Gönderen Konu: Yaş 26 Dokulme Sorunu Hk;  (Okunma sayısı 686 defa)

barisyuce

• Yeni üye
  • *
Yaş 26 Dokulme Sorunu Hk;
« : 06 Ağustos 2021, 11:04:22 »
Arkadaşlar oncelikle iyi gunler herkese. Yaşım 26
 Bundan 2 sene oncesine kadar askerligimin bitmesine yakın sacımda dokulmeler başlamıştı. 2020 başlarında cildiyeye gittim kepek ve dokulme icin. Genetik dokulme olmadigini soyleyip hairforte xpecia verdi. kepek icinde ducrayın bi şampuanini verdi. hairforte bende egzama yaptı. ve hala ugraşıyorum.Kaşıntılarım oluyo bıttım sabunu ve loprox kullaniyorum degismeli. Ilk kontrolden sonra bi kac ay sonra ayni hastanede farkli bi doktora gorundum. sac derimi sac kalitemi bi cihazla olcup genetik herhangi bir dokulme olmadigini belirtti d vitamini kullandim. Ve xpecia ve hairforte u bıraktım.
Şuan gunluk dokulmelerim mevcut yastıka 1-10 tel arasi. Duştada elimde 5 10 tel arası sac geliyor. Dustan sonrada havlu ve kurutma makinesiyle tahminimce 20 adet saç gidiyordur. Durumu fazlasıyla takıntı yaptım yaklaşık 1 1 bucuk ay once yastigimda 30 40 tel gordugum bile oldu bir kaç kere hepside kalın saç teli.  3 ay oncesinde covid oldugum icin onun etkisi oldugunu duşunmuştum. Şuan egzema sorunum devam etmekte. Hairforte kullanimindan sonra oluştu bu sorun daha once sadece ara ara olan bir kepek vardı. Sol şakağımdw hafif gerileme gozlemliyorum. Saçımı geçen ay makineyle kisalttirdigimda on bolgede de hafif seyreklik gozlemledim. ama saçın kisa olmasindan kaynakli oldugunu dusundum saçımı yana taradigimda herhangi bir aciklik yoktu çunku Resimleri uzun ve kısa saç olarak ekliyorum. Zaman ayirip duşunce belirtirseniz sevinirim. Resimleri ek olarak belirttim. On tarafı diktigim suanki hali. Kısa olanlar 20 gun oncesine kadar. Uzun olanda 1 bucuk  2 ay oncesine kadar. Sol sakaktaki o hafif gerilemenin hairforte kullandiktan sonra oldugunuda ek olarak belirteyim size..

barisyuce

• Yeni üye
  • *
Ynt: Yaş 26 Dokulme Sorunu Hk;
« Yanıtla #1 : 06 Ağustos 2021, 11:05:57 »
bunu unuttum guncel olan bu.

zitan650

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #2 : 07 Ağustos 2021, 01:20:15 »
Bence dökülme yok
  • Yaşınız 22

ahmetbird

• Full Member
« Yanıtla #3 : 08 Ağustos 2021, 10:06:20 »
Bende hic bir sey goremiyorum gayet normal sac
Akşamları 10 fıs minoxidil-(Başlangıç 26 Eylül 2019)

Sawpoo Şampuan
Konazol Şampuan (haftada 2 gün)

Kemal88

• Full Member
« Yanıtla #4 : 08 Ağustos 2021, 17:15:14 »
keşke bu kadar saçım olsaydı :D
Rogaine Foam Minoxidil %5 - Akşamları
Finasterid 1MG - Günlük
Dermaroller 1 MM - Haftada 1
Vitamin Takviyeleri- Günlük
Life Changing