Gönderen Konu: 22 yaşında erkek tipi dökülme başlangıcıı  (Okunma sayısı 2597 defa)

zitan650

• Yeni üye
  • *
22 yaşında erkek tipi dökülme başlangıcıı
« : 03 Temmuz 2021, 13:12:24 »
Merhaba herkese 22 yaşındayım ve yaklaşık 1 senede saçlarım inanılmaz derecede döküldü ön saç çizgim bozuldu ve şakaklardan geriye doğru seyreldi saçlarım 14 15 yaşından beri dökülüyor fakat son 1 senede resmen kel kaldım doktora gittim saç ekim merkezine igf yaptırdım doktor bile şaşırdı bu yaşında bu dökülme ile kafanda saç kalması iyi dedi amacım 25 26 yaşına kadar kelliği geciktirip sonra saç ekimi yaptırmak. Tedavi önerdi forumda ki üstatlarım ama herkesin tedavi yöntemi farklı olduğu için sizden yardım istiyorum şuan sarımsak + zeytinyağı kürü uygulaması yapıyorum ama pek bi etki yok dökülme şakaklarda devam ediyor arka kısımda ise elime duşta 5 6 tel geliyor. Şuan dermastamp ile açtığım deliklere sarımsak suyu tedavisine başlıyacağım başka neler yapabiliriz bu saçlara. Zararlı ilaç kullanmasak olur mu 3 sene önce jinekomasti ameliyatı oldum tekrar tetikleyebilir. Birde tiroit hastasıyım tiroit saç derisini kalınlaştırıp saçların beslenmesini engelleyip dökülmesini sağlıyormuş doktordan öğrendiğim.

Kant

• Sr. Member
Ynt: 22 yaşında erkek tipi dökülme başlangıcıı
« Yanıtla #1 : 04 Temmuz 2021, 11:42:34 »
Sarımsak suyu iyi mi geliyor

oguzhan.d.turan

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #2 : 04 Temmuz 2021, 14:03:17 »
jinekomasti hastalığı belirtisi aslında saç dökülmesiyle biraz ters orantılı diye biliyorum ama yanılıyor olabilirim de. şahsen tiroit hastalığınızın ana etken olduğunu düşünüyorum.
  • Yaşınız 21
  • Medikal Tedavi xpecia

zitan650

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #3 : 05 Temmuz 2021, 01:30:25 »
jinekomasti hastalığı belirtisi aslında saç dökülmesiyle biraz ters orantılı diye biliyorum ama yanılıyor olabilirim de. şahsen tiroit hastalığınızın ana etken olduğunu düşünüyorum.

E nabız dan baktım 2019 yılında kan tahlilimde testo seviyem aslında alt sınırın bi tık üstü ailede genetik triot rahatsızlığı var 2019 yılında jinekomasti ameliyatı oldum
  • Yaşınız 22

zitan650

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #4 : 12 Temmuz 2021, 00:03:53 »
Bugün tedavime başladım

1 çay kaşığı hint yağı içtim (devam edermiyim bilmem midem bulandı)

Saçıma Magnezyum yağı+b vitamini +sarımsak suyu karışımı 1.5 mm dermastamp sonrası yedirdim

1 haftadır b ve d vitamini alıyorum 2 günde 3 günde bir olacak şekilde.

3 4 aydır zaten kolajen takviyesi alıyordum.

Cuma günü finastreid için doktora gideceğim testler yaptıracağım test sonuçları beni tatmin ederse ona da başlamak istiyorum. Ve doktor tarafından finans için bi öneri bekliyorum.

Şimdilik bu kadar zaman zaman fotoğraflar ekliyerek saç gelişimi mi sizlere de aktaracağım benim gibi hiç tedavi uygulamayan arkadaşlar 6 ay 1 sene sonra değişime bakarak kendilerine tedavi reçetesi hazırlamak için fikirleri olur. Forumu açan herkese teşekkür ederim 1 ay gibi süredir buradayım saç sağlığı için çok şey öğrendim

Bugün kargodan gelen tedavi ürünlerim ve daha masaj aletim felan gelecek
  • Yaşınız 22

Adar Kukilo

• Full Member
« Yanıtla #5 : 02 Ağustos 2021, 01:27:46 »
Başladın mı dostum

zitan650

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #6 : 03 Ağustos 2021, 16:44:56 »
Başladın mı dostum

Evet şuan 1 aydır tedavi uyguluyorum güncelleme yapalım.

