Gönderen Konu: 22 yaşında erkek tipi dökülme başlangıcıı  (Okunma sayısı 494 defa)

zitan650

• Yeni üye
  • *
22 yaşında erkek tipi dökülme başlangıcıı
« : 03 Temmuz 2021, 13:12:24 »
Merhaba herkese 22 yaşındayım ve yaklaşık 1 senede saçlarım inanılmaz derecede döküldü ön saç çizgim bozuldu ve şakaklardan geriye doğru seyreldi saçlarım 14 15 yaşından beri dökülüyor fakat son 1 senede resmen kel kaldım doktora gittim saç ekim merkezine igf yaptırdım doktor bile şaşırdı bu yaşında bu dökülme ile kafanda saç kalması iyi dedi amacım 25 26 yaşına kadar kelliği geciktirip sonra saç ekimi yaptırmak. Tedavi önerdi forumda ki üstatlarım ama herkesin tedavi yöntemi farklı olduğu için sizden yardım istiyorum şuan sarımsak + zeytinyağı kürü uygulaması yapıyorum ama pek bi etki yok dökülme şakaklarda devam ediyor arka kısımda ise elime duşta 5 6 tel geliyor. Şuan dermastamp ile açtığım deliklere sarımsak suyu tedavisine başlıyacağım başka neler yapabiliriz bu saçlara. Zararlı ilaç kullanmasak olur mu 3 sene önce jinekomasti ameliyatı oldum tekrar tetikleyebilir. Birde tiroit hastasıyım tiroit saç derisini kalınlaştırıp saçların beslenmesini engelleyip dökülmesini sağlıyormuş doktordan öğrendiğim.
  • Yaşınız 22

Louis

• Sr. Member
Ynt: 22 yaşında erkek tipi dökülme başlangıcıı
« Yanıtla #1 : 04 Temmuz 2021, 11:42:34 »
Sarımsak suyu iyi mi geliyor

oguzhan.d.turan

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #2 : 04 Temmuz 2021, 14:03:17 »
jinekomasti hastalığı belirtisi aslında saç dökülmesiyle biraz ters orantılı diye biliyorum ama yanılıyor olabilirim de. şahsen tiroit hastalığınızın ana etken olduğunu düşünüyorum.
  • Yaşınız 21
  • Medikal Tedavi xpecia

zitan650

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #3 : 05 Temmuz 2021, 01:30:25 »
jinekomasti hastalığı belirtisi aslında saç dökülmesiyle biraz ters orantılı diye biliyorum ama yanılıyor olabilirim de. şahsen tiroit hastalığınızın ana etken olduğunu düşünüyorum.

E nabız dan baktım 2019 yılında kan tahlilimde testo seviyem aslında alt sınırın bi tık üstü ailede genetik triot rahatsızlığı var 2019 yılında jinekomasti ameliyatı oldum
  • Yaşınız 22

zitan650

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #4 : 12 Temmuz 2021, 00:03:53 »
Bugün tedavime başladım

1 çay kaşığı hint yağı içtim (devam edermiyim bilmem midem bulandı)

Saçıma Magnezyum yağı+b vitamini +sarımsak suyu karışımı 1.5 mm dermastamp sonrası yedirdim

1 haftadır b ve d vitamini alıyorum 2 günde 3 günde bir olacak şekilde.

3 4 aydır zaten kolajen takviyesi alıyordum.

Cuma günü finastreid için doktora gideceğim testler yaptıracağım test sonuçları beni tatmin ederse ona da başlamak istiyorum. Ve doktor tarafından finans için bi öneri bekliyorum.

Şimdilik bu kadar zaman zaman fotoğraflar ekliyerek saç gelişimi mi sizlere de aktaracağım benim gibi hiç tedavi uygulamayan arkadaşlar 6 ay 1 sene sonra değişime bakarak kendilerine tedavi reçetesi hazırlamak için fikirleri olur. Forumu açan herkese teşekkür ederim 1 ay gibi süredir buradayım saç sağlığı için çok şey öğrendim

Bugün kargodan gelen tedavi ürünlerim ve daha masaj aletim felan gelecek
  • Yaşınız 22

Facebook Twitter Instagram