1
Masaj
Omega3

Bunları uygulamayı düşünüyorum ama başka önerileriniz varsa bunlarıda beklıyorum

Virtüöz

• Hero Member
Ynt: Finasterid tedavi
« Yanıtla #1 : 05 Mart 2021, 14:04:17 »
Finansterid tek başına bile yeter aslında.Ama siz devam edin.Dışardan da uyarıcı bir losyon sür.Minoxil önermiyorum.
Bioxcin Forte Şampuan

Tedavi Sürecim
https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=16513

İnceTellii

• Sr. Member
« Yanıtla #2 : 05 Mart 2021, 14:32:17 »
Finansterid tek başına bile yeter aslında.Ama siz devam edin.Dışardan da uyarıcı bir losyon sür.Minoxil önermiyorum.

Hocam öneriniz için teşekkürler dermastampı ve masaj yapıyorum uyarmak için minoxa bulaşmak zaten aklımda yok şuan böyle gittiği yere kadar gitmeye çalışıcam
Tedavi
Dutasteride
Omega3 günde 2
Dermaroller şakaklara 0.25 2 günde 1
Magnezyum takviyesi
Dermastamp 1.5mm haftada 1
Hint yağı 1 çay kaşığı hergün

emekli kel

• Hero Member
« Yanıtla #3 : 05 Mart 2021, 23:32:46 »
 şimdilik boyle devam et bakalım.ilerde sorun olursa bloker losyon eklersin spiro ru vs... xpecia bitinec 5 mg biotin kullanabilirsin.önler dhtye dayanıksız baktın açılıyor bloker losyon falan eklersin
Saç konusunda eğitim almadım.Söylediklerim sadece sitelerden öğrendiğim bilgilerdir.

İnceTellii

• Sr. Member
« Yanıtla #4 : 06 Mart 2021, 00:09:13 »
şimdilik boyle devam et bakalım.ilerde sorun olursa bloker losyon eklersin spiro ru vs... xpecia bitinec 5 mg biotin kullanabilirsin.önler dhtye dayanıksız baktın açılıyor bloker losyon falan eklersin

Abi bende önde açılma çok yok norwooda göre ilerlemiyor sanırım önler 18 yaşımdan beri anca 0.5 cm gerilemiştir benim saçımın sorunu genel bir dökülme var üst kısımda ve bu çok rahatsız edici
Tedavi
Dutasteride
Omega3 günde 2
Magnezyum takviyesi

rodok

• Full Member
« Yanıtla #5 : 06 Mart 2021, 02:12:16 »
Bence çok iyi bi zamanda başlamışsın tedaviye. Dökülmenin genetik olduğu belli şakaklar hafif gerilemiş, tepede azcık incelme var ama açılmalar başlamamış zamanlaman çok iyi. Tedavin de çok iyi görünüyo umarım sonuç alırsın.

İnceTellii

• Sr. Member
« Yanıtla #6 : 06 Mart 2021, 14:47:45 »
Bence çok iyi bi zamanda başlamışsın tedaviye. Dökülmenin genetik olduğu belli şakaklar hafif gerilemiş, tepede azcık incelme var ama açılmalar başlamamış zamanlaman çok iyi. Tedavin de çok iyi görünüyo umarım sonuç alırsın.

Hocam yorumlarınız için çok teşekkür ederim
Tedavi
Dutasteride
Omega3 günde 2
Magnezyum takviyesi

HEKTOR

• Hero Member
« Yanıtla #7 : 09 Nisan 2021, 14:59:38 »
İnce telli kardeşim benim bence saçların gayet iyi.
Tedavi de öyle bende yebi başladım

Bruce Wayne

• Sr. Member
« Yanıtla #8 : 10 Nisan 2021, 10:59:43 »
Hocam tedaviniz güzel görünüyor inşallah bir ömür boyu korursunuz. Magnezyum hapı hangi marka aldınız ve glisinat, sitrat, malat gibi adları var siz hangisini aldınız?
Bir de masajı nasıl yapıyorsunuz elle mi yoksa tarakla mı?

İnceTellii

• Sr. Member
« Yanıtla #9 : 10 Nisan 2021, 13:55:38 »
Hocam tedaviniz güzel görünüyor inşallah bir ömür boyu korursunuz. Magnezyum hapı hangi marka aldınız ve glisinat, sitrat, malat gibi adları var siz hangisini aldınız?
Bir de masajı nasıl yapıyorsunuz elle mi yoksa tarakla mı?

