Gönderen Konu: Saglikli beslenip spor yapmama ragmen cildim asiri derecede yaglaniyor  (Okunma sayısı 501 defa)

qew1978

• Full Member
Iyi gunler.

Ergenlige girdigimden beri hep cok yaglanan biri olmusumdur. Yuzumde ve sirtimda sivilceler hic eksik olmadi. Dermatologa gidip cesitli ilaclar denedim ama tedaviyi genelde yarida biraktim o zamanlar.

3 ay once dutasteride'e basladim. Ilk haftadan yaglanmami bicak gibi kesmisti, hatta terlemiyordum bile. Ama daha sonra tekrar eskiye donmeye basladi. 1 ay kadar sonra spor'a yazildim ve diyete basladim. Seker, kafein, gluten, asitli icecek falan hic tuketmedim. Her gun 1 dolu tabak salata yedim. Yag oranimi %19'dan %13'e dusurdum. Ama gelin gorun ki yag dolu bir ficidan cikmis gibi yaglaniyorum. Yuzumu 10 dakika yikamasam terlemis kadar oluyorum yagdan. Aksam yataga girdigimde beyaz olan carsaf sabah sari oluyor. Bu ay denize gittim, sirtimdaki sivilceler falan temizlendi, eve dondukten sonraki gun tekrar ciktilar. O derece yakami sardi bu illet.

Ne yapmami onerirsiniz? Sicaklardan olma ihtimali var mi?

Beslenme de soyle

Snowly12

• Hero Member
Benim yuzum, sacim yaglanmaz normal havalarda ama su siralar cok cabuk yaglaniyor cildim. Sicaklardan olabilir. Sanirim sicaklarda hormonlar fazla calisiyor cunku aksam yikansam sabah(terlemesem bile) koltuk altlarim kasiklarim cok fena kokuyor.
Finasteride - 1 mg (haftada 3)
Evocapil(procapil)
Dermoroller 3 mm
Ketoral haftada 1 veya 2.
Masaj
30 mg cinko
Omega 3
Demir
D3
Azelaik asit kur
B6 p5p

explosen

• Hero Member
benımde sorunum var saç ve cildimde saçındaki zamanla azaldı sebamed şampuan kullanıyorum 2 gunde bır en kötü onu belirteyim saç dökülmesine karşı olan forum da bu konuda balık yağı hapı önerilri var yağlanmayı kestiğine dair
  • Yaşınız 33
  • Medikal Tedavi proscar 5/1 bir kötülüğünü görmedim bu konuda duruşum konudaki gibi https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=27709.0

emekli kel

• Hero Member
 bendede aynı sorun vardı deniz iyi gelirdi denizde yakın bana aslında ama suya girmeye üşeniyorum deniz mineralli sabunla cozdum sorunu.markası farketmiyor gunde 5 10 dk kopurtup yuzumde tutsam yetiyor duşuda onunla alıyorum dusta biraz ustunde tutarsın fazla tutunca daha çok yağlanma yapar 20 dk falan tutmaya gerek yok
Saç konusunda eğitim almadım.Söylediklerim sadece sitelerden öğrendiğim bilgilerdir.

Farques

• Ziyaretçi
Havalardan da olabilir, fin+dut+omega 3 bende de bitirdi, şuan sıcaklardan doğal olarak terleme biraz da yağlanma oluyor.

qew1978

• Full Member
bendede aynı sorun vardı deniz iyi gelirdi denizde yakın bana aslında ama suya girmeye üşeniyorum deniz mineralli sabunla cozdum sorunu.markası farketmiyor gunde 5 10 dk kopurtup yuzumde tutsam yetiyor duşuda onunla alıyorum dusta biraz ustunde tutarsın fazla tutunca daha çok yağlanma yapar 20 dk falan tutmaya gerek yok

O sabunu saca da uyguluyor musunuz? Yoksa sadece yuz ve vucut mu?

Havalardan da olabilir, fin+dut+omega 3 bende de bitirdi, şuan sıcaklardan doğal olarak terleme biraz da yağlanma oluyor.

Balik yagi kullandim 3 ay kadar. Etkisinin oldugunu dusunmuyorum, okudugum makaleler de etkili olmadigini soyluyor. Bir daha alacagimi sanmiyorum. Onun yerine dogrudan balik yemek daha etkili omega 3 acisindan. Dutu ise 3 aydir kullaniyorum. Ilk baslarda ise yaradi ama daha sonra testesteron artisindan mi nedir eskisinden beter hale geldim.

Bir de karaciger yaglanmasi olabilir mi? Bildigim kadariyla genc yaslarda pek gorulmuyor bu durum.
dutasteride 0.5 mg
oral minoxidil 2.5 mg

emekli kel

• Hero Member
 sadece yüz vucut saçlı deriyede iyi gelir
Saç konusunda eğitim almadım.Söylediklerim sadece sitelerden öğrendiğim bilgilerdir.

Facebook Twitter Instagram