Gönderen Konu: finasteride 5 ve 10 yıllık kullanım sonuçları  (Okunma sayısı 3624 defa)

orientis

• Hero Member
finasteride 5 ve 10 yıllık kullanım sonuçları
« : 24 Mayıs 2021, 02:51:52 »
1mg/gün üzerinden yapılan çalışmaya göre hastaların %91,5'de iyileşme görülürken dökülme neredeyse tüm hastalarda durmuş(%99,1). hamilton-norwood ölçeği'ne göre ortalama 1 grade iyileşme sağlanmış.

linkteki ilk arkadaşın süreci 5 yıllık, üstten aşağı doğru sırasıyla; başlangıç, 6 ay, 24 ay ve 60 ay.

https://www.oatext.com/img/CRT-5-273-g001.gif

linkteki diğer arkadaşın süreci ise 10 yıllık, sol en üstteki başlangıç fotoğrafı iken aşağı doğru senelik olarak fotoğraflandırması yapılmış.

https://www.oatext.com/img/CRT-5-273-g002.gif

fotoğraflama dışında, hastalardan sürecin başlangıçları 4 kabul edilerek 1 ila 7 arasında puanlama yaparak 10 yılı her sene değerlendirilmesi istenmiş. buradan da görüleceği üzere nw1 olan biri çok daha iyi etki görürken nw7 olan biri daha az etki alabilmiş ki bu beklediğimiz bir şey.

Salvador

• Hero Member
Ynt: finasteride 5 ve 10 yıllık kullanım sonuçları
« Yanıtla #1 : 24 Mayıs 2021, 03:11:02 »
1mg/gün üzerinden yapılan çalışmaya göre hastaların %91,5'de iyileşme görülürken dökülme neredeyse tüm hastalarda durmuş(%99,1). hamilton-norwood ölçeği'ne göre ortalama 1 grade iyileşme sağlanmış.

linkteki ilk arkadaşın süreci 5 yıllık, üstten aşağı doğru sırasıyla; başlangıç, 6 ay, 24 ay ve 60 ay.

linkteki diğer arkadaşın süreci ise 10 yıllık, sol en üstteki başlangıç fotoğrafı iken aşağı doğru senelik olarak fotoğraflandırması yapılmış.

fotoğraflama dışında, hastalardan sürecin başlangıçları 4 kabul edilerek 1 ila 7 arasında puanlama yaparak 10 yılı her sene değerlendirilmesi istenmiş. buradan da görüleceği üzere nw1 olan biri çok daha iyi etki görürken nw7 olan biri daha az etki alabilmiş ki bu beklediğimiz bir şey.
Link nerde
Unutma ki şüphe gerçeğe ulaşmanın ilk adımıdır

orientis

• Hero Member
« Yanıtla #2 : 24 Mayıs 2021, 03:23:26 »
Link nerde

düzelttim hocam koymamışım
  • Yaşınız 20
  • Medikal Tedavi 1/4 Proscar

Salvador

• Hero Member
« Yanıtla #3 : 24 Mayıs 2021, 03:31:05 »
düzelttim hocam koymamışım
Muhteşem asya geni :) adamlar ne kullansa saç çıkıyor.Hindistanlılar da ha keza öyle aşağıdaki hintlileri andırıyor :)
Unutma ki şüphe gerçeğe ulaşmanın ilk adımıdır

kelaynak3636

• Sr. Member
« Yanıtla #4 : 24 Mayıs 2021, 15:18:00 »
Bende niye bir işe yaramıyor bu ilaç anlamıyorum,2 haftadır kullanıyorum içine etti saçımın,dökülme 3-4 katına çıktı
  • Yaşınız 21
Avodart (günde 1)
Günde 1magnezyum sitrat
Günde 1 yeşilçay
Loprox ve tuzsuz şampuan

saint_y

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #5 : 24 Mayıs 2021, 15:38:00 »
Bende niye bir işe yaramıyor bu ilaç anlamıyorum,2 haftadır kullanıyorum içine etti saçımın,dökülme 3-4 katına çıktı

