Gönderen Konu: Dutasteride kac sene kullanilabilir?  (Okunma sayısı 897 defa)

Snowly12

• Hero Member
Dutasteride kac sene kullanilabilir?
« : 03 Eylül 2021, 01:11:01 »
Malumunuz finasin aksine avodartin kisir yapma durumu var. Karacigeride cok yoruyor. Saglikli bir insan en fazla ne kadar kullanabilir sizce bu ilaci?
Saclarimi belli yasa