Gönderen Konu: Tek seansta saç ekim tamamlamak mı? İki seans mı? Lütfen Yardım!  (Okunma sayısı 986 defa)

Kubi68

• Yeni üye
  • *
Merhaba. Yaşım 27. 5-6 yıldır saçlarım dökülüyor. Bu yıl düğünümden önce saçlarım olsun istediğim için ekim hakkında araştırma yaptım. 10a yakın saç ekim merkezinden Bilgi aldım. Bazıları tek seans ortalama 4000 greft ekim diyor bazıları ise iki seans diyor. Önce ön orta bölge ekilir bir yıl sonra da tepe bölge ekilir diyorlar. Bu sitede bir aydır okumalar yapıyorum. Ama kafamda sorularıma net cevap oluşmadı. Anlayan bilen birilerinden fikir rica ediyorum.
Benim saçlarıma tek seans ekim mi uygundur yoksa iki seans ekim tamamlamak mı daha doğru olur?

Engineer54

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
Donör bölgen baya iyi hatta yanlardan kel değilsin üstten kelsin arkadan da biraz.
Bana sorsan ben iki seans yaptırırım . Ama tek seansta bu işi tek seferde bitirmek isteyen de çıkacaktır
Asmed ekimim için:
https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=14880.0

Rutinlerim;
Finasterid
Solgar vm-2000
Solgar biotin 1000 mg
Solgar l-arginine 500 mg
Sabahları aç karnına keçi boynuzu pekmezi ve bir yeşil çay

Kubi68

• Yeni üye
  • *
Tek seans veya iki seans olmasının avantaj ve dezavantajlarını bilmiyorum ve öğrenmek istiyorum açıkçası. Eğer sonuç almakta ciddi bir fark veya ilerleyen yıllarda dökülmeye etkisi olmayacaksa tek seans benim için de ilk tercih olur.

sloocer

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
Tek seans diye Birsey yok zaten bu kafa İçin. Yaş 27 sen 1 ekimle defteri kapatayım istiyorsun bu durum senin açıklığın ve yaşın İçin asla mümkün değil.
Yasın 45 olur , dökülen dökülmüş kalanlar sağlıklı olur, ensen içinde aynı şey gecerli, açıklık lokal olur eywalla..
bana sorarsan bence zaten ekimde yaptırma biraz daha bekle . 30 yaşında 1 35 inde 2. Bir ekim ile kellikten kurtul.

Gençevhamlı

• Jr. Member
  • **
Dostum sanırım kadın tipi saç dökülmesine sahipsin.

Engineer54

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
Dostum sanırım kadın tipi saç dökülmesine sahipsin.

O nasıl oluyo telogen efflivium mu? 5-6 yıldır dokuluyo diyo?
Asmed ekimim için:
https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=14880.0

Rutinlerim;
Finasterid
Solgar vm-2000
Solgar biotin 1000 mg
Solgar l-arginine 500 mg
Sabahları aç karnına keçi boynuzu pekmezi ve bir yeşil çay

kelboy85

• Hero Member
Diffuse dokulme var arkadasta, benim 2-3 yil onceki halim gibi durumu su anda ama avantaji donoru cok iyi. Asuman hoca senin saci 1 seansta 4500 greftle kapatir. Macera arama git ektir

KaiserSS

• Hero Member
Bekle bir kaç sene, hazor olduğunda önce ön orta akabi sene de tepe ile çözersin, donör iyi sıkıntı olmaz.
One life,live it...

Takviye
- 7 Ay Solgar Biotin 5000 mcg
- 6 Ay Solgar Saw Palmetto

İlave
11.Ay Prozinc Plus Losyon

Şampuan
- Sürekli Prozinc Plus

https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=8721.0

Radament

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
Bana kalırsa 2 ekim, ilki ön orta, 2. Vertex. Tek ekimle istediğin sıklığa ulaşamassın sanıyorum. Bu şekilde donörüde verimli kullanırsın.

onizuka eikichi

• Dr koray Erdoğan saç ekimi sonuçları
  • Hero Member
Geniş açıklıklarda mantıklı olan her zaman 2 seans ile yapılacak ekimdir. Genel saç tipiniz iyi görünüyor koyu renkli yani ekimle kapatıcılık sağlar. Bu yıl evlenecekseniz kalan 5 ayda zaten ekimle de saçlarınız çıkmayacaktır. Toppic tarzı kapatıcılar ile saçlı görünüme sahip olacak kadar tepenizde saçlar mevcut. Birde muhtemelen size medikal tedavi de önerecekler ve evlilik öncesi bence bu tarz takviyelere de buluşmamanız en doğru adım olur sizin için. Burada en önemli husus yan bölgenizde saçlarınız dökülecek mi ve donör bölgenizde kayıplar olmaya devam edecek mi? Eğer yaşarsanız bu durumları ekimden sonra ileri de dökülme olursa bu sizin için daha can sıkıcı bir durum olmaya başlar.
Tavsiye/öneri isteyen arkadaşlar ben doktor değilim. Saç ekimi üzerine ya da plastik cerrahi konusunda hiçbir eğitimim yok. Ben de sizler gibi yaşadığım saç sorunun da edindiğim deneyimleri, yaptığım araştırmaları, denediğim ürünlerden nasıl sonuçlar aldığımı foruma aktarıyorum.

Dr.hair

• Hero Member
Ynt: Tek seansta saç ekim tamamlamak mı? İki seans mı? Lütfen Yardım!
« Yanıtla #10 : 01 Ağustos 2020, 00:37:08 »
1-2 yıl daha bekle birazdaha açılsın öyle yaptır. Her türlü 2 seans olcak . 35 lerde 2. Seans yaptırırsın. Şimdi ekim olursa mevcutlar zarar görebilir . Birde kelliği biraz tat ondan sonra yaptır.

Danismankemal

• Full Member
« Yanıtla #11 : 01 Ağustos 2020, 01:10:35 »
Bu saci tek seansta cok guzel hale getircek doktorlar var valla, isim versem reklam olucak ama bence arastir

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #12 : 01 Ağustos 2020, 01:19:05 »
Dökülmen devam edicek korumazsan ya bekle ya finasterid ile devam et 2 ekim planla
Global Moderator

kelboy85

• Hero Member
« Yanıtla #13 : 01 Ağustos 2020, 01:39:13 »
Bu saci tek seansta cok guzel hale getircek doktorlar var valla, isim versem reklam olucak ama bence arastir
asuman hanim reklam olsun

Salvador

• Hero Member
« Yanıtla #14 : 01 Ağustos 2020, 02:10:02 »
Ailende donor bölgede seyrelme sorunu yaşayan yoksa bence yaptirabilirsin.Beklemek olabilir belki ama zaten üst bölgede ahım şahım saç kalmamış evet muhtemelen onlar da gidecekler veyahut seyrek bir saç görüntüsü kalacak üst bölgede bunu bilemiyorum.Benim gördüğüm halihazırda baya açıklığın olduğu ve donorun sağlamlığı ailede donor konusunda sorun yoksa seyrelmede ben yaptır derim
Unutma ki şüphe gerçeğe ulaşmanın ilk adımıdır

Facebook Twitter Instagram