Hocam venaturanın magnezyumu vardı onu almıştım hangi formu bilmiyorum forumdan bi arkadaş önermişti banada masajıda hergün yapmıyorum ön bölgeye dermaroller atıyorum hergün bazen 2 günde bir kafama göre arkayada 1.5mm dermastamp atıyorum 4-5 günde bir şuana kadar valla önde arkadan daha iyi sonuç aldım gibi ama dut kullanmaya başlıcam herhalde bi 6 ay pazartesi büyük ihtimal duta geçiş yapıcam
Tedavi
Dutasteride
Omega3 günde 2
Magnezyum takviyesi

Bruce Wayne

• Sr. Member
« Yanıtla #10 : 10 Nisan 2021, 14:05:51 »
Hocam venaturanın magnezyumu vardı onu almıştım hangi formu bilmiyorum forumdan bi arkadaş önermişti banada masajıda hergün yapmıyorum ön bölgeye dermaroller atıyorum hergün bazen 2 günde bir kafama göre arkayada 1.5mm dermastamp atıyorum 4-5 günde bir şuana kadar valla önde arkadan daha iyi sonuç aldım gibi ama dut kullanmaya başlıcam herhalde bi 6 ay pazartesi büyük ihtimal duta geçiş yapıcam
Anladım hocam teşekkür ederim. Ben de haftanın 6 günü fin alıp 1 günü dut almayı düşünüyorum, belki ben de kullanırım önde daha iyi sonuç almak için.

İnceTellii

• Sr. Member
« Yanıtla #11 : 10 Nisan 2021, 14:14:16 »
Anladım hocam teşekkür ederim. Ben de haftanın 6 günü fin alıp 1 günü dut almayı düşünüyorum, belki ben de kullanırım önde daha iyi sonuç almak için.

Bende öyle yapabılırım ama bi süre dutla ilerlemeyi düşünüyorum
Tedavi
Dutasteride
Omega3 günde 2
Magnezyum takviyesi

emekli kel

• Hero Member
« Yanıtla #12 : 10 Nisan 2021, 15:04:34 »
 senin konun olduğunu unutmuşum resimleri açtım bunun sitede ne işi var dedim.saçında egzama sebo yok dimi.dut falan ne yapıon bu yasta dht beyin için karaciğer için bibi için hayati onemli bir hormon.gencler hep dut yeni nesil çok cesaretli eskiden 30 yasında adamlar eli titreye titreye dut içerdi.tedavi merkezi açcaz size amatem umatem varya duttem diye.içmeyin şu dut bu yasta . fin bile fda onaylı olmasına rağmen drların çoğu onermez çılgnlık yapıyorsunuz.genclikte dut olmaz aman beyin karaciğer bibi onemli şeler
Saç konusunda eğitim almadım.Söylediklerim sadece sitelerden öğrendiğim bilgilerdir.

İnceTellii

• Sr. Member
« Yanıtla #13 : 10 Nisan 2021, 15:49:54 »
senin konun olduğunu unutmuşum resimleri açtım bunun sitede ne işi var dedim.saçında egzama sebo yok dimi.dut falan ne yapıon bu yasta dht beyin için karaciğer için bibi için hayati onemli bir hormon.gencler hep dut yeni nesil çok cesaretli eskiden 30 yasında adamlar eli titreye titreye dut içerdi.tedavi merkezi açcaz size amatem umatem varya duttem diye.içmeyin şu dut bu yasta . fin bile fda onaylı olmasına rağmen drların çoğu onermez çılgnlık yapıyorsunuz.genclikte dut olmaz aman beyin karaciğer bibi onemli şeler

Abi haklısın doğru söyliyorsun tecrübelerinle bizi destekledığın için teşekkürler dutu sadece bi 6 ay denemek istiyorum sadece geçen ekledığım üst kısım fotoğraflarında sanırsam çok belli olmamış dün çekmiştim bı fotoğrafları dedem 35 yaşında nw6 kalmış 74 yaşında şuan hala nw6 en azından bi süre kafamda tutabılırsem belki ilerde bıraksamda kurtarabılırım diye düşünüyorum saç yapısı kalınlığı olarak dedeme çekmişim zaten
Tedavi
Dutasteride
Omega3 günde 2
Magnezyum takviyesi

HEKTOR

• Hero Member
« Yanıtla #14 : 10 Nisan 2021, 16:03:46 »
Kanka dermastamp yapınca ne suruyorsun ?
Bende dermaroller var da saç uzun olduğu için yapamıyorum

Facebook Twitter Instagram