Oral hint yağı denedim beğenmedim tadını o yüzden onu şuan çıkardım listeden ara ara elimle scalp masajı yaptım şuan ise mimo aleti ile devam edeceğim. 3 günde bir dermaroller, 10 günde bir dermastamp ekstra sarımsak suyu ve magnezyum takviyesi uyguladım. Güncel halim şuan bu yeni traş oldum

Bu hafta cuma günü hasan akil ile görüşmeye gidiyorum
Proscar finastreid için de doktor tavsiyesi ile başlamak istiyorum
  • Yaşınız 22

zitan650

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #7 : 07 Ağustos 2021, 01:26:43 »
Bugün hasan akilin merkezi olan akl Klinik ile saç ekimi için yüz yüze görüşmeye gittim. Orada önce forum doldurdum sonra ise saç analizi için ve doktor kontrolü için bi odaya götürüldüm. Orada biraz konuştuk saç ekimi için yaşımın genç olduğunu bu saça Ekim yapılamaz çünkü henüz Ekim yapılacak kadar açıklık yok ve dökülme devam ettiği söylendi. Doktor saçlarımı inceledi şakaklarda ve vertex bölgesinde incelme olduğunu belirtti. Kronik rahatsızlık olarak troiti rahatsızlığımı söyledim oda bana şuanlık bu saçı medikal tedaviler ile ayakta tutalım ekimi erteleyelim dedi ve finastreide başlamamı önerdi yaşın artık bunun için uygun dedi. 6 ay finastreid kullanacağım yan etki gördüğün anda ilacı bırakabilirsin dedi 6 ay sonra tekrar görüşmek için gideceğim. Bana kendin napıyorsun saçların için dediğinde Magnezyum yağı ve iğneleme yaptığımı söyledim bunlar güzel şeyler devam etmelisin dedi ve ekstra kolejen takviyesi almam tavsiyesini verdi (kullanıyorum zaten diye belirttim) görüşmem buydu arkadaşlar ekip çok güler yüzlü ve sıcak kanlıydı doktor beyde bana güven verdi ben bu saça Ekim yapmam bu saç medikal tedavi istiyor dedi ama dışarıda paranı almak için Ekim yapan firmalar çok var dedi. Gerçekleri patır patır konuştuğu için güven verdi bana
  • Yaşınız 22

Adar Kukilo

• Full Member
« Yanıtla #8 : 07 Ağustos 2021, 02:49:16 »
Aynı yaştayız bende 2haftadır kullanıyorum ve kafam çok rahat 2.haftanın başında saçımda yağlanma diye bişey kalmadı hoşuma gitmeye başladı yan etki görmedim halen libidom tavam cinsel anlamda sıkıntı yok kontorol ettim 😂 keşke böyle devam etse

zitan650

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #9 : 07 Ağustos 2021, 02:55:11 »
Aynı yaştayız bende 2haftadır kullanıyorum ve kafam çok rahat 2.haftanın başında saçımda yağlanma diye bişey kalmadı hoşuma gitmeye başladı yan etki görmedim halen libidom tavam cinsel anlamda sıkıntı yok kontorol ettim 😂 keşke böyle devam etse

Bende pazartesi günü eczaneden alıp başlıcam kanka 22 yaşında saç problemini kafaya takmak adamı psikolojik çok yıpratıyor çünkü henüz daha okul devam ediyor, evlilik yaşı gelmedi erkenden kel olcam düşüncesi beni bitirdi 😂 doktor finastreid ve ekstra tedaviler ile dökülmeyi %90 yavaşlatırsın dedi şöyle 25 26 ya kadar saçları korusak yeter
  • Yaşınız 22

Atibaba

• Full Member
« Yanıtla #10 : 07 Ağustos 2021, 13:57:53 »
Bende pazartesi günü eczaneden alıp başlıcam kanka 22 yaşında saç problemini kafaya takmak adamı psikolojik çok yıpratıyor çünkü henüz daha okul devam ediyor, evlilik yaşı gelmedi erkenden kel olcam düşüncesi beni bitirdi 😂 doktor finastreid ve ekstra tedaviler ile dökülmeyi %90 yavaşlatırsın dedi şöyle 25 26 ya kadar saçları korusak yeter
korursun büyük ihtimalle.Yan etkilerin çoğu psikolojik ben 8 aydır fin kullanıyorum psikolojik olduğunu kendimde kanıtladım o yüzden fazla takma hatta ilaç kullandığını aklına getirme bile.Bu saçı korursun ve daha iyi duruma gelir inşallah ilerde önlerde açılma olursa ekimle çok güzel olur
  • Yaşınız 20
  • Medikal Tedavi Finasteride,Minoxidil,Aga-E Tablet
Ben 19 yaşıma kadar pozitif mutlu bir insandım. Bir gün saçlarımın döküldüğünü fark ettim ve o günden beri hayat bana zehir gibi geliyor.Saç dökülmem durmuyor ve ben aynaya bakmaya korkar oldum.Özgüvenim yerle bir oldu Allah tez zamanda canımı alır ve kurtulurum inşallah

