Gönderen Konu: Minoksil uzun süreli kullanım  (Okunma sayısı 891 defa)

Jasonkenn

• Full Member
Minoksil uzun süreli kullanım
« : 29 Nisan 2021, 11:34:24 »
Forum sitelerine sözlüklere baktığımda hep maksimum 1.5 yıl falan kullanıp bırakacaksınız ve dökülmeniz daha şiddetli olacak diyorlar nedir bunun sebebi yani bu ilacı 3 4 yıl kullanmak istiyorum aslında hatta mümkünse daha uzun bir süre neden genelde böyle bir kanı var maddi anlamdan dolayı mı bu böyle yoksa kullanım zorluğu vs mi kullanıpğ cevaplayanlara şimdiden çok teşekkrüler

Jasonkenn

• Full Member
Ynt: Minoksil uzun süreli kullanım
« Yanıtla #1 : 02 Mayıs 2021, 17:01:05 »
Yukarı

athena

• Sr. Member
« Yanıtla #2 : 03 Mayıs 2021, 04:05:16 »
genelde insanlar bir süre sonra sıkılıp üşeniyor bırakınca da kazanımlarını kaybediyor. forumda uzun yıllar min kullananlar var, tamamen senin zaman ve disipline kalmış bir durum.

explosen

• Hero Member
« Yanıtla #3 : 04 Mayıs 2021, 00:22:08 »
dökülme şiddeti artmasının bir nedeni ise o zamana kadar tuttuğun dökülmemesini sağladığın saçlarının aslında çok sağlıklı olmadığı ilaçın mınoxun etken maddesının ayakta tuttuğu saç  ki ömürcede kullansan açılacak saçlar yılın belli dönemlerinde açıkların olucak 1 2 ay gibi sonra kapanıp bu sekılde devam edicek çok uzun saç da kullanmamanı tavsiye ederim etkisini alıcam diyorsan ki düzenli sabah akşam kullanıp ay larca sonra bunu günde 1 e düşürünce de  kayıplar saçlarında meydana çıkıyor
  • Yaşınız 33
  • Medikal Tedavi proscar 5/1 bir kötülüğünü görmedim bu konuda duruşum konudaki gibi https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=27709.0

athena

• Sr. Member
« Yanıtla #4 : 04 Mayıs 2021, 00:34:01 »
dökülme şiddeti artmasının bir nedeni ise o zamana kadar tuttuğun dökülmemesini sağladığın saçlarının aslında çok sağlıklı olmadığı ilaçın mınoxun etken maddesının ayakta tuttuğu saç  ki ömürcede kullansan açılacak saçlar yılın belli dönemlerinde açıkların olucak 1 2 ay gibi sonra kapanıp bu sekılde devam edicek çok uzun saç da kullanmamanı tavsiye ederim etkisini alıcam diyorsan ki düzenli sabah akşam kullanıp ay larca sonra bunu günde 1 e düşürünce de  kayıplar saçlarında meydana çıkıyor
en sağlıklısı başladığın şekilde devam ettirmek, günde iki defa kullanacaksan öyle devam et, yada günde bir defa 8 fıs başladıysan düzenli şekilde devam ettirmek lazım.

Xeth

• Hero Member
« Yanıtla #5 : 04 Mayıs 2021, 10:50:54 »
Ben aslında ilk 2 ay sabah akşam kullandım sonra saçlar düzelmeye başlayınca 1 ay boyunca 2 güne bir akşam kullandım. Daha sonra 3 ay boyunca 2 güne bir sabah akşam kullandım. Son 5 aydır her akşam 8 fıs kullanıyorum. Yanlış kullandığım zamanlarda öyle kritik bir fark olduğunu söyleyemem. Önemli olan hiç bırakmamak ve aradaki süreyi çok tutmamak
AlopexyT minoxidil (günde 8 fıs)
Finasterid 1.25 mg (her gün)
Yeşilçay (x1)
Clear şampuan
Magnezinc (günlük 1)
Setirizin 5mg

Bıraktıklarım; minoxil, bioxinin minoxidil, balen kabak, xpecia, loprox

Tedavi sürecim;
https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=23060.0

such

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #6 : 04 Mayıs 2021, 13:43:49 »
Ben aslında ilk 2 ay sabah akşam kullandım sonra saçlar düzelmeye başlayınca 1 ay boyunca 2 güne bir akşam kullandım. Daha sonra 3 ay boyunca 2 güne bir sabah akşam kullandım. Son 5 aydır her akşam 8 fıs kullanıyorum. Yanlış kullandığım zamanlarda öyle kritik bir fark olduğunu söyleyemem. Önemli olan hiç bırakmamak ve aradaki süreyi çok tutmamak
tecrübenizden bahsettiğiniz için teşkkürler,bu konuda ben de merak ediyorum,şuan sadece akşam kullanıyorum ama günde ikiye çıkarmayı düşünüyorum daha sonra belki günde bire düşürür sonra yine ikiye çıkarır böyle dalgalı bir seyir izlerim kendimce ama bırakmam gibisinden bir planım var, nasıl olur acaba

Facebook Twitter Instagram