Gönderen Konu: Evde spor yaparken, spor salonundaki gibi güçlenebilirmiyiz?  (Okunma sayısı 725 defa)

AloeVera

• Yeni üye
  • *
Saç ekimi yaptıracağım bu yüzden uzun süre eve kapanmayı düşünüyorum hazır işe uzun süre ara vermişken. Şuan güç ve kondisyon olarak bitik durumdayım bu virüs yüzünden evde kilo da aldık otura otura
Bu virüs kısa zamanda bitecek gibi durmuyor bu yüzden spor salonuna gitmeye korkuyorum çünkü evdekilere virüs bulaştırmak istemem

Odamda bir alan hazırladım ve 1 koşu bandı, 1 kondisyon bisikleti, dambıl seti, fitness minderi ve topu, halter ve sehpası almayı düşünüyorum. Zaten ekim için kredi çekeceğim bu yüzden bunların masraflarınıda üstüne ekleyeceğim. Amatör biriyim ve fazla spor geçmişim yok bu arada yaş 30

Bu söylediğim şeylerle güç ve kondisyon olarak spor salonunda gelinebilecek seviyeye gelebilirmiyim? Amacım vücut geliştirme değil, kilo verip güç ve kondisyon kazanmak, beli daha güçlü yapmak
Zaten işe döndüğümde uzun süre ayakta çalışılacak bir işte çalışmayı düşünüyorum ve belimdede sorun var onuda fazla kiloları verip güçlendirmek istiyorum

emekli kel

• Hero Member
Ynt: Evde spor yaparken, spor salonundaki gibi güçlenebilirmiyiz?
« Yanıtla #1 : 15 Mart 2021, 15:34:36 »
 ekimden sonra hemen pat küt spora baslamak ekilen saça zarar verebilir birkaç ay beklemen gerek.fazla spor dht salgılarsa saç dokulmesini hızlandırır kararında yap.salonda yapılan sporla kondisyon guc kazanan var kazanan var kişiden kişiye değişiyor .ama klasik normal ortalama bir kondisyon kazancam diyorsan saçına zarar vermez ekim harici kendi saçına.fazla kasma sporu zaten kararında faydalı
Saç konusunda eğitim almadım.Söylediklerim sadece sitelerden öğrendiğim bilgilerdir.

AloeVera

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #2 : 15 Mart 2021, 15:40:07 »
ekimden 2 ay sonra falan başlarım zaten ama ben sadece ekim için sormamıştım soruyu, uzun vadeli sormuştum

bu korona belası yıllar boyu sürerse bu yıllar boyu spor salonuna gidemeyeceğim anlamına gelebilir. bu almayı planladığım şeylerle çok güçlü biri olabilirmiyim fit biri olarak?
Tabii ki düzenli çalışma önemli farkındayım da spor salonunda 10'larca alet olduğu için çok daha gelişmiş

ayakta çalışacağım işe çok iyi hazırlanmak istiyorum sonra da düzenli çalışmayı istiyorum bu aletlerle. fin kullandığım için spor testosteron saça zarar vereceğğini sanmıyorum ama bilmiyorum

emekli kel

• Hero Member
« Yanıtla #3 : 15 Mart 2021, 16:03:45 »
 fin saçlı deride yüzde 38 baskılar geri kalan 62lik kısmı var kas kütlesini zayıflatır.hareketler arası 20 saniyeden az dinlersen dht salgılarsın.20 saniyeden fazla tut hareketler arasını.30 saniye dinlen
Saç konusunda eğitim almadım.Söylediklerim sadece sitelerden öğrendiğim bilgilerdir.

