Gönderen Konu: Minoxsuz saç ekimi  (Okunma sayısı 1183 defa)

Subzero

• Hero Member
Minoxsuz saç ekimi
« : 14 Mayıs 2021, 21:51:20 »
İyi akşamlar forumdaki değerli insanlar

Askerden sonra saç ekimi düşünüyorum yani kasım ayları gibi ve aklımdaki isimlerden biriside asuman hair , Asuman hanımın ekimlerini incelediğimde çoğunlukta minoxil kullanmış ektirenler , kendim yaklasik 4 aydır finasterid kullanıyorum hem mevcut saçlarımı korumak için hemde ekimden sonraya destek açısından . Ben minoxil kullanmaya pek sıcak bakmıyorum bu ekim surecini nasıl etkiler ? Ekimden sonra finasterid ve kerozan kullanmayı düşünüyorum , minoxil kullanmadan takviye olarak finasterid ve kerozan yeterli destek olur mu ekimden sonraki sürece

Boogeyman

• Sr. Member
Ynt: Minoxsuz saç ekimi
« Yanıtla #1 : 15 Mayıs 2021, 01:22:46 »
Bende o ikiliyi kullanıyorum memnunum.. minoxiil 3 ay kullan sonra bırak yada kullanma hiç.... doktor ekimine desteklemek için onu öneriyor hastalarına zaten çıkacak saç minoxile bakmaz çıkar o sadece onunla destekliyor ekim yaptığı hastalarına
  • Ekim Tarihi: 29-30 mart 2021
  • Ekim Merkezi ismi Ahd klinik
  • Greft Miktarı 3650
  • Yaşınız 39
  • Medikal Tedavi Solgar saw palmetto kerozan dermoreller Hakan Doğanay özel solüsyon corasprin

Subzero

• Hero Member
« Yanıtla #2 : 15 Mayıs 2021, 07:56:22 »
Valla Asuman hanımı düşünüyorum ama aklımda ki tek soru işareti minoxil kullandırması , zaten finasteridle minoxil kombini yapsam ektirmeme gerek kalmaz

John Keller

• Sr. Member
« Yanıtla #3 : 15 Mayıs 2021, 15:33:59 »
Hemen hemen aynı şekilde düşünüyormuşuz.Ben de Temmuz ayında Asuman Hanım'a ektirmeyi düşünüyorum ve minoxil kullanmayacağımı söyleyeceğim.Zaten o da kullanmak istemeyene Prozonic plus losyon veya Vichy'nin serumunu öneriyor sanırım. Önerdiği xpecia ve diğer takviye olarak ben kendim 5000 mg biotin kullanmayı düşünüyorum.

Subzero

• Hero Member
« Yanıtla #4 : 15 Mayıs 2021, 16:19:46 »
Hemen hemen aynı şekilde düşünüyormuşuz.Ben de Temmuz ayında Asuman Hanım'a ektirmeyi düşünüyorum ve minoxil kullanmayacağımı söyleyeceğim.Zaten o da kullanmak istemeyene Prozonic plus losyon veya Vichy'nin serumunu öneriyor sanırım. Önerdiği xpecia ve diğer takviye olarak ben kendim 5000 mg biotin kullanmayı düşünüyorum.
xpecia kullanırken ayriyeten biotine gerek yok , xpeciada zaten 2500 mg biotin var buda ekimden sonra yeterli bir miktar . Minoxil konusunda ise , minoxil insana ekimden sonra yalancı baharı yaşatıyor gibime geldi

ztekin

• Full Member
« Yanıtla #5 : 15 Mayıs 2021, 23:22:59 »
Dostum bende asuman hanıma ektirdim minox kullanmak istemediğimi sonrasında dökülürse psikolojik daha kötü olacağımı söyledim zorlamadı minox içermeyen h4b sprey verdi finans ve kerozan da ben aldım düzenli kullanıyorum bakalım ne olacak sonuç :)
Ekim Tarihi: 03.04.2021
Ekim Merkezi ismi: Asuman Hair
Greft Miktarı: 3800
Yaşınız: 25

https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=21184.0

John Keller

• Sr. Member
« Yanıtla #6 : 16 Mayıs 2021, 02:09:07 »
xpecia kullanırken ayriyeten biotine gerek yok , xpeciada zaten 2500 mg biotin var buda ekimden sonra yeterli bir miktar . Minoxil konusunda ise , minoxil insana ekimden sonra yalancı baharı yaşatıyor gibime geldi
içeriğinde varsa kullanmaya gerek yok öyleyse.Xpecia'nın içeriğine hiç incelemedim.