zitan650

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #11 : 07 Ağustos 2021, 19:52:46 »
korursun büyük ihtimalle.Yan etkilerin çoğu psikolojik ben 8 aydır fin kullanıyorum psikolojik olduğunu kendimde kanıtladım o yüzden fazla takma hatta ilaç kullandığını aklına getirme bile.Bu saçı korursun ve daha iyi duruma gelir inşallah ilerde önlerde açılma olursa ekimle çok güzel olur

Pazartesi eczaneden proscar alıp başlıcam 6 ay ciddi bir yan etki görmezsem kullanırım daha fazla inşallah 3 4 sene  kadar korurum saçları sonra bir Ekim ile devam ederiz
  • Yaşınız 22

Emin Karabulut

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #12 : 09 Ağustos 2021, 15:26:52 »
8 ayda gelişme oldu mu saçında yoksa sadece korudu mu bende başlamayı düşünüyorum da , birde nasıl kullanıyorsun anlatabilir misin  ?

Atibaba

• Full Member
« Yanıtla #13 : 10 Ağustos 2021, 14:24:35 »
8 ayda gelişme oldu mu saçında yoksa sadece korudu mu bende başlamayı düşünüyorum da , birde nasıl kullanıyorsun anlatabilir misin  ?
tepem aynı gibi ama önlerde gerileme devam etti günde 1 mg propecia kullanıyorum
  • Yaşınız 20
  • Medikal Tedavi Finasteride,Minoxidil,Aga-E Tablet
Ben 19 yaşıma kadar pozitif mutlu bir insandım. Bir gün saçlarımın döküldüğünü fark ettim ve o günden beri hayat bana zehir gibi geliyor.Saç dökülmem durmuyor ve ben aynaya bakmaya korkar oldum.Özgüvenim yerle bir oldu Allah tez zamanda canımı alır ve kurtulurum inşallah

Trevor

• Hero Member
« Yanıtla #14 : 11 Ağustos 2021, 00:39:27 »
Bugün hasan akilin merkezi olan akl Klinik ile saç ekimi için yüz yüze görüşmeye gittim. Orada önce forum doldurdum sonra ise saç analizi için ve doktor kontrolü için bi odaya götürüldüm. Orada biraz konuştuk saç ekimi için yaşımın genç olduğunu bu saça Ekim yapılamaz çünkü henüz Ekim yapılacak kadar açıklık yok ve dökülme devam ettiği söylendi. Doktor saçlarımı inceledi şakaklarda ve vertex bölgesinde incelme olduğunu belirtti. Kronik rahatsızlık olarak troiti rahatsızlığımı söyledim oda bana şuanlık bu saçı medikal tedaviler ile ayakta tutalım ekimi erteleyelim dedi ve finastreide başlamamı önerdi yaşın artık bunun için uygun dedi. 6 ay finastreid kullanacağım yan etki gördüğün anda ilacı bırakabilirsin dedi 6 ay sonra tekrar görüşmek için gideceğim. Bana kendin napıyorsun saçların için dediğinde Magnezyum yağı ve iğneleme yaptığımı söyledim bunlar güzel şeyler devam etmelisin dedi ve ekstra kolejen takviyesi almam tavsiyesini verdi (kullanıyorum zaten diye belirttim) görüşmem buydu arkadaşlar ekip çok güler yüzlü ve sıcak kanlıydı doktor beyde bana güven verdi ben bu saça Ekim yapmam bu saç medikal tedavi istiyor dedi ama dışarıda paranı almak için Ekim yapan firmalar çok var dedi. Gerçekleri patır patır konuştuğu için güven verdi bana

kimdi kardeşim o doktor adını yazabilirmisin.

Facebook Twitter Instagram