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #4 : 15 Mart 2021, 16:47:32 »
Hareketleri biliyorsun bir masa bir de set alman düzenli çalışırsan olur.
Global Moderator

Snowly12

• Hero Member
« Yanıtla #5 : 15 Mart 2021, 21:12:24 »
Halter dumbell seti, bench bu kadari yeterli
Finasteride - 1 mg (haftada 3)
Evocapil(procapil)
Dermoroller 3 mm
Ketoral haftada 1 veya 2.
Masaj
30 mg cinko
Omega 3
Demir
D3
Azelaik asit kur
B6 p5p

Canimo

• Sr. Member
« Yanıtla #6 : 16 Mart 2021, 00:09:19 »
bende evde spor yapıyorum ,evimin bir odası spor salonu gibi.saydığınız bütün ekipmanlar var fakat evde spora konsantre olup düzenli olarak yapmak çok zor.
çoğu zaman ara veriyorum ama hiç yoktan iyidir.

DmitriAhmedov

• Sr. Member
« Yanıtla #7 : 16 Mart 2021, 05:42:04 »
ekimden 2 ay sonra falan başlarım zaten ama ben sadece ekim için sormamıştım soruyu, uzun vadeli sormuştum

bu korona belası yıllar boyu sürerse bu yıllar boyu spor salonuna gidemeyeceğim anlamına gelebilir. bu almayı planladığım şeylerle çok güçlü biri olabilirmiyim fit biri olarak?
Tabii ki düzenli çalışma önemli farkındayım da spor salonunda 10'larca alet olduğu için çok daha gelişmiş

ayakta çalışacağım işe çok iyi hazırlanmak istiyorum sonra da düzenli çalışmayı istiyorum bu aletlerle. fin kullandığım için spor testosteron saça zarar vereceğğini sanmıyorum ama bilmiyorum
1.Si evde spor yaparak asla salondaki yakalayacağın formu yakalayamazssın şöyle ki salonda bulunan ağırlık ve aletler evde yoksa ki yok diyorsun 2.si senin isteğin fit olup güç kazanmak bu evde mümkün ama sağlam bir diyet ve spor programıyla senin istedigin vücut Kıvanç Ökten diye bir abi var youtubta bir bak oda evde yapıyor  sormak istediğin bişey olursa spor hakkında sorabilirsin
  • Yaşınız 25

HEKTOR

• Hero Member
« Yanıtla #8 : 21 Mart 2021, 21:35:17 »
Ben evde benh press sehpası yaptım. Tavanı delip makara koyup pull down birkaç çeşit sırt hareketleri ve tripces çalışabiliyorum. Eskimiş bir lastik ile de bacak. 80 kg lik vinly set de var.
17 yaşımdan 19 a kadar çalıştım tabi bazen çok fire verdim ara sıra bıraktım.  39 cm kol.
Htere max 60 kg takılıyordu rahat bench yapıyordum,  6-7 tane de tam nizamı 50 kg barbel curl yapıyordum. Tek seferde 100 e yakın şınav rahat çekerim bilmem harekette alıştığım için mi yoksa kuvvet artığı için mi

Yani yeterli ne yapacağını bil.

1 yıla yakın maalesef spor yapamıyorum. Spor salonumu bozdum yeniden yapacağım.
Çift kademeli bench sehpası ahşaptan yapıyorum. Bir tane uzun halter demiri alacağım. 100-120 kg de evde mermer plaklarim var.  Powerlifting yapmayı düşünüyorum hayırlısı artık

Cosejox

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #9 : 03 Nisan 2021, 15:02:15 »
Kesinlikle yapabilirsin, önemli olan düzenli yapabilmek ve doğru beslenmek. Şimdiye kadar hiç spor yapmamış olman gelişimini doğal olarak geciktirecektir ancak uzun vadeli düşünüyorsan çok iyi sonuçlar alırsın, merak etme. Hareketleri doğru yapmaya, kendini mümkün olduğunca zorlamaya çalış, gelişim zamanla gelecektir.
  • Ekim Tarihi: 23.02.2021
  • Ekim Merkezi ismi Özgür Koldaş
  • Greft Miktarı 4500
  • Yaşınız 23

emekli kel

• Hero Member
« Yanıtla #10 : 04 Nisan 2021, 09:20:23 »
 fazla yüklenmeden hafif yap sporu
« Son Düzenleme: 04 Nisan 2021, 09:59:19 Gönderen: emekli kel »

Facebook Twitter Instagram