Gönderen Konu: 22 yaş saçlarda seyrelme problemi (fotoğraflı)  (Okunma sayısı 1180 defa)

saclargittigidiyor

• Yeni üye
  • *
İyi günler forumda yeniyim, ara sıra takip ediyordum ama üyelik açmak bugüne kısmet oldu.
Kısaca olayımı anlatayım, ben 14-15 yaşındaydım millet bana nedense sen ilerde kel kalcan derdi herhalde o zamanlardan bi işaret varmış. Lisede aynı şekilde arkadaşlarım kel kalabileceğimi söylerlerdi. Bugün 22 yaşındayım. Son 1 senedir ön taraflarda ciddi bi seyrelme var, korona ve okul sebeplerinden ötürü son 1 senedir çok nadir dışarı çıkabildim. saç diplerim gözüküyor bu durum da pek iyi hissettirmiyor. Tavsiyelerinizi almaya geldim. Saç ektirmeyi de düşünüyorum, saç simülasyonu yaptırmayı da düşünüyorum, ya da acaba saçları sürülen yağ veya vitamin haplarla kurtarabilir miyim onu da bilmiyorum. Düşünceleriniz benim için kıymetli. Ha tepe kısmı 14-15 yaşından beri açık olan kısım, orayı düzenli takip ettiğim için bugüne kadar orada ekstra bi dökülme olmadığını düşünüyorum. Problem yaşadığım yer ön kısımlar fotoğraflarımı ekliyorum. Saçlarım biraz kısa (ya da az olduğu için mi bana öyle geliyor bilmiyorum)
Not: ilk iki fotoğrafı yoğun ışık altında banyoda çektim, 3. fotoğrafta kafamı pencereye çevirip çektim güneş ışığı gelsin ve net olsun diye. 4 te ters ışık. 5 te de odada normal bi yerde çektim. çekmeden saçımı öne taradım herhalde bu işin raconu böyleymiş ama farklı bir şekilde çekmem gerekiyorsa uyarırsanız sevinirim

Furkinho

• Full Member
Ynt: 22 yaş saçlarda seyrelme problemi (fotoğraflı)
« Yanıtla #1 : 20 Mart 2021, 17:07:55 »
Kardeşim saçların gidici emareler onu gösteriyor, şimdi birazdan sana finasteride vb ilaçlarla kurtarabileceğini söyleyecek arkadaşlar gelirler. Bir bakıma haklı olabilirler de, yan etkilerini vs göz ardı edersen bir müddet korursun saçlarını sonra da ekim yaptırırsın. Yada korumak için yan etkileri istemezsin ama ileride yine ekim yaptırırsın sonuç aynı kapıya çıkar.
Ufaklıktan  beri seyrelme başladıysa ailede muhakkak genetik kellik vardır diye tahmin ediyorum. Ama yine de bir tam kan tahlili yaptırmanda fayda var d vitamini b12 vb değerlerini de kontrol ettir.
  • Ekim Tarihi: 14/11/2022
  • Ekim Merkezi ismi Life Hair Saç Ekim Merkezi
  • Greft Miktarı 4300
  • Yaşınız 32

saclargittigidiyor

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #2 : 20 Mart 2021, 17:27:51 »
Kardeşim saçların gidici emareler onu gösteriyor, şimdi birazdan sana finasteride vb ilaçlarla kurtarabileceğini söyleyecek arkadaşlar gelirler. Bir bakıma haklı olabilirler de, yan etkilerini vs göz ardı edersen bir müddet korursun saçlarını sonra da ekim yaptırırsın. Yada korumak için yan etkileri istemezsin ama ileride yine ekim yaptırırsın sonuç aynı kapıya çıkar.
Ufaklıktan  beri seyrelme başladıysa ailede muhakkak genetik kellik vardır diye tahmin ediyorum. Ama yine de bir tam kan tahlili yaptırmanda fayda var d vitamini b12 vb değerlerini de kontrol ettir.

Vitamin eksiği varsa bu vitaminleri düzenli aldığım takdirde kaybettiğim saçlarımın tekrar çıkma şansı var mı yoksa sadece koruma şansım mı var artık
  • Yaşınız 24

Furkinho

• Full Member
« Yanıtla #3 : 20 Mart 2021, 17:45:53 »
Vitaminlerin eksikliğinden kaynaklı bir zayıflık varsa saçlarında eğer düzelir kalınlaşır bir nebze ama genetik dökülmeye söz konusuysa vitaminler etki etmez.
  • Ekim Tarihi: 14/11/2022
  • Ekim Merkezi ismi Life Hair Saç Ekim Merkezi
  • Greft Miktarı 4300
  • Yaşınız 32

Facebook Twitter Instagram