Gönderen Konu: BU SAÇLARI TOPARLAYABİLİR MİYİM?  (Okunma sayısı 1533 defa)

Satolayn

• Yeni üye
  • *
BU SAÇLARI TOPARLAYABİLİR MİYİM?
« : 22 Mart 2021, 03:41:09 »
Öncelikle herkese merhabalar. Son 4-5 yıldır saç dökülmesi problemi yaşıyorum bu zamana kadar ekimden başka çözümü olmadığını düşünerek sürekli bu sorunu göz ardı etmeye çalıştım ama bir kaç ay önce forumla karşılaştım ve takip ediyorum. Forumdaki konuları inceledim AGA rehberini falan da okudum kafamda bir şeyler var ama netleştiremedim bir türlü sizin de fikrinizi almak istedim. İlk konum olduğu için laf biraz fazla uzadı kusura bakmayın özet olarak ben bu saçı toparlamak için nasıl bir tedavi uygulamalıyım sizce? Bu arada tedavi ile toparladıktan sonra öne alın çizgisi çok gerilediği için ekim yaptırmayı düşünüyorum.

Mct

• Full Member
Ynt: BU SAÇLARI TOPARLAYABİLİR MİYİM?
« Yanıtla #1 : 22 Mart 2021, 11:10:12 »
Öncelikle herkese merhabalar. Son 4-5 yıldır saç dökülmesi problemi yaşıyorum bu zamana kadar ekimden başka çözümü olmadığını düşünerek sürekli bu sorunu göz ardı etmeye çalıştım ama bir kaç ay önce forumla karşılaştım ve takip ediyorum. Forumdaki konuları inceledim AGA rehberini falan da okudum kafamda bir şeyler var ama netleştiremedim bir türlü sizin de fikrinizi almak istedim. İlk konum olduğu için laf biraz fazla uzadı kusura bakmayın özet olarak ben bu saçı toparlamak için nasıl bir tedavi uygulamalıyım sizce? Bu arada tedavi ile toparladıktan sonra öne alın çizgisi çok gerilediği için ekim yaptırmayı düşünüyorum.

Senin saçlar iyi bir tedavi ile toparlar hocam. En azından Finasterid kullanman icap eder ama.
- Her sabah 1 tatlı kaşığı keçiboynuzu özü
- Her sabah aç karnına bir bardak limonlu yeşilçay
- Kahvaltıdan sonra Voonka D Vitamini (1000)
- haftanın 5 günü, günde 1 mg proscar/finasterid (11:30'da)
- 3 günde bir dutasterid 0,5 mg kapsül (11:30'da)
-  Her Akşam yemeğinden sonra magnezyum (250 mg)

azman

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #2 : 22 Mart 2021, 15:20:51 »
Senin saçlar iyi bir tedavi ile toparlar hocam. En azından Finasterid kullanman icap eder ama.

Adamın yanlış gözlemlemediysem ön çizgisi geriye gitmiş

Bunu Fin mi düzeltecek diyorsun şimdi?

Satolayn

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #3 : 22 Mart 2021, 17:36:59 »
Hemen Fine bulaşmak istemiyorum aslında tropikal DHT baskılayıcı bişeyler denesem daha iyi olur diye düşünüyorum
  • Yaşınız 24

Satolayn

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #4 : 22 Mart 2021, 17:38:13 »
Adamın yanlış gözlemlemediysem ön çizgisi geriye gitmiş

Bunu Fin mi düzeltecek diyorsun şimdi?
Ön çizgide ciddi gerileme var çok daha öndeydi dökülme ön çizgiden başlamıştı zaten
  • Yaşınız 24

Jeu

• Hero Member
« Yanıtla #5 : 22 Mart 2021, 20:48:12 »
Ön bölgeye ekim  tepeye de fin xpecia felan bişiler gerek

Kelbey

• Sr. Member
« Yanıtla #6 : 22 Mart 2021, 21:01:35 »
Fin+minox denenebilir ,finas kullanmak istemiyorsan , ru58841 denenebilir , ama finas kadar olamaz tabi
RU58841
B VİTAMİNİ COMPLEX
D VİTAMİNİ
HAFTADA 2 İĞNELEME
HER DUŞTAN SONRA MASAJ

