Gönderen Konu: Finasteridin kara ciğere etkisi ?  (Okunma sayısı 1803 defa)

Sacsizman

• Sr. Member
Finasteridin kara ciğere etkisi ?
« : 28 Mayıs 2021, 18:04:25 »
Bazı kişiler yıllarca kullanıyor finasteridi peki kara ciğere uzun süre kullanımda ne kadar zararı vardır?  2 3 yıl kadar kullanmayı düşünüyorum kara ciğere verdiği zararı nasıl önleyebilirim, son olarak 6 saate vücuttan atılıyor ise bu biyoyararlanim mı yoksa ilacın hiç bir organda bulunmamasimi demek, aldıktan  6 saat sonra ?

oralminoxidil

• Hero Member
Ynt: Finasteridin kara ciğere etkisi ?
« Yanıtla #1 : 28 Mayıs 2021, 18:10:07 »
Bazı kişiler yıllarca kullanıyor finasteridi peki kara ciğere uzun süre kullanımda ne kadar zararı vardır?  2 3 yıl kadar kullanmayı düşünüyorum kara ciğere verdiği zararı nasıl önleyebilirim, son olarak 6 saate vücuttan atılıyor ise bu biyoyararlanim mı yoksa ilacın hiç bir organda bulunmamasimi demek, aldıktan  6 saat sonra ?

6 saat sonra yarısı kalıyor kanda , 6 saat sonra onun da yarısı böyle böyle azalıyor kanda. dokuda ise daha uzun kalıyor

Dutasteride haftada 2
5-10 ml Oral Hint Yağı
Vit D
Keçiboynuzu ve karadut özü
Magnezyum
İyot
SAÇ DÖKÜLMESİ KILAVUZU
https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=18975

Sacsizman

• Sr. Member
« Yanıtla #2 : 28 Mayıs 2021, 18:41:49 »
6 saat sonra yarısı kalıyor kanda , 6 saat sonra onun da yarısı böyle böyle azalıyor kanda. dokuda ise daha uzun kalıyor
yani 12 saate vucuttan komple atiliyor diyebilirmiyiz bu arada doku derken tam olarak anlamadım kardeşim

oralminoxidil

• Hero Member
« Yanıtla #3 : 28 Mayıs 2021, 18:52:05 »
yani 12 saate vucuttan komple atiliyor diyebilirmiyiz bu arada doku derken tam olarak anlamadım kardeşim

hayır yarılanma süresinin 6 katı deniliyor kanda kalma süresi için. prostat ,scalp gibi işte doku dediğim

Dutasteride haftada 2
5-10 ml Oral Hint Yağı
Vit D
Magnezyum
İyot
SAÇ DÖKÜLMESİ KILAVUZU

Sacsizman

• Sr. Member
« Yanıtla #4 : 28 Mayıs 2021, 19:31:47 »
hayır yarılanma süresinin 6 katı deniliyor kanda kalma süresi için. prostat ,scalp gibi işte doku dediğim
ozaman dutasterid ile farkı nolucak ki yine aynı olmazmi

oralminoxidil

• Hero Member
« Yanıtla #5 : 28 Mayıs 2021, 20:07:22 »
ozaman dutasterid ile farkı nolucak ki yine aynı olmazmi

fini bırakırsan birkaç gün sonra atılır vücuttan max 1 2 hafta diyelim, dutasterid aylar aylar sonra bile durur

Dutasteride haftada 2
5-10 ml Oral Hint Yağı
Vit D
Magnezyum
İyot
SAÇ DÖKÜLMESİ KILAVUZU

bohemian

• Hero Member
« Yanıtla #6 : 28 Mayıs 2021, 21:45:11 »
Hocam bu karacigere etkisini ben de merak ediyorum. Aslinda karaciğerin görevi bu degil mi? Bu ilacı kullaninca normalden daha cok calisacak sadece. neden cok zarar versin ki?
  • Yaşınız 21
  • Medikal Tedavi xpecia(1), min(7-8 fıs), 0.5mg fin, dermapen(haftada bir 1.5-1.75), ketoral şampuan(haftada 1), masaj

oralminoxidil

• Hero Member
« Yanıtla #7 : 28 Mayıs 2021, 22:40:28 »
Hocam bu karacigere etkisini ben de merak ediyorum. Aslinda karaciğerin görevi bu degil mi? Bu ilacı kullaninca normalden daha cok calisacak sadece. neden cok zarar versin ki?

