Gönderen Konu: Sizce dökülmem diffuse tip mi?  (Okunma sayısı 1991 defa)

ahmetbird

• Full Member
Sizce dökülmem diffuse tip mi?
« : 03 Ağustos 2021, 09:50:47 »
yaz ayına girişle birlikte çok fazla dökülen saçlarımın artık kuruyken dibi gözüküyor ön taraf tel tel oldu minox kullanımım 2 yıl olucak neredeyse ıslak ve kuru olarak fotoğraflarını bırakıyorum dökülme tipini merak ediyorum ve nasıl kurtulabilir acaba. yaş 28

ahmetbird

• Full Member
Ynt: Sizce dökülmem diffuse tip mi?
« Yanıtla #1 : 03 Ağustos 2021, 09:51:32 »
devamı
Akşamları 10 fıs minoxidil-(Başlangıç 26 Eylül 2019)

Sawpoo Şampuan
Konazol Şampuan (haftada 2 gün)

Xeth

• Hero Member
« Yanıtla #2 : 03 Ağustos 2021, 13:14:16 »
evet bendeki gibi, hem diffuse hem de norwood skalası. kısaca en belası  :)
AlopexyT minoxidil (günde 8 fıs)
Finasterid 1.25 mg (her gün)
Yeşilçay (x1)
Clear şampuan
Magnezinc (günlük 1)
Setirizin 5mg

Bıraktıklarım; minoxil, bioxinin minoxidil, balen kabak, xpecia, loprox

Tedavi sürecim;
https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=23060.0

ahmetbird

• Full Member
« Yanıtla #3 : 03 Ağustos 2021, 13:49:47 »
Biz kesin kel kalıcak olan tayfa mıyız? :D oral antiandrojen dışında ekstra nasıl yok izleyebilirim

Sawpoo Şampuan

Xeth

• Hero Member
« Yanıtla #4 : 03 Ağustos 2021, 18:35:29 »
Biz kesin kel kalıcak olan tayfa mıyız? :D oral antiandrojen dışında ekstra nasıl yok izleyebilirim

minoxidil bu tip dökülme için pek uygun değil. minoxidili kafanın her yerine sürmen mümkün değil, etrafını az çok etkilese de hepimiz çok iyi alıcılar değiliz. oral antiandrojen kullanmak gerekiyor maalesef
Yeşilçay (x1)
Clear şampuan
Magnezinc (günlük 1)
Setirizin 5mg

Tedavi sürecim;

İnterista

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #5 : 24 Ağustos 2021, 20:31:24 »
Fotoğraflar çok detaylı değil, diffuse tip olduğunundan pek emin değilim.

Sadece minox bu saç için yeterli değil. Anti androjenik takviyelere yönelebilirsiniz.
  • Medikal Tedavi Sert saç masajı,

Yardımsever

• Sr. Member
« Yanıtla #6 : 24 Ağustos 2021, 20:52:04 »
Beyler diffuse olduğunu nerden anladınız diffuse dökülmede genel dökülme olmuyor mu arkadaşın yanları dolgun görünüyor tam olarak tanımı nedir bu dökülme tipinin

Lauri

• Hero Member
« Yanıtla #7 : 24 Ağustos 2021, 22:35:16 »
Bence diffuse thinning tabirine uymuyor. Baya bildiğin norwood skalasına göre ilerliyor. 2-3 arasında bi yerdir. 3 yoktur belki de.

Diffuse da vertex, tepe dahil genel bir seyrelmeden söz edilir, senin önden 1-2 parmaklık alan biraz zayıflamış. Saçlar öyle en öndeki sıradakiler dökülerek ilerlemez zaten. İlla ki bbir bölgede zayıflama olur.

Kıvanç Saçlıtuğ

• Hero Member
« Yanıtla #8 : 25 Ağustos 2021, 04:13:57 »
Net diffüz
*paylaşımlarım tedavi tavsiyesi değildir (TTD)

Andrea

• Hero Member
« Yanıtla #9 : 26 Ağustos 2021, 03:37:02 »
Nasıl abi ya bence tamamen fotoğraf kaynaklı adamın alın çizgisi şakaklar hariç gerilememişki saçların diğer taraflarıda yan kısımlarda ki gibi bu dökülme şekli neye göre Diffuze ben sanmıyorum bence gayet normal norwwod ölçeğindeki dökülme var şakaklar biraz gerilemiş diğer yerler seyrek değil tamamen ışık ve kamera kontrastı yani sen bir arkadaşına kamerayı ver saçının donör alanını çeksin aynı açı aynı kamera ve ışık altında bu saç yine öyle fotoğrafta aynı seyreklikte çıkar ben diffuze olduğunu sanmıyorum kişisel görüşümce abi çok araştırdım belki diğerleri daha bilgi sahibidir ama kendi bilgi birikimim ve mantığımla bunları söylüyorum ama her türlü şu an bunun bir önemi yok bizler saçlarımızı  korumaya ve istikrar sağlamaya çalışmalıyız o yüzden yola devam

GÜNLÜK 0.5 MG Avodart Dutasterid
GÜNLÜK 2 AGA E TABLET
GÜNLÜK 2 ADET 40MG ROACCUTANE (AKNETRENT)

BİZ BU İŞE GÖNLÜMÜZÜ VERDİK KARDEŞ.