Satolayn

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #7 : 23 Mart 2021, 21:43:36 »
Fin+minox denenebilir ,finas kullanmak istemiyorsan , ru58841 denenebilir , ama finas kadar olamaz tabi
Minox bana hiç mantıklı gelmiyor döngü olayından dolayı. Sürekli inişli çıkışlı bir durum insanın psikolojisini bozar diye düşünüyorum. Finasla beraber kullanınca döngü olayı duruyor yada hafif geçiyorsa onu bilmiyorum bilen biri o konuda bilgilendirirse sevinirim.
  • Yaşınız 24

İnceTellii

• Sr. Member
« Yanıtla #8 : 23 Mart 2021, 22:09:03 »
Minox bana hiç mantıklı gelmiyor döngü olayından dolayı. Sürekli inişli çıkışlı bir durum insanın psikolojisini bozar diye düşünüyorum. Finasla beraber kullanınca döngü olayı duruyor yada hafif geçiyorsa onu bilmiyorum bilen biri o konuda bilgilendirirse sevinirim.

Valla benım bildiğim hafif geçmiyor forumda bi arkadaş var dut+minox kullanıyodu onun konusuna bakabılırsın gaziydi sanırım aga sen finle toplayabıldığını topla ön çizgide seni rahatsız ediyorsa ufak bi ekimle uzun yıllar kafan rahat olur
Tedavi
Dutasteride
Omega3 günde 2
Dermaroller şakaklara 0.25 2 günde 1
Magnezyum takviyesi
Dermastamp 1.5mm haftada 1
Hint yağı 1 çay kaşığı hergün

Satolayn

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #9 : 24 Mart 2021, 18:36:21 »
Valla benım bildiğim hafif geçmiyor forumda bi arkadaş var dut+minox kullanıyodu onun konusuna bakabılırsın gaziydi sanırım aga sen finle toplayabıldığını topla ön çizgide seni rahatsız ediyorsa ufak bi ekimle uzun yıllar kafan rahat olur
Öyleyse minoxa girmeye hiç gerek yok 6 ayda bir sürekli kendimi o sıkıntıya sokmayayım hiç
  • Yaşınız 24

emekli kel

• Hero Member
« Yanıtla #10 : 26 Mart 2021, 09:39:10 »
 minox bir iyi bir kötü yapar tepeyi.finasteridle olanı koru dermollerle saçı besle ön ve tepeye iyi bir yerde çok ufak bir ekim.yada miracle losyon falan kullancan kalınlaştırcan ondada yan etki gordum diyen var ama öne gene ufak bir ekim ister.şimdiye kadar açılmış yerler kapanırda tepeden one doğru açılmasın
Saç konusunda eğitim almadım.Söylediklerim sadece sitelerden öğrendiğim bilgilerdir.

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #11 : 26 Mart 2021, 11:52:19 »
Ön çizgi gerilemiş ama kalanları güçlendirip kalınlaştıra bilirsin
Global Moderator

hairgrowthman

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #12 : 26 Mart 2021, 13:11:34 »
Ön çizgi için geçen gün bir video buldum adam 0.25 dermaroller ile haftada 2-3 kez oranin üstünden geçip 1 senede inanilmaz sık hale getirmiş aşagida linki biraktim bakarsin anladığım kadarsıyla kimse uzun dönem tedavi uygulamıyor yapanlar olumlu sonuçlar alıyor cidden bende son 1.5 aydır dermaroller kullanıyorum şuan çok ince tüyler çıkıyor

Brabber987

• Full Member
« Yanıtla #13 : 26 Mart 2021, 13:54:45 »
Ön çizgi için geçen gün bir video buldum adam 0.25 dermaroller ile haftada 2-3 kez oranin üstünden geçip 1 senede inanilmaz sık hale getirmiş aşagida linki biraktim bakarsin anladığım kadarsıyla kimse uzun dönem tedavi uygulamıyor yapanlar olumlu sonuçlar alıyor cidden bende son 1.5 aydır dermaroller kullanıyorum şuan çok ince tüyler çıkıyor

vertex için kaç mm dermaroller olmalı hocam

İnceTellii

• Sr. Member
« Yanıtla #14 : 26 Mart 2021, 18:32:07 »

Gaza geldım direk 0.25 aldım bitane bakalım nolcak o ince tüyler herkeste çıkıyor hemen hemen önemli olan onları saç formuna sokabilmek
Tedavi
Dutasteride
Omega3 günde 2
Dermaroller şakaklara 0.25 2 günde 1
Magnezyum takviyesi
Dermastamp 1.5mm haftada 1
Hint yağı 1 çay kaşığı hergün

Facebook Twitter Instagram