sağlıklı bir yaşam tarzında önemsiz , xpecia daha risklidir muhtemelen

Dutasteride haftada 2
5-10 ml Oral Hint Yağı
Vit D
Magnezyum
İyot
SAÇ DÖKÜLMESİ KILAVUZU

Xeth

• Hero Member
« Yanıtla #8 : 28 Mayıs 2021, 22:42:18 »

Ekran kartlarıyla bitcoin madenciliği yapınca anası ağlamıyor mu hocam? O da fazla çalışıyor, sözüne göre onlara da bir şey olmaması lazımdı.
AlopexyT minoxidil (günde 8 fıs)
Finasterid 1.25 mg (her gün)
Yeşilçay (x1)
Clear şampuan
Magnezinc (günlük 1)
Setirizin 5mg

Bıraktıklarım; minoxil, bioxinin minoxidil, balen kabak, xpecia, loprox

Tedavi sürecim;
https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=23060.0

Sacsizman

• Sr. Member
« Yanıtla #9 : 28 Mayıs 2021, 22:46:21 »
çok çalışırsa yorulmaz mı karaciğer. Ben bundandır diye düşünüyorum doktorların xpecia gibi haplari 3 ay kullan bırak demesini

LOESS

• Hero Member
« Yanıtla #10 : 28 Mayıs 2021, 22:55:13 »
Bence hir insanın farklı metobolizması var, doğarken GTX organlarıyla doğmuş, bazılarının ise normal işlemci, bu sorunun cevabı kişiden kişiye değişir.

Sacsizman

• Sr. Member
« Yanıtla #11 : 28 Mayıs 2021, 23:14:57 »
Bence hir insanın farklı metobolizması var, doğarken GTX organlarıyla doğmuş, bazılarının ise normal işlemci, bu sorunun cevabı kişiden kişiye değişir.
katiliyorum ama birbirine yakın olur en azindan diye düşünüyorum

bohemian

• Hero Member
« Yanıtla #12 : 29 Mayıs 2021, 09:58:37 »
Ekran kartlarıyla bitcoin madenciliği yapınca anası ağlamıyor mu hocam? O da fazla çalışıyor, sözüne göre onlara da bir şey olmaması lazımdı.

Hocam ekran kartinin fanlarini değiştirip macunlarini surdugun zaman ilk zamanki gibi oluyo :)) organda kendini yeniliyo iste o hesap   ;D ;D
  • Yaşınız 21
  • Medikal Tedavi xpecia(1), min(7-8 fıs), 0.5mg fin, dermapen(haftada bir 1.5-1.75), ketoral şampuan(haftada 1), masaj

Execuvite

• Hero Member
« Yanıtla #13 : 29 Mayıs 2021, 10:57:28 »
Karaciğer enzimlerini 1.8 oranında artırır finasteride 5 sene kullanırsın sıkıntı yaşamazsın ama yaş 40-45 geçtiğinde o zaman karaciğer ömrü gençlikte yıprandığı için eskisi gibi çalışamıyor. Yani bu ilaçların zararı ilerde çıkar hemen çıkmaz .

Mutsuz Hasta

• Hero Member
« Yanıtla #14 : 29 Mayıs 2021, 17:42:39 »
Karaciğer enzimlerini 1.8 oranında artırır finasteride 5 sene kullanırsın sıkıntı yaşamazsın ama yaş 40-45 geçtiğinde o zaman karaciğer ömrü gençlikte yıprandığı için eskisi gibi çalışamıyor. Yani bu ilaçların zararı ilerde çıkar hemen çıkmaz .

Nötralize etmenin bir yolu vardır belki, bunca ünlü ve zengin insan kullanıyor neticesinde.

Facebook Twitter Instagram