Gönderen Konu: Proscara rağmen dökülme başladı-yardım  (Okunma sayısı 468 defa)

EA693

• Yeni üye
  • *
Proscara rağmen dökülme başladı-yardım
« : 27 Haziran 2022, 02:40:51 »
Cümleten selamünaleyküm. Değerli dostlar ekimimin 123.günü. Sürecim olması gerekenden çok kötü olmasa da yavaş ilerliyor. Moral zaten azalmışken şimdi de proscara rağmen tekrar dökülme başladı. Yaklaşık 3 haftadır ekilen şakaklar dahil her elimi atmamda garanti 1 2 ince ince saç elimde kalıyor. Yani kafayı takıp günde 50 kere elimi atsam 60 70 saç elde kalıyor. Duşta da gidiyor. Takviye olarak 3.5 aydır proscar ve solgar 5000 biotin kullanıyorum. Ek olarak 2 gündür solgar vm2000 ve çinko alıyorum. Malesef cildiyelerin randevuları açık bile değil  o yüzden muayeneye de gidemiyorum. Zaten gitsem bile bu siteyi görünce doktordan daha çok itibar ettiğim yorumları, bilgileri burada görüyorum. Her geçen gün artış beklemek yerine azalmasını görmek gerçekten çok can sıkıcı hal almaya başladı. Dostlar bu ekilen bölgelerdeki ince çıkan saçların da dökülmesi normal mi altından yenisi gelir mi. Rutin dökülmelerse sizin de elinizi kafanıza atmanızda geliyor mu? Bu konuyla alakalı benzer tüm konuları inceledim belki yeni bir öneriniz vardır diye sizlere de soruyorum. Buradaki yorumları çok önemsiyorum elini kafana götürme demeniz bile benim için ciddiye alacağım bir öneridir. Şuan bulunduğum ilde devlet hariç cildiye yok, çinko testi yapan özel hastane ise 1 tane varmış o da başka illere yollayacak da gelecek de.. yokluğun gözü kör olsun

aksamci

• Hero Member
  • Kel degilim , anlim acik
Ynt: Proscara rağmen dökülme başladı-yardım
« Yanıtla #1 : 27 Haziran 2022, 03:45:09 »
aleykümselam.......  keske ekiminle alakali bir konu acip sürecini orada paylassaydin daha düzenli olur ..

proscarin etkisini 6 ayda görürsün , sen henüz 3,5 ay olmussun , resim olmadigi icin sadece normal olabilecegi yaziyorum, ekim öncesi mevcut saclarinda dökülme devam edebilir, mevsimsel dökülme olabilir "tam mevsimi aslinda , kendimde haziran, temmuz - kasim aralik hissediyorum bunu ,

elini saclarina attiginda 1,2 sac teli gelmesi cok normal, günde 60-70 de olsa da normal ,

sürecin 123 günde nasil oldugunu sen görüyorsun resim yok ...
ama 123 gün henüz cok erken yani saclarin cikmasinin baslangici

sabirli ol  sakin ol  stres yapma

elinide sürekli kafana götürme :)

EA693

• Yeni üye
  • *
Ynt: Proscara rağmen dökülme başladı-yardım
« Yanıtla #2 : 27 Haziran 2022, 04:52:20 »
Öncelikle süreci paylaşmak istemememin sebebi ekimim öncü merkezlerden birinde olmadı ve ben bile pek beğenmemişken burada gösterip olumsuz yorumlar görmek istemedim. Dediğim gibi buradaki her cümleyi çok önemsiyorum, olumsuz değerlendirmelerin beni etkileyeceğini biliyorum. Şuan 2. Üniversiteyi okuyorum ve diş hekimliği son sınıfım. Malum öğrenciyken parasal konularda aileye bağlı olunca biraz el mahkum oldu ve biraz da tecrübesizlikten kaynaklı paranın çok gereksiz bir detay oldugunu sonradan anlayabildim. Ekenin doktor olma ve makul fiyat olma şartı o zamanlar benim için yeterli bir detaydı. Kısaca bu sebepten paylaşmadım.
Nasip olur da para kazanmaya başlarsak - umarım 2.ekime gerek olmaz- öncü merkezlerde 2.ekimi zevkle paylaşırım :)

Konuya dönecek olursam proscarın minimum 6 ayda saçı güçlendirdiğini, kalınlaştırdıgını biliyordum fakat dökülmeyi durdurduğunu ilk zamandan itibaren sağladığını sanıyordum. Bunu öğrenmek bile kısmen rahatlattı.

Mevsimsel konusunda evet yaklaşık 3 hafta oldu tam sıcakların bir anda bastırdığı zamanda dökülme başladı bunla ilişkili olabileceğini düşündüm fakat şuan pek evden çıkmıyorum sıcağa maruz kalmıyorum hala dökülüyor bundan dolayı genetik dökülme tekrar başladı korkusuyla yazdım.

Hintell hocamın benzer bir konuda dökülenler inceyse kork kalınsa korkma dediğini gördüm. Biraz da bu korkuttu. Malesef bendeki hepsi ince ama bunlar ekimden sonra henüz güçlenmediği için mi ince bilmiyorum. Saç tüy arası bi kalınlıktalar ve elime gelip duruyor.

Şuanki halini atarsam konu aç diye uyarı yerim diye hiç o topa girmiyorum farkettim ki buna kızıyorlar   ;D

Yazdığın her şeye cevap yazdım baya uzun olmuş sıktıysam hakkını helal et. Takviye konusunda elimden geleni yapıyorum artık dediğin gibi elimi atmadan bekleyelim bakalım  :)

Facebook Twitter Instagram