Gönderen Konu: Tek seansta kac graft ekilmesi guvenlidir?  (Okunma sayısı 638 defa)

kelleregeldik

• Yeni üye
  • *
Tek seansta kac graft ekilmesi guvenlidir?
« : 03 Ağustos 2021, 00:28:15 »
Merhaba,

Bu forumda surekli basarisizlikla sonuclanan sac ekimleri goruyorum. Internette arastirdigimda, uzun saatler suren ve "mega" ekim olarak soylenen 5 bin+ graftli sac ekimlerinin cok saglikli olmadigina dair bir bilgilere ulastim. Genelde bu kadar cok sacin tek seferde ekilmesinin sok sac dokulmesi, yetersiz kan akisi, nekroz gibi komplikasyonlara sebep olacagi soyleniyor.

Su anda henuz Norwood 3 (+vertex) oldugum icin tek seferde 5 bin yerine, 2 yilda (veya 8-10 ay arayla) 2000-2200 tane sac ektirme luksum var. Mumkunse buyuk oranda sakaldan alinacak killari kullanmak istiyorum, ileride kafanin on kismina ektirmek gerekirse diye.

Bunun bir asli var midir? Basarisizlik orani ve ektirilen sac sayisinin yani? Ise yararsa diye, 1 yil kadar sureyle de finasteride kullaniyorum.

Tesekkur ederim!

Trevor

• Hero Member
Ynt: Tek seansta kac graft ekilmesi guvenlidir?
« Yanıtla #1 : 03 Ağustos 2021, 00:52:48 »
hocam bu sorunun cevabı kişinin saç açıklığı ,doner bölge sıklığı ve ekim yapacak kliniğin kalitesi ve yeteneğine göre değişir.
kişinin norwood 6 gibi geniş bir açıklığı varsa ve ekim merkezide işini üst safhada güzel yapan bir yerse 5000 greft ektirmenin bana göre bir dezavantajı olmaz hatta bu geniş açıklıklarda  mega seans yapmak çoğunlukla şart oluyor.
ama sizin açıklığınız misal  norwood 3 diyelim bu durumda mega seansları çok doğru bulmuyorum .öncelikle mevcut açıklık yeterli greft sayıları ile kapatılmalı ve donör bölge rezervleri gelecekteki dökülmelerden dolayı ortaya çıkacak ikinci bir ekim olasılığına karşı korunmalı.
ayrıca trde malesef çoğu ekim merkezi 5000 üstü sayıları ekerek mega seans yapma alışkanlığına sahip hemde açıklıklar ne olursa olsun farketmiyor bence saç ekiminde yapılan en büyük yanlış bu ama nedense ekim merkezlerinin çoğu bu konuda kendilerini düzeltmiyorlar.

kelleregeldik

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #2 : 03 Ağustos 2021, 03:00:53 »
hocam bu sorunun cevabı kişinin saç açıklığı ,doner bölge sıklığı ve ekim yapacak kliniğin kalitesi ve yeteneğine göre değişir.
kişinin norwood 6 gibi geniş bir açıklığı varsa ve ekim merkezide işini üst safhada güzel yapan bir yerse 5000 greft ektirmenin bana göre bir dezavantajı olmaz hatta bu geniş açıklıklarda  mega seans yapmak çoğunlukla şart oluyor.
ama sizin açıklığınız misal  norwood 3 diyelim bu durumda mega seansları çok doğru bulmuyorum .öncelikle mevcut açıklık yeterli greft sayıları ile kapatılmalı ve donör bölge rezervleri gelecekteki dökülmelerden dolayı ortaya çıkacak ikinci bir ekim olasılığına karşı korunmalı.
ayrıca trde malesef çoğu ekim merkezi 5000 üstü sayıları ekerek mega seans yapma alışkanlığına sahip hemde açıklıklar ne olursa olsun farketmiyor bence saç ekiminde yapılan en büyük yanlış bu ama nedense ekim merkezlerinin çoğu bu konuda kendilerini düzeltmiyorlar.

Cevabiniz icin tesekkur ederim, cok makul yorumlar. Dediginiz gibi eger 5+ bir NW degeri varsa 5-6 seans gerekir 2000'er yaparak o yuzden onlar icin tek sefer mantikli.

