Gönderen Konu: Proscar (4/1) 3 ay - yan etki  (Okunma sayısı 5248 defa)

Keyfedeger

• Yeni üye
  • *
Proscar (4/1) 3 ay - yan etki
« : 15 Ağustos 2021, 00:38:20 »
Arkadaşlar başlıktanda  anlasılacağı üzere proscar tedavimde 3 ay bitti.
Yan etkiler ;
İlk 2 ay hiç bir sorun yoktu.  dedim çok iyi bundan sonra uzun süre boyunca devam ederim düşüncesindeydim ve bu süre zarfında saç dökülmem  fazlasıyla devam etti.

Son 1 ay ise peniste hissiyat azaldı , geçiktirici kullanmıs gibi hissediyorum kendimi. Boşalma sırasında zevk ise %50 azaldı  gerçekten moralim bozuldu. Saçlarımda ise hacim artışı ve dökülme azalmaya basladı. Öncesinde tuttugum saç elime gelirken 3. Ayda artık gelmiycez artık seninle diyordu saçlar. 😁

İlaca hala devam etmekteyim siz değerli üyelerden plan program yardım istiyorum.
Düşüncelerim şu yönde ;

Bırakmalımıyım  yoksa bi süre daha zaman tanımalımıyım ilaca

Proscar yerine propecia ya geçsem fark olurmu malum 1.25 mg den 1 mg a düşüş olucak ve standart hale gelmiş olucak. Ozaman yan etkilerde bi değişiklik olurmu iyiye gidermi bu durum.

Xpecia ile devam mı etmeliyim.

Yorumlarınız , yardımlarınız , önerileriniz benim için çok değerli. Şimdiden teşekkürler.

Not : yaş 28.
Sertleşmede sorun yok eskisi gibi devam.
Menide sorun yok.
İstekte biraz azalma var ama genede boğa gibiyim eskiden daha fazlaydı. Bu durum sorun değil benim için tek sorun hissiyat malaesef.   

Keyfedeger

• Yeni üye
  • *
Ynt: Proscar (4/1) 3 ay - yan etki
« Yanıtla #1 : 15 Ağustos 2021, 00:39:18 »
Dip not : 4 yıl minoxil kullandım şakaklar için. 4 ay önce bıraktım.  Tekrar başlamayı düşünmüyorum.

Virtüöz

• Hero Member
« Yanıtla #2 : 15 Ağustos 2021, 01:11:32 »
Kes at çöpe uğraşılmaz.
Bioxcin Forte Şampuan

Tedavi Sürecim
https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=16513

Spencer

• Hero Member
« Yanıtla #3 : 15 Ağustos 2021, 06:37:44 »
Kes at çöpe uğraşılmaz.

Neyi kesip atsın?
Alopexy t % 5 deri spreyi (%5 minoksidil) - Gün aşırı akşamları 8 fıs

Konazol şampuan - Haftada bir gün

Clear kömür içerikli şampuan

Keyfedeger

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #4 : 15 Ağustos 2021, 07:23:46 »
Kes at çöpe uğraşılmaz.
SiZde demi yan etki yaptı

Virtüöz

• Hero Member
« Yanıtla #5 : 15 Ağustos 2021, 10:21:04 »
Neyi kesip atsın?

Aaa aaa hapı tabiki  ::)
Bioxcin Forte Şampuan

Tedavi Sürecim

Virtüöz

• Hero Member
« Yanıtla #6 : 15 Ağustos 2021, 10:22:20 »
SiZde demi yan etki yaptı

Ben dozu 1/6 olarak ayarlıyorum bazen bölerken sıkıntı olursa ise 1/4.Yan etki olarak söylediklerinizi yaşamadım.Ama meni sıvılaşması yaptı.
« Son Düzenleme: 15 Ağustos 2021, 11:54:23 Gönderen: Virtüöz »
Bioxcin Forte Şampuan

Tedavi Sürecim

Execuvite

• Hero Member
« Yanıtla #7 : 15 Ağustos 2021, 11:37:39 »
Bence yan etki en çok gören taraf proscar kullananlar bölmekle ilaç homojen dağılmıyor finasterid kullansam propecia dan başka ürün kullanmazdım, bide söylediğin yan etkiler gayet olağan yan etkiler o yüzden bırakılıcak bir durum yok şuan propecia ile devam et , bide hiç karaciğer enzimlerini ölçtürdün mü hocam ne durumda diye .

Çok ciddi yan etki görürsen bırakırsın meme de büyüme ileri derece beyin sisi unutkanlık baş dönmesi vs.