2hafta'da ne etkisini göstermesini bekliyosun allah mı bu ilaç? en kötü 3-4 ay bekleyeceksin. Saçlarını dökmesi normal zayıf saçları döküp kalın telli saç olarak çıkartıyor azcık makale okusaydın bilrdin. Üstünkörü ilaç kullanma ordan burdan duyduğun yorumlarla
  • Ekim Tarihi: 17/03/2021
  • Ekim Merkezi ismi Serkan Aygın
  • Greft Miktarı 4000
  • Yaşınız 29
  • Medikal Tedavi Fin, Biotin, Xpecia
Ekim sonrası:
Finasteride (2günde1)
Xpecia (sabah/akşam)
Balık Yağı / Krill Oil (sabah/akşam)
Vitamin D/ K2 (kahvaltıdan sonra 1'er adet)
Kolajen(kahvaltıdan sonra 1 adet)
Solgar Multivitamin VM-75 (kahvaltıdan sonra 1)

Alfaromeo

• Full Member
« Yanıtla #6 : 24 Mayıs 2021, 15:53:46 »
2hafta'da ne etkisini göstermesini bekliyosun allah mı bu ilaç? en kötü 3-4 ay bekleyeceksin. Saçlarını dökmesi normal zayıf saçları döküp kalın telli saç olarak çıkartıyor azcık makale okusaydın bilrdin. Üstünkörü ilaç kullanma ordan burdan duyduğun yorumlarla

hocam yorumaldıginiz şu sözler dutas icindemi gecerli . ? 23 gundur dutas kullaniom, zayif yok, kalin uzun kaliteli saclar , dokuluyor her elimi attigidmda kafama parmaklarim arasinda 2-5 tel oluyor, dut kullnamadan once boyle dokulme yokdu , 2 tel ancak olurdu elime gelirdi. Şimdi ise kafa derisinin her yerinden, donor dedigimiz yerden bile saclar dokulur,  kaliteli uzun yada normal kisa boylu ince yok kalin kaliteli saclar gelir elime parmagimla tarak kimi sacima gezdirip cektigimde parmakalrim arasinda klaiyor dokulen kokleri beyaz saçlar. Bu iyiyemi isaredir yoksa nasil.  Bu arada yaş ,30 ne 2.5 falan. Konumda fotolarim var. Onceden tesekkurler

saint_y

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #7 : 24 Mayıs 2021, 15:59:05 »
hocam yorumaldıginiz şu sözler dutas icindemi gecerli . ? 23 gundur dutas kullaniom, zayif yok, kalin uzun kaliteli saclar , dokuluyor her elimi attigidmda kafama parmaklarim arasinda 2-5 tel oluyor, dut kullnamadan once boyle dokulme yokdu , 2 tel ancak olurdu elime gelirdi. Şimdi ise kafa derisinin her yerinden, donor dedigimiz yerden bile saclar dokulur,  kaliteli uzun yada normal kisa boylu ince yok kalin kaliteli saclar gelir elime parmagimla tarak kimi sacima gezdirip cektigimde parmakalrim arasinda klaiyor dokulen kokleri beyaz saçlar. Bu iyiyemi isaredir yoksa nasil.  Bu arada yaş ,30 ne 2.5 falan. Konumda fotolarim var. Onceden tesekkurler

evet dutas için de geçerli en kötü 2.5-3 ay sabretmeniz gerekiyor ilk aydan günden etki beklemeyin.
  • Ekim Tarihi: 17/03/2021
  • Ekim Merkezi ismi Serkan Aygın
  • Greft Miktarı 4000
  • Yaşınız 29
  • Medikal Tedavi Fin, Biotin, Xpecia
Ekim sonrası:
Finasteride (2günde1)
Xpecia (sabah/akşam)
Balık Yağı / Krill Oil (sabah/akşam)
Vitamin D/ K2 (kahvaltıdan sonra 1'er adet)
Kolajen(kahvaltıdan sonra 1 adet)
Solgar Multivitamin VM-75 (kahvaltıdan sonra 1)