Subzero

• Hero Member
« Yanıtla #7 : 16 Mayıs 2021, 14:57:27 »
Dostum bende asuman hanıma ektirdim minox kullanmak istemediğimi sonrasında dökülürse psikolojik daha kötü olacağımı söyledim zorlamadı minox içermeyen h4b sprey verdi finans ve kerozan da ben aldım düzenli kullanıyorum bakalım ne olacak sonuç :)
umarım beklentinizin üstünde olur sonucunuz , düzenli olarak fotoğraflar atmayı ihmal etmeyin , Asuman hanımın nadir minox kullanmadığı kişilerdensiniz , merak ediyorum sonucunuzu

şakakadam

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #8 : 16 Mayıs 2021, 15:08:07 »
Merhabalar yakın bir tarihte Asuman Hanım da ekim yaptırdım minox önermedi açıkçası.Ben kullanmıyorum.Standart multivitaminlerin yeterli olacağını ek olarak da h4b veya prozinc tarzı besleyici serumların yeterli olacağını belirttiler.
Bilginize...

Mehmet demir

• Full Member
« Yanıtla #9 : 16 Mayıs 2021, 21:49:38 »
umarım beklentinizin üstünde olur sonucunuz , düzenli olarak fotoğraflar atmayı ihmal etmeyin , Asuman hanımın nadir minox kullanmadığı kişilerdensiniz , merak ediyorum sonucunuzu
bende asuman hanımda ektirdim banada minox yerine h4b serum ve mossi vitamin hapını verdi 45 gün oldu ekim yapalı şuan bir şey söylemek erken bekleyim göreceğiz artık

Alipoyrazzz

• Full Member
« Yanıtla #10 : 02 Haziran 2021, 17:53:38 »
H4B minox la aynı etkiyi gösteriyor diye biliyorum. Banada H4B verdi kullanmıyorum

Lauri

• Hero Member
« Yanıtla #11 : 02 Haziran 2021, 21:29:42 »
H4B minox la aynı etkiyi gösteriyor diye biliyorum. Banada H4B verdi kullanmıyorum

H4B de minoksidil mi var?

Alipoyrazzz

• Full Member
« Yanıtla #12 : 03 Haziran 2021, 00:32:11 »
H4B de minoksidil mi var?
minox var mı bilmiyorum ama H4B de döngüye ugratiyormus

ztekin

• Full Member
« Yanıtla #13 : 03 Haziran 2021, 17:14:32 »
H4b de minoksidil yok procapil mevcut. Döngüye uğratırmı bilemem ama zaten ekim yerinden 2. Şişeyi almadıysanız piyasadan temin edemiyosunuz satışı yok. Ben 1 şişe kullandım sonrasında prozinc plus losyona dönüş yaptım
Ekim Tarihi: 03.04.2021
Ekim Merkezi ismi: Asuman Hair
Greft Miktarı: 3800
Yaşınız: 25

https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=21184.0

Roninn3

• Hero Member
« Yanıtla #14 : 03 Haziran 2021, 18:49:17 »
H4b de minoksidil yok procapil mevcut. Döngüye uğratırmı bilemem ama zaten ekim yerinden 2. Şişeyi almadıysanız piyasadan temin edemiyosunuz satışı yok. Ben 1 şişe kullandım sonrasında prozinc plus losyona dönüş yaptım

içinde dht bloker olmayan bütün saç gelişimini destekleyen ürünlerin hepsinde döngü olur ama burda döngünün ne olduğunu bilmeyenler olayı yanlış anlıyor.normalde halihazırda bir süre sonra dökülecek olan saçı yaşam ömrü süresince daha fazla büyümesini sağlıyorsun ama sonuçta er yada geç saç dökülecek ,dökülmesini istemiyorsan dht bloker içeren bir şey kullanman lazım ki  onunda garantisi yok.
hem saç ekiminden sonra güçlenen kendi saçın dökülse ne olacakki ? bence çok saçma kaygılar bunlar  :) doğrusu bir türlü anlamıyorum bunu.
zaten dökülecekti sadece minyatür oldukları için sen bunu farketmeyecektin.

Facebook Twitter Instagram