Gönderen Konu: Sakal ekimi sonrası pullanma dökülme  (Okunma sayısı 1942 defa)

Ahmet Çam

• Yeni üye
  • *
Sakal ekimi sonrası pullanma dökülme
« : 14 Eylül 2020, 19:52:16 »
Arkadaşlar merhaba ben bundan 2 ay önce sakal ekimi yaptırdım sakallarım öyle bi şok dökülme geçirmedi hatta hiç diyebilirim kafamda seboreik dermatit vardı şimdi bu sakal ekiminden sonra sakalıma geçti ve pul pul kepeklenme var ara ara sakalarım yastığa yattığım da kepekli bi şekilde dökülüyor kortizon kullanamıyorum da ne yapmam gerekiyor ekilen grefler düşüyor bu beni çok üzüp strese sokuyor tavsiyesi olan olan varmıdır acaba ?

Ahmet Çam

• Yeni üye
  • *
Ynt: Sakal ekimi sonrası pullanma dökülme
« Yanıtla #1 : 14 Eylül 2020, 22:09:41 »
görüntüleyip yardımcı olan arkadaşlara çok teşekkürler :))) baya yardım sever forum arkadaşlarım var teşekkürler hepinize

Ali Kemal

• Sr. Member
« Yanıtla #2 : 14 Eylül 2020, 22:14:19 »
konazol şampuan kullanman gerekiryor şu ana kadar hiç duymadım dersen şaşırtıcı olur doğrusu  :)
sakal içinde ketoral krem kullan.

Münir

• Sr. Member
« Yanıtla #3 : 14 Eylül 2020, 22:16:57 »
Üstat bence sen çok kurutmuşsun sakalları nemlendirici maskelerden kullan bir kaç güne bir şey kalmaz.

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #4 : 15 Eylül 2020, 12:11:04 »
Ne kullanıyorsun?
Global Moderator

Ahmet Çam

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #5 : 15 Eylül 2020, 23:16:47 »
Hiç birşey kullanmıyorum yüz yıkama jelim var atoderm o kadar geçen momecom sürdüm kortizonlu diye bıraktım zarar veriyormuş köke ama açıldı sağ sakalım solda yok sağda var sadece ekimcime sorunca çıkar normal dökülme diyor ama iyi de şok dökülme 14.günde başlar 40 günü geçti dökülüyor hala 1 haftadır böyle

Ahmet Çam

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #6 : 15 Eylül 2020, 23:18:08 »
konazol şampuan kullanman gerekiryor şu ana kadar hiç duymadım dersen şaşırtıcı olur doğrusu  :)
sakal içinde ketoral krem kullan.

Konazol sakala zarar vermez mi dokunmaya korkuyorum artık hep dökülüyor

Ahmet Çam

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #7 : 16 Eylül 2020, 19:51:06 »
Şimdi bu benim egzema yüzünden çıkmıcak mı ekilen sakallarım 40 günlüktü daha napmam gerek

baldsetfree

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #8 : 16 Eylül 2020, 23:33:50 »
Şimdi bu benim egzema yüzünden çıkmıcak mı ekilen sakallarım 40 günlüktü daha napmam gerek

Üçüncü aydan sonra çıkmaya başlar heralde şu anki paniğin biraz anlamsız bence  :)

Ahmet Çam

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #9 : 07 Ekim 2020, 00:07:13 »
Sağ taraftaki sakallarımın çoğu döküldü kendi sakallarım dahil egzema yüzünden solda hiçbir sorun yok psikolojim bozuldu çok üzgünüm

EliWood

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #10 : 07 Ekim 2020, 10:53:13 »
Resimlendirir misin

bêpor

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #11 : 07 Ekim 2020, 11:33:49 »
Seboreik dermatit için kortizonsuz çözüm olarak MIKOSTATIN solüsyonu deneyebilirsiniz. Bir kaç günlük kullanım ile iki hafta için sorun kayboluyor, bendeki etki bu yönde.

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #12 : 07 Ekim 2020, 12:48:24 »
Şakal ekimi olduğu için yüzündeki cild hasar aldı deri değişir bu yüzden pul pul deriler dökülür durum bundan ibaret olabilir mi yoksa farklı bir durum mu?
Global Moderator

Ahmet Çam

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #13 : 07 Ekim 2020, 15:56:04 »
Şakal ekimi olduğu için yüzündeki cild hasar aldı deri değişir bu yüzden pul pul deriler dökülür durum bundan ibaret olabilir mi yoksa farklı bir durum mu?

Hintell hocam şöyle anlatayım size kaşlarımda egzema vardı ekimden sonra sakallarıma da yayıldı ben sadede sağ ve sol yanağıma ekim yaptırdım solda hiç dökülme olmadı zaten egzemada yok o bölgede ama sağda geçmeyen bi egzema çıktı ve yanaklarda hepsi olmasada verilen cizgiyi döken seyrekleştiren bi görüntü çıktı ortaya çıkar diye umit ediyorum ama 60.gün bugun sağ bomboş

Ahmet Çam

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #14 : 07 Ekim 2020, 16:04:46 »
İLk fotoğraf ekimin ertesi günü

İkinci fotoğraf 28.gün

Son fotoğraf 60.gün yani bugun

Tam olarak doldurmak istediğim bölge komple döküldü solu atmadım isterseniz onuda atarım ama sol çok iyi durumda şok dökülme olmadı bi sorun yok solda

Facebook Twitter Instagram