kelaynak3636

• Sr. Member
« Yanıtla #8 : 24 Mayıs 2021, 16:09:27 »
Ne bileyim hocam,doktora gidip finasterid kullanıyorum dedim konuşmama izin vermeden 10 dakika azarlayıp gönderdi.Kısır kalacaksın,kuşun ötmeyecek(bilimsel tabiriyle söyledi),sakın kullanma vs.Bir ilaç da önermedi ektirirsin dedi.
İnternetteki yorumlar üzerinden bilgi edinmeye çalışıyorum ben de.Minoxildeki gibi başta zayıfları dökmesi gibi bir etkisi yok deniyordu,ayrıca dökülmenin yanında yağlandırdı saçlarımı.Yıkıyorum 2 saat sonra yağ içinde kalıyor,eskiden böyle değildi
  • Yaşınız 21
Avodart (günde 1)
Günde 1magnezyum sitrat
Günde 1 yeşilçay
Loprox ve tuzsuz şampuan

MrMabeL

• Full Member
« Yanıtla #9 : 24 Mayıs 2021, 16:49:37 »
Ne bileyim hocam,doktora gidip finasterid kullanıyorum dedim konuşmama izin vermeden 10 dakika azarlayıp gönderdi.Kısır kalacaksın,kuşun ötmeyecek(bilimsel tabiriyle söyledi),sakın kullanma vs.Bir ilaç da önermedi ektirirsin dedi.
İnternetteki yorumlar üzerinden bilgi edinmeye çalışıyorum ben de.Minoxildeki gibi başta zayıfları dökmesi gibi bir etkisi yok deniyordu,ayrıca dökülmenin yanında yağlandırdı saçlarımı.Yıkıyorum 2 saat sonra yağ içinde kalıyor,eskiden böyle değildi

Hocam yaş kaç kide öyle dedi
  • Ekim Tarihi: 03.02.2021
  • Ekim Merkezi ismi Hair of İstanbul
  • Greft Miktarı 3900
  • Yaşınız 30

kelaynak3636

• Sr. Member
« Yanıtla #10 : 24 Mayıs 2021, 16:54:13 »

Hocam yaş kaç kide öyle dedi
21,yaşımı sormadan dedi direkt
  • Yaşınız 21
Avodart (günde 1)
Günde 1magnezyum sitrat
Günde 1 yeşilçay
Loprox ve tuzsuz şampuan

Alfaromeo

• Full Member
« Yanıtla #11 : 24 Mayıs 2021, 18:41:07 »
evet dutas için de geçerli en kötü 2.5-3 ay sabretmeniz gerekiyor ilk aydan günden etki beklemeyin.

Hocam, peki kalın uzun kalitesi güzel saçlar neden dökülsün.  ? Yorumda bahs ettiğim dökülme sayısı falan

bugraa06

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #12 : 07 Haziran 2021, 21:43:34 »
arkadaşlar merhaba yaşım 20 4 ay finasterid kullandım 1 aydırda dutasterid kullanıyorum saçlarım hala çok fazla dökülüyor bu yaşta çok açık saçım var psikolojim cidden bozuldu her şeyi göze alıp dutasa başladım siz düşünün benim gibi 5 ay dökülmesi kesilmeyen var mı bi yardımcı olur musunuz

kelaynak3636

• Sr. Member
« Yanıtla #13 : 07 Haziran 2021, 21:52:27 »
arkadaşlar merhaba yaşım 20 4 ay finasterid kullandım 1 aydırda dutasterid kullanıyorum saçlarım hala çok fazla dökülüyor bu yaşta çok açık saçım var psikolojim cidden bozuldu her şeyi göze alıp dutasa başladım siz düşünün benim gibi 5 ay dökülmesi kesilmeyen var mı bi yardımcı olur musunuz
Saçının durumu nedir,bir konu aç fotolarını yükle.Erkek tipi dökülme değildir belki de,kafana göre kulllanma dutasteridi
  • Yaşınız 21
Avodart (günde 1)
Günde 1magnezyum sitrat
Günde 1 yeşilçay
Loprox ve tuzsuz şampuan

bugraa06

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #14 : 07 Haziran 2021, 21:59:45 »
Saçının durumu nedir,bir konu aç fotolarını yükle.Erkek tipi dökülme değildir belki de,kafana göre kulllanma dutasteridi

kan tahlili yaptırdım ve cildiye doktoru genetik dedi şakaklarımda ve arka tepemde açılmalar var sence başka sebebi ne olabilir dostum

Facebook Twitter Instagram