Gönderen Konu: Finasteridi 3/7 kullanmak  (Okunma sayısı 908 defa)

Thescript

• Hero Member
Finasteridi 3/7 kullanmak
« : 24 Mart 2021, 09:35:35 »
Forum yoldaslari selam olsun
Finasteride bir kaç yerde okudum doktorlar yan etki yapmamasi için haftada 3 gun 1 mg olarak önermiş benim anlamadığım mesele bu ilaç 6 saate sonra atiliyorsa vücuttan,  düşen dht hormonları yerine 1 2 gün sonra kullanılan finasa kadar yine tavan yapmazmi bu dht ler yani dalgalı bir var bir yok olarak etki eder mi bu şekilde daha kötü etmeyelim bedenimizi

Lauri

• Hero Member
Ynt: Finasteridi 3/7 kullanmak
« Yanıtla #1 : 24 Mart 2021, 09:46:32 »
Finasteride bir kaç yerde okudum doktorlar yan etki yapmamasi için haftada 3 gun 1 mg olarak önermiş benim anlamadığım mesele bu ilaç 6 saate sonra atiliyorsa vücuttan,  düşen dht hormonları yerine 1 2 gün sonra kullanılan finasa kadar yine tavan yapmazmi bu dht ler yani dalgalı bir var bir yok olarak etki eder mi bu şekilde daha kötü etmeyelim bedenimizi

İlacın yarılanma ömrü 6-8 saat. Tamamen atılmıyor yani.

Dht seviyen 6 saat sonra eski %100üe dönmüyor. Her gün biraz daha artarak ilerler. Ama gün aşırı almak dalgalanmaya sebep olabilir. Vücut için ne kadar kötü birşeydir bilemiyorum.

Thescript

• Hero Member
« Yanıtla #2 : 24 Mart 2021, 09:55:12 »
İlacın yarılanma ömrü 6-8 saat. Tamamen atılmıyor yani.

Dht seviyen 6 saat sonra eski %100üe dönmüyor. Her gün biraz daha artarak ilerler. Ama gün aşırı almak dalgalanmaya sebep olabilir. Vücut için ne kadar kötü birşeydir bilemiyorum.
kafam çok karışık 3 7 kullanmak aklımda maliyeti daha düşük olur ama onun yerine sawpoo kullanabilirim oda maliyet fazla

Shelby

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #3 : 24 Mart 2021, 18:33:03 »
Bu dht dalgalanmasının zararlı olacağı konusu sürekli gündeme geliyor ancak sanırım bilimsel bir dayanağı yok. Bildiğim kadarıyla hiç ilaç kullanılmasa dahi dht istikrarsız bir şekilde üretiliyor. Dht yi geçtim açlık-tokluk veya uyku-uyanıklık arasında bile vücutta değişmeyen hormon ya da başka bir etken yok. Vücutta neredeyse her şey dalgalı olarak hareket ederken dht yi kafaya takmamak gerek.

Dht nin artıp azalması belki de saç dökülmesi konusunda vücut için en zararsız yöntemdir.
Medikal Tedavi: 2 gün 1 mg proscar, 1 gün Dutasterid.

MortalStroke

• Full Member
« Yanıtla #4 : 24 Mart 2021, 20:11:57 »
Banada doktor haftada 3 günlük reçete etmişti ama 1 hafta kullanabildim ancak
Xpecia (x2)
Minoxil forte (x2 5 puf)
Sebamed anti hairloss
Alpecin c1 caffein shampoo

Thescript

• Hero Member
« Yanıtla #5 : 25 Mart 2021, 03:11:49 »
Banada doktor haftada 3 günlük reçete etmişti ama 1 hafta kullanabildim ancak
neden biraktinki yan etki vsmi oldu

MortalStroke

• Full Member
« Yanıtla #6 : 25 Mart 2021, 09:39:08 »
Evet yani ben biraz takıntılıyım biraz testis ağrısı oldu  ailemde hep doktor sağlıkçı kullanmamı uygun görmediler.
Xpecia (x2)
Minoxil forte (x2 5 puf)
Sebamed anti hairloss
Alpecin c1 caffein shampoo

Snowly12

• Hero Member
« Yanıtla #7 : 25 Mart 2021, 13:29:38 »
3 gun kullanabilirsin bence. Finasteride 24 saat sonra vucuddan atiliyor fakat hucrelerdeki dht seviyesi yukselmiyor diye biliyorum ben.
Finasteride - 1 mg (haftada 3)
Evocapil(procapil)
Dermoroller 3 mm
Ketoral haftada 1 veya 2.
Masaj
30 mg cinko
Omega 3
Demir
D3
Azelaik asit kur
B6 p5p

Alpha

• Hero Member
« Yanıtla #8 : 25 Mart 2021, 23:20:38 »
3 güne bir kullanacağına 1 mgr 3 böl öyle al bilimsel olarakta aynı etkiyi göaterdiği bir çalışmada yayınlanmıştı.

Facebook Twitter Instagram