Gönderen Konu: SAÇ EKIMI SONRASI SAÇ DERISINDE PULLANMA  (Okunma sayısı 1471 defa)

Kellavi

• Full Member
SAÇ EKIMI SONRASI SAÇ DERISINDE PULLANMA
« : 23 Mart 2021, 20:48:35 »
Merhaba ekimin 23. Günündeyim her gün sacları yıkıyorum. Yağlı bir cildim var. Kullandığım şampuan 10 gündür vichy dercos yeşil olan. Daha önce sebore sorunum vardı fakat şuan pek kaşıntı kızarıklık göremiyorum. Bu seferde saçlı deri altında pullanma oluyor görselde ne kadar belli olmasada.

Yıkama şeklim dairesel hareketlerle çok aşırı bastırmadan yıkamak sert yıkama tam olarak ne şiddette olur bilmiyorum fakat çokta nazik yıkamıyorum diye düşünüyorum. Öneriler nedir yorumlarınızı rica edicem.

Bu kuruluk nasıl giderilir yağlı ciltte kuruluk mantıken bana saçma geliyor ama durum böyle.

Şok dökülme devamkei

mahlas

• Sr. Member
Ynt: SAÇ EKIMI SONRASI SAÇ DERISINDE PULLANMA
« Yanıtla #1 : 23 Mart 2021, 21:19:36 »
Ekim öncesinde saçlarınızı nasıl yıkıyorsanız bu aşamadan sonra da öyle yıkamalısınız. Sert yıkamadan kastedilen şey budur. Çok nazik davrandığınızda kafanızda ölü saç derisi ve şampuan kalıyor. Bunlar pullanmanın başlıca nedenleridir. Ekim sonrası kafa derisinin kendini yenilemesi de bu pullanma sorununu artırıyor. Yani yaşadığınız şey normal.

Bu arada ön çizginizi çok beğendim. Ekiminiz hayırlı olsun.

Recaizade

• Yeni üye
  • *
Ynt: SAÇ EKIMI SONRASI SAÇ DERISINDE PULLANMA
« Yanıtla #2 : 14 Kasım 2023, 07:08:02 »
Benim de aynı şekilde. Ben saçımı orta sertlikte parmak uçlarıyla yıkıyorum. Dün akşam yıkamadan sonra pullanma fark ettim. Hatta ön tarafta ölü deri kalktı. Hani bronzlaştıktan sonra bir müddet sonra deri soyulur ya, öyle oldu. Bunlar saç köklerine zarar verir mi? Yani saç köklerinin havasız kalmasına sebep olup ölmelerine yol açar mı?
Klinik: estecenter
Greft: 3700
Takviye: Kerozan

Facebook Twitter Instagram