Sizin bu konuda klinik onerileriniz var mi? Ben kendi arastirmalarimda da, bu forumda "o sehirde en iyisi odur" denen kisilerin bile boyle yuksek sayilarla is yaptigini goruyorum (isim vermeyecegim ama Izmir'de bir doktor herkesin donor bolgesinin tamamini kaziyor resmen, sac dokulmesinin derecesine bakmadan). Isin parasinda degilim, cunku cok sac ektirip yarisini dokecegime uygun sayida ektirip ayni parayi vermeyi tercih ederim.

Leonidas

• Hero Member
« Yanıtla #3 : 03 Ağustos 2021, 09:09:05 »
Şahsen ben tek sefer de 3500-4000 kök ekilmesinin daha mantıklı olduğunu düşünüyorum.

Ama forum a göre en kaliteli Ekim merkezi asmed in 5500+ kök çalıştığı bir çok konu var.
Bu biraz da kişinin saçına göre belirleniyor diye düşünüyorum, eğer iyi bir klinik tercih ederseniz zaten onlar saç kalitesine göre bi sayı belirleyeceklerdir.

nofear114

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #4 : 03 Ağustos 2021, 09:14:54 »
Şahsen ben tek sefer de 3500-4000 kök ekilmesinin daha mantıklı olduğunu düşünüyorum.

Ama forum a göre en kaliteli Ekim merkezi asmed in 5500+ kök çalıştığı bir çok konu var.
Bu biraz da kişinin saçına göre belirleniyor diye düşünüyorum, eğer iyi bir klinik tercih ederseniz zaten onlar saç kalitesine göre bi sayı belirleyeceklerdir.

Asmed o rakamı 2 günde ekiyor dostum .
İyiye iyi kötüye kötü der. Bağımsız yorumcu ..

Bu maskenin ardında etten fazlası var. Bu maskenin altında bir fikir var; ve fikirlere kurşun işlemez!” V for Johnny Sins

Leonidas

• Hero Member
« Yanıtla #5 : 03 Ağustos 2021, 09:19:58 »
Asmed o rakamı 2 günde ekiyor dostum .

Tek sefer derken aslında tek saç ekimi planlamasını kastetmek istemiştim, 1-2 seans farketmeksizin.
(Bu arada tek günde ektikleri diye de var diye biliyordum ben)
Bilgi icin teşekkürler.

onizuka eikichi

• Dr koray Erdoğan saç ekimi sonuçları
  • Hero Member
« Yanıtla #6 : 03 Ağustos 2021, 11:10:55 »
Merkezlerin ekim rakamlarına bakdığımızda bana göre mantıklı olan tek ekimde 2500 greft diyebilirim. Aslında her merkez düşük greft ile ekimi farklı günlere bölseler başarı daha da artacaktır ama maalesef bu imkanı çok merkez yapmadığı için ideal olana 2500 greft yazdım. Yoksa 500 greft, 1000 greft günlük ekimler daha iyi olurdu. Hatta iyi bir merkezde düşük greft ile senelere bölünen ekim çok daha iyi olurdu. Ama kimse de böyle bir sabır, merkezlerinde bu tarz yaklaşımları yok. Olan merkezlerin de fiyatları Türkiye ortamında çok fazla. Zaten merkezlerinde müşteri kaygısı olmadığı için genelde planlamaları kendileri yapıyorlar. 3000 - 4000 greft ekimi siz istemeseniz bile (bir çok merkez) planlamayı tek günde ekerler diye düşünüyorum.
Tavsiye/öneri isteyen arkadaşlar ben doktor değilim. Saç ekimi üzerine ya da plastik cerrahi konusunda hiçbir eğitimim yok. Ben de sizler gibi yaşadığım saç sorunun da edindiğim deneyimleri, yaptığım araştırmaları, denediğim ürünlerden nasıl sonuçlar aldığımı foruma aktarıyorum.

Ercan1907

• Sr. Member
« Yanıtla #7 : 03 Ağustos 2021, 16:48:45 »
Foto yok mu?

Facebook Twitter Instagram