ahmetbird

• Full Member
« Yanıtla #10 : 29 Ağustos 2021, 19:34:17 »
Beyler diffuse olduğunu nerden anladınız diffuse dökülmede genel dökülme olmuyor mu arkadaşın yanları dolgun görünüyor tam olarak tanımı nedir bu dökülme tipinin

diffuse dökülmeyi araştırdığımda üstlerde genel seyrelme incelme oluyor yanlarda arkalarda dökülme varsa tam diffuse dedikleri dupa oluyor. Yalnız benim mantığıma göre nw skalasına göre ilerleyen saçta bile üstün genelinde seyrelme oluyor yani bana nw ve diffuse dediğimiz şey aynı geliyor nw skalasındaki bi adamında üstlerde genel seyrelme olmuyor demek çok saçma geliyor bana o da elbet bi gün nw 6-7 ye doğru gidiyor

saçlarımı kısa kestirdim arkadan öne doğru taradım yoğun ışık altında diffuse olduğunu anladım ama normal ışıkta kafa derim gözükmüyor fotoğrafı atıyorum

Sawpoo Şampuan

Yardımsever

• Sr. Member
« Yanıtla #11 : 29 Ağustos 2021, 20:29:01 »
diffuse dökülmeyi araştırdığımda üstlerde genel seyrelme incelme oluyor yanlarda arkalarda dökülme varsa tam diffuse dedikleri dupa oluyor. Yalnız benim mantığıma göre nw skalasına göre ilerleyen saçta bile üstün genelinde seyrelme oluyor yani bana nw ve diffuse dediğimiz şey aynı geliyor nw skalasındaki bi adamında üstlerde genel seyrelme olmuyor demek çok saçma geliyor bana o da elbet bi gün nw 6-7 ye doğru gidiyor

saçlarımı kısa kestirdim arkadan öne doğru taradım yoğun ışık altında diffuse olduğunu anladım ama normal ışıkta kafa derim gözükmüyor fotoğrafı atıyorum
Ben daha dupa yı anlamış değilim en çok saçlarımın ön bölgesi seyrek ama genel bir seyrelme olduğunu hissediyorum yanlar da dahil sadece ense bölgesi gür bence genetik dökülmeye sahip bir insanın illak tüm kafa bölgesinde seyrelme oluyor bu arada saçlarımız çok benziyor

Xeth

• Hero Member
« Yanıtla #12 : 29 Ağustos 2021, 20:47:27 »
dupa tarzında yanlar belirgin bir şekilde seyreliyor. diffuse tarzında norwood skalasında hafif bağlı kalarak genel bir seyrelme oluyor. genelde anadolu tipi dökülme bu şekilde. ama yurtdışındaki adamların çoğuna bakarsanız nw skalasına göre ilerliyorlar adamın şakakları açılıyor ama saçlarının geneli hâlâ aşırı gür oluyor. zamanla vertekste seyrelme ve bu aşamadan sonra tepe seyrelmesi oluyor.
Yeşilçay (x1)
Clear şampuan
Magnezinc (günlük 1)
Setirizin 5mg

Tedavi sürecim;

ahmetbird

• Full Member
« Yanıtla #13 : 30 Ağustos 2021, 01:13:08 »
dupa tarzında yanlar belirgin bir şekilde seyreliyor. diffuse tarzında norwood skalasında hafif bağlı kalarak genel bir seyrelme oluyor. genelde anadolu tipi dökülme bu şekilde. ama yurtdışındaki adamların çoğuna bakarsanız nw skalasına göre ilerliyorlar adamın şakakları açılıyor ama saçlarının geneli hâlâ aşırı gür oluyor. zamanla vertekste seyrelme ve bu aşamadan sonra tepe seyrelmesi oluyor.

Aslinda bende oyle diyorum asiri gur dediginiz kisim bile aslinda eskiye gore seyrek ve incelmis bu da demek oluyor ki tepenin her kismina dht maruz kaliyor he tabi herkesin saci ayni degil gercekten oralari gur olan insanlar var ama nadir ben cok gormuyorum acikcasi  elbet tepenin her kismindan gidiyor gercek bir diffuse tip sakaklari nerdeyse geri cekilmeden ust tarafinda tamamen incelmis saclardan olusan bir dokulme tipi ama nw skalasina girdi mi o zaman erkek tipi oluyor sahsi gorüsüm

Sawpoo Şampuan

Andrea

• Hero Member
« Yanıtla #14 : 01 Eylül 2021, 01:19:17 »

Abi benim kanaatimce biz birazda detaya aşırı kaçıyor olabilir miyiz yani şöyle söyleyeyim bir şeye gerçekten çok fazla baktıktan sonra artık o şeyin ne olduğundan ziyade ne olmadığını düşünmeye başlıyor kafa yani bence birazda beyin korktuğunu mu görüyor gerçeğin dışında daha fazla seyrek algılıyoruz günlük hayatta belkide önemsenmeyen seyreklikleri ve bunun dışında benim kanaatimce bence sende difuze dökülme dediğimiz kısım fotoğraflardan analizimce yok olsa bile çok düşük seviyede ama tabi bilgili olan sizlersiniz abiler

GÜNLÜK 0.5 MG Avodart Dutasterid
GÜNLÜK 2 AGA E TABLET
GÜNLÜK 2 ADET 40MG ROACCUTANE (AKNETRENT)

BİZ BU İŞE GÖNLÜMÜZÜ VERDİK KARDEŞ.

Facebook Twitter Instagram