Bu ilaç kullandığın sürecede müthiş bir zevk bekleme hocam cinsellikte. Bu ilacı kullananlar terazinin bir tarafına saç bir tarafına cinsellik koyuyor ikisinden birinden feragat edeceksin.

daronmalakian

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #8 : 15 Ağustos 2021, 11:46:28 »
cidden anlamıyorum dht yi baskılıyoruz yani normal değilmi bu yan etki bile sayılmaz arkadaşım hormonunu basklıyorsun bi zahmet biraz düşüş olsun bende dusterid kullanıyorum göze almak lazım bazı şeyleri
  • Yaşınız 25

Keyfedeger

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #9 : 15 Ağustos 2021, 17:43:44 »
Cevaplarınız için teşekkürler.
Hayır çoğu yerde ve konuda okuyorum yan etki yapmadı diyenler varda oyuzden korktum biraz.
Bende his azalması olunca.
Karaciğer enzimi ölçtürmedim henüz. Yakın zamanda ölçtürmeyi düşünüyorum.
Dün tsh ve ferrritin ölçtü doktor. Finansterid kullandıgımı söyledim.
Sonuc ise;
Ferritin 36
Tsh 0,797

Keyfedeger

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #10 : 15 Ağustos 2021, 17:45:23 »
Ben dozu 1/6 olarak ayarlıyorum bazen bölerken sıkıntı olursa ise 1/4.Yan etki olarak söylediklerinizi yaşamadım.Ama meni sıvılaşması yaptı.
Denedim bölemiyorum.
Propecia alıp 2 ye bölsek nasıl olur acaba
Mesela bende daha önce xpecia kullanmıstım o meni sıvılaşması yapıyordu
Proscar da öyle bi yan etki olmadı

tesla1757

• Full Member
« Yanıtla #11 : 16 Ağustos 2021, 00:40:40 »
Denedim bölemiyorum.
Propecia alıp 2 ye bölsek nasıl olur acaba
Mesela bende daha önce xpecia kullanmıstım o meni sıvılaşması yapıyordu
Proscar da öyle bi yan etki olmadı

Dostum ben bu isi ingilizce olarak arastirdim ama hic kullanmadim, DHT hormonu Testesterondan daha guclu ve agir bir hormon oldugu icin onun eksikligini vucudunda hissediyorsun. Libido vs. Ama asil burdaki kilit nokta bence su, ne kadar azalis senin icin ok. ornegi ben cok spor yapan birisiyim sporun ertesinde de olu gibi oluyorum agir antremanda sonra sadece uyumak istiyorum bu da libido da dususn ama dogal ve gecici ornegin. yani biraz bakis acisi.
Birde bi video de demisler di ki her gun az alacagina, gun asiri tam 1mg almasi yan etkiyi daha azaltmis diye gozlemlemisler.
Onun disinda cogu doktor da (yabanci sitelerde) nerdeyse hic bir hasta surekli olumsuzluk ule donmemis cogu birakmis normale donmus diye okudum

Ama su var , sen bu ilaci ne kadar kullanmayi dusunuyorsun, karaciger olayi da onemli sonra onu korumak icin ilac sonra bobrek icin ilac bu liste uzar gider

EGer saclarin coksa falan belki dusun derim ama cok azaldiysa saclarin ona gore arti eksisini dusun derim dostum.

okuduklarim bu kadar genel olarak umarim bi fikir verebilmisimdir

Hietzsche

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #12 : 09 Ekim 2022, 14:57:40 »
0.25 kullanıp yan etki gören varmı?

Kıvanç Saçlıtuğ

• Hero Member
« Yanıtla #13 : 09 Ekim 2022, 19:19:37 »
Bu bulguların hepsine 3 ayda eriştiysen ilacı kullanmaman yararına olur.
*paylaşımlarım tedavi tavsiyesi değildir (TTD)

Sisifoz

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #14 : 21 Ekim 2022, 11:34:37 »
Arkadaşlar başlıktanda  anlasılacağı üzere proscar tedavimde 3 ay bitti.
Yan etkiler ;
İlk 2 ay hiç bir sorun yoktu.  dedim çok iyi bundan sonra uzun süre boyunca devam ederim düşüncesindeydim ve bu süre zarfında saç dökülmem  fazlasıyla devam etti.

Son 1 ay ise peniste hissiyat azaldı , geçiktirici kullanmıs gibi hissediyorum kendimi. Boşalma sırasında zevk ise %50 azaldı  gerçekten moralim bozuldu. Saçlarımda ise hacim artışı ve dökülme azalmaya basladı. Öncesinde tuttugum saç elime gelirken 3. Ayda artık gelmiycez artık seninle diyordu saçlar. 😁

İlaca hala devam etmekteyim siz değerli üyelerden plan program yardım istiyorum.
Düşüncelerim şu yönde ;

Bırakmalımıyım  yoksa bi süre daha zaman tanımalımıyım ilaca

Proscar yerine propecia ya geçsem fark olurmu malum 1.25 mg den 1 mg a düşüş olucak ve standart hale gelmiş olucak. Ozaman yan etkilerde bi değişiklik olurmu iyiye gidermi bu durum.

Xpecia ile devam mı etmeliyim.

Yorumlarınız , yardımlarınız , önerileriniz benim için çok değerli. Şimdiden teşekkürler.

Not : yaş 28.
Sertleşmede sorun yok eskisi gibi devam.
Menide sorun yok.
İstekte biraz azalma var ama genede boğa gibiyim eskiden daha fazlaydı. Bu durum sorun değil benim için tek sorun hissiyat malaesef.   

Hocam konudan biraz bağımsız olucak ama benim Ekim yaptırdığım yer proscar ı 3 e böl dedi biraz tereddütte kaldım bir öneriniz var mı

Facebook Twitter Instagram