Gönderen Konu: Finasteridi bıraktım  (Okunma sayısı 1172 defa)

Unkownnn

• Full Member
Finasteridi bıraktım
« : 16 Mart 2021, 04:41:54 »
Arkadaşlar merhaba öncelikle 20 yaşındayım 21 olacağım 4-5 ay sonra finasteride başladığımda yaklaşık 19 yaşındaydım 15-16 ay kadar 1/4  1/5 ve son zamanlar 1/8 şeklinde kullandım fakat sakallarım tam oluşmadığı dönemde kullanmaya başlamıştım aynı süre zarfında minox aldım sakalımda çıksın diye fakat minox çıkarmasına rağmen jiletle beraber sakallar sürekli incelip döküldü bu yüzden finasteridi bıraktım 10 gün falan oldu saçlarımı çok iyi toparladı yalnız sakal çıkmaması beni ciddi rahatsız etti en azından bidaha kullanırsam aradan 1-2 yıl geçtikten sonra kullanmayı düşünebilirim yan etki olarak meni miktarında azalma ve sıvılaşma birde sabah ereksiyonları gitmişti bıraktığımda bu sorunlar düzeldi yine minox kullanmaya devam edeceğim sakal için saçım içinde topikal tedaviler uygulamayı düşünüyorum 1-2 yıl kadar nasıl olur bilmiyorum şuan saçım çok dökülüyor bıraktığım için.Umarım sakalım çıkar çünkü sürekli gelişme elde etsemde gitti sakallar buda canımı sıkmaya başladı illaki ilerde saçla ilgili tedaviler uygularsam bi nebze beni memnun edebilir ama sakal çıkmazsa ilerde bile zor inşallah çıkar diye ümit ediyorum.

athena

• Sr. Member
Ynt: Finasteridi bıraktım
« Yanıtla #1 : 16 Mart 2021, 13:44:52 »
kötü olmuş hocam, benim de sakalımın alt taraflarında boşluklar var ve henüz yeterince gelişmedi. bu yüzden fin kullanmayı erteledim. bu yaşlarda dht'nin önemi çok malesef, gelişim tamamlandıktan sonra başlamak en sağlıklısı.

Snowly12

• Hero Member
« Yanıtla #2 : 16 Mart 2021, 15:02:17 »
25 ve uzeri sanirim en guzel yas olur finasteride icin. Gerci bazi kisilerin sakal vs gelisimi 30 a kadar suruyor.
Finasteride - 1 mg (haftada 3)
Evocapil(procapil)
Dermoroller 3 mm
Ketoral haftada 1 veya 2.
Masaj
30 mg cinko
Omega 3
Demir
D3
Azelaik asit kur
B6 p5p

Unkownnn

• Full Member
« Yanıtla #3 : 16 Mart 2021, 17:23:00 »
Önerebileceğiniz topikal tedaviler varsa açığım, miracle kullanan varmı acaba forumda faydasını gören veya saç derisine dutasteridi losyon gibi yapıp kullanan

athena

• Sr. Member
« Yanıtla #4 : 16 Mart 2021, 20:09:23 »
topikal olarak en etkili tedavi minox, onun dışında ru, seti gibi etkenler de alabilirsiniz. miracle losyonu bende saçım yağlı olduğu için kullanmayı düşünüyorum, senin için en etkili tedavi şuan minox. minoxun içine dut atabilirsin.

Unkownnn

• Full Member
« Yanıtla #5 : 16 Mart 2021, 23:00:50 »
topikal olarak en etkili tedavi minox, onun dışında ru, seti gibi etkenler de alabilirsiniz. miracle losyonu bende saçım yağlı olduğu için kullanmayı düşünüyorum, senin için en etkili tedavi şuan minox. minoxun içine dut atabilirsin.
minox büyük konuşmayayım ama saça kullanacağım bi ürün olmaz heralde daha minox kullanıpta yüzü uzun vadede gülen birini tanımadım ru kullanıyorum şuan ama tek başına yeterli değil sanırım ama yinede sağol

athena

• Sr. Member
« Yanıtla #6 : 16 Mart 2021, 23:05:26 »
minox büyük konuşmayayım ama saça kullanacağım bi ürün olmaz heralde daha minox kullanıpta yüzü uzun vadede gülen birini tanımadım ru kullanıyorum şuan ama tek başına yeterli değil sanırım ama yinede sağol
uzun vadeli tedavi diye bir şey yok malesef.

siyabentqxqx

• Sr. Member
« Yanıtla #7 : 16 Mart 2021, 23:47:01 »
Finasterid nasil etikler verdi nekadar surede dokulme durdu cikislar oldumu şakakta falan

Unkownnn

• Full Member
« Yanıtla #8 : 17 Mart 2021, 00:58:04 »
Finasterid nasil etikler verdi nekadar surede dokulme durdu cikislar oldumu şakakta falan
dökülme bir ay içinde falan son buldu saç çıkışı oldu saçlarım daha sıklaştı falan ama bi süre sonra ereksiyon problemi ve meni sıvılaşması falan yaşayınca bu defada bunlar insanı sıkıntıya sokuyor ilerde evlilik düşüncesi vs ama tek başına çok etkili kullanacak olanlarada tavsiyem 1mg ile başlayıp sonradan 0.5 mg düşürmeleri yan etki olarak fark ediyor sabah ereksiyonları falan ara ara oluyor meni kaliteside daha iyi oluyor ama bu yaşlar için çok erken minimum bence 24 yaş falan bu ilaç için o yaşlara kadar topikal tedavilerle koruyup daha sonrasında finasteride düşünülebilir

siyabentqxqx

• Sr. Member
« Yanıtla #9 : 17 Mart 2021, 09:50:36 »
dökülme bir ay içinde falan son buldu saç çıkışı oldu saçlarım daha sıklaştı falan ama bi süre sonra ereksiyon problemi ve meni sıvılaşması falan yaşayınca bu defada bunlar insanı sıkıntıya sokuyor ilerde evlilik düşüncesi vs ama tek başına çok etkili kullanacak olanlarada tavsiyem 1mg ile başlayıp sonradan 0.5 mg düşürmeleri yan etki olarak fark ediyor sabah ereksiyonları falan ara ara oluyor meni kaliteside daha iyi oluyor ama bu yaşlar için çok erken minimum bence 24 yaş falan bu ilaç için o yaşlara kadar topikal tedavilerle koruyup daha sonrasında finasteride düşünülebilir
ben 3 aydir kullanıyorum ne etki var nede yan etki hic birşey anlamadim

Facebook Twitter Instagram