Gönderen Konu: Bir türlü geçmeyen saçtaki pullanma  (Okunma sayısı 1414 defa)

|Logan|

• Hero Member
Bir türlü geçmeyen saçtaki pullanma
« : 08 Aralık 2020, 19:25:18 »
Saçımda kaşınma, kızarma, yaralanma falan yok. Sadece sürekli pullanma var. Bir süredir ketoral kullanıyorum ancak duştan sonra yine saçımın aralarında oluyo hatta duşta elimle iyice temizlemeye çalışıyorum. Soğuk su denedim ılık su denedim sıcak su denedim olmadı. Ya şu pullanmayı nasıl çözücem gerçekten rahatsız ediyor artık

Dionx

• Full Member
Ynt: Bir türlü geçmeyen saçtaki pullanma
« Yanıtla #1 : 08 Aralık 2020, 20:40:12 »
Kanka o bendede var bir kac haftadir :(
  • Yaşınız 30

|Logan|

• Hero Member
« Yanıtla #2 : 08 Aralık 2020, 21:06:15 »
Kanka o bendede var bir kac haftadir :(

Bende birkaç yıldır var. Ya Allaha şükür kaşıntı derdim falan yok ama kafamda bi ton pul oluyor. Kafa derisi de sağlıksız olunca finasteirid kullansan bile saçlar yine sağlıksız kalıyor. Düzeltmem lazım bu durumu. Arkadaşlar ne önerirsiniz. Şampuan değiştirmeyi düşünüyorum ama kuru saçlar için olan bir şampuan almayı düşünüyorum çünkü saçım nemsiz de bu aralar bana göre
  • Ekim Tarihi: 24.07.2023
  • Ekim Merkezi ismi Lifehair Şahin Çelik
  • Greft Miktarı 2800
  • Yaşınız 22
  • Medikal Tedavi Haftada 5 gün finasterid, haftada 2 gün dutasterid + Seogen Tablet

Xeth

• Hero Member
« Yanıtla #3 : 08 Aralık 2020, 21:27:04 »
Bende birkaç yıldır var. Ya Allaha şükür kaşıntı derdim falan yok ama kafamda bi ton pul oluyor. Kafa derisi de sağlıksız olunca finasteirid kullansan bile saçlar yine sağlıksız kalıyor. Düzeltmem lazım bu durumu. Arkadaşlar ne önerirsiniz. Şampuan değiştirmeyi düşünüyorum ama kuru saçlar için olan bir şampuan almayı düşünüyorum çünkü saçım nemsiz de bu aralar bana göre

Pullanma saç derisinde saç uçlarında değil ki. Şampuan değiştirmeden önce Ketoral şampuan kullan bir süre. Ben bioxcin forte mor kutu kullanıyorum ne çok kurutuyor ne yağlı bırakıyor. Nemini koruyor. memnunum şuan. Herkeste farklı etki verebilir tabii. Forumdakiler genelde prozinc kullanıyor. İyice araştır her aradığını forumda bulamayabilirsin
AlopexyT minoxidil (günde 8 fıs)
Finasterid 1.25 mg (her gün)
Yeşilçay (x1)
Clear şampuan
Magnezinc (günlük 1)
Setirizin 5mg

Bıraktıklarım; minoxil, bioxinin minoxidil, balen kabak, xpecia, loprox

Tedavi sürecim;
https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=23060.0

|Logan|

• Hero Member
« Yanıtla #4 : 08 Aralık 2020, 21:37:43 »
Pullanma saç derisinde saç uçlarında değil ki. Şampuan değiştirmeden önce Ketoral şampuan kullan bir süre. Ben bioxcin forte mor kutu kullanıyorum ne çok kurutuyor ne yağlı bırakıyor. Nemini koruyor. memnunum şuan. Herkeste farklı etki verebilir tabii. Forumdakiler genelde prozinc kullanıyor. İyice araştır her aradığını forumda bulamayabilirsin

Ketorali kullandım hocam yok yani hala pullanma var ve ketoralin kötü yani saçı cansız yapıyor. Ben de prozincin kuru saçlar için olan şampuanı var onu almayı düşünüyorum ama egzamaya faydası olur mu onu bilemiyorum. Climbazol diye bir madde varmış egzama için iyiymiş ve bazı şampuanların içinde oluyormuş seboderm gibi. Bakıyorum şu an yani hem saçımı kurutmayacak nemli bırakacak hem de şu pullanmayı götürecek bir şampuan lazım. Ek olarak dermotto losyon alsam mı diye düşündüm içinde kortizon yokmuş yani bir zararı da yok.
  • Greft Miktarı 2800
  • Yaşınız 22
  • Medikal Tedavi Haftada 5 gün finasterid, haftada 2 gün dutasterid + Seogen Tablet

Xeth

• Hero Member
« Yanıtla #5 : 08 Aralık 2020, 21:56:05 »
Ketorali kullandım hocam yok yani hala pullanma var ve ketoralin kötü yani saçı cansız yapıyor. Ben de prozincin kuru saçlar için olan şampuanı var onu almayı düşünüyorum ama egzamaya faydası olur mu onu bilemiyorum. Climbazol diye bir madde varmış egzama için iyiymiş ve bazı şampuanların içinde oluyormuş seboderm gibi. Bakıyorum şu an yani hem saçımı kurutmayacak nemli bırakacak hem de şu pullanmayı götürecek bir şampuan lazım. Ek olarak dermotto losyon alsam mı diye düşündüm içinde kortizon yokmuş yani bir zararı da yok.

Ben şampuanımı sabitlediğim için şampuan hakkında pek araştırma yapmadım. Biraz daha araştırman gerekecek
AlopexyT minoxidil (günde 8 fıs)
Finasterid 1.25 mg (her gün)
Yeşilçay (x1)
Clear şampuan
Magnezinc (günlük 1)
Setirizin 5mg

Bıraktıklarım; minoxil, bioxinin minoxidil, balen kabak, xpecia, loprox

Tedavi sürecim;
https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=23060.0

teyfo33

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #6 : 10 Aralık 2020, 11:20:00 »
o olay bende yıllardır var hıc gecmıyor pulla berabr sacda gelıyor bazen
https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=15231.0

Takviyeler ;
Finasterid 1/4
 aksam xpecia
coraspin
d3 vitamini

|Logan|

• Hero Member
« Yanıtla #7 : 10 Aralık 2020, 11:25:40 »
o olay bende yıllardır var hıc gecmıyor pulla berabr sacda gelıyor bazen

Şimdi kuru saçlar için olab bi şampuan alıcam saç kuruluktan da pul üretebiliyormuş bir kullanıcam
  • Greft Miktarı 2800
  • Yaşınız 22

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #8 : 10 Aralık 2020, 11:59:06 »
Kullandığın ürünler nelerdir?
Global Moderator

|Logan|

• Hero Member
« Yanıtla #9 : 10 Aralık 2020, 12:11:29 »
Kullandığın ürünler nelerdir?

Şampuan olarak ketoral ve kendi doktorumun ürettiği egzama için bir şampuan var onu kullanıyorum. Ama artık prozincin kuru saçlar için olanını alıcam hem saçım nemsiz görünüyor hem de belki derim nemsiz kaldığı için pul üretiyodur.
  • Greft Miktarı 2800
  • Yaşınız 22

hugo_ramirez

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #10 : 12 Aralık 2020, 00:46:42 »
Saçımda kaşınma, kızarma, yaralanma falan yok. Sadece sürekli pullanma var. Bir süredir ketoral kullanıyorum ancak duştan sonra yine saçımın aralarında oluyo hatta duşta elimle iyice temizlemeye çalışıyorum. Soğuk su denedim ılık su denedim sıcak su denedim olmadı. Ya şu pullanmayı nasıl çözücem gerçekten rahatsız ediyor artık

Merhaba. Şahsi fikrim vakit kaybetmeden Davines Prufyring şampuan almanız yönünde. Bunu hafta da2 defa kafa derisi üzerinde 5dk kadar duşta bekletin. Sonra durulayın.

1 veya 2 hafta kadar kullandığınızda kesinlikle o pullanma bitiyor. Sonra bir daha kullanmayın. Sadece semptom geçene kadar. Sonra kullanmaya devam edildiğinde saçları incelterek döküyor. Tecrübe ile sabit.

+ kişisel deneyim lileteyim sonrası için;

Pullanma bittikten sonra organik bir Hindistan cevizi yağı alın. Her duş çıkışında yoğun bir yağ olduğu için çok az miktarda (çay kaşığı ucu minik bir parça) ıslak elinizle önce el içine yayın yağı sonra saçlarınızda firiksiyon gibi - diplere çok süremeden gelişi güzel uygulayın. Genel olarak saç derisinin nem kaybını önlüyor, böylece pullanma sona eriyor.

Ayrıca Immuneks Plus destek olarak önerebilirim. Hücre içinde etkileri var. Kullanırsanız hem bağışıklık güçlenir (serbest radikallerle savaş) faydalı olabilir.

Not: ketoral döngü oluşturur yani çok aşırı kurutur, saçının kalitesini siler süpürür. Çok fazla kullanılmaması gerekli nihayetinde mantar şampuanı. Pullanma belirli noktalarda ise tavsiyem ketoral krem sadece o noktalara uygulayın.
« Son Düzenleme: 12 Aralık 2020, 00:55:40 Gönderen: hugo_ramirez »

|Logan|

• Hero Member
« Yanıtla #11 : 17 Aralık 2020, 19:47:51 »
Konuyu yeniden açmadan burdan devam ettireyim dedim. Saç diplerimin kuru olduğunu düşünüyorum çünkü yağlı deride kaşıntı olur. Bende hiç kaşıntı yok ancak elimi saç derimde gezdirdiğimde bir koku oluyor ama bu da duştan 3 gün sonra falan oluyor. Yukarda tavsiyeler verildi ancak ben yağ veya serum değil şu an şampuan düşünüyorum sadece. Ketorali de denedim baya ama o da pullanmaya pek etki etmedi hem de zaten saçlarım kuru daha da kuru yaptı. Duştan sonra yüzümde de soyulmalar oluyor aynı pullanma gibi birkaç kez suyla yüzümü yıkayınca yüzümdekiler geçiyor. Pullanma için olan şampuanlara bakıyorum hepsi saçı daha da kurutuyor ancak ben kurumasını istemiyorum. Prozinc kuru saçlar için olan şampuan var bu şampuan bana tavsiye edildi siparişi vericem ama sorun var şu an veremiyorum. Var mıdır başka bir öneriniz pullanmayla ilgili? Herhangi bir öneri olabilir. Bu arada saçında egzaması olanlar pullanması olanlar finasterid kullansalar bile dökülme devam edebiliyor yine de kel olunabiliyormuş bu doğru mu?
  • Greft Miktarı 2800
  • Yaşınız 22

Facebook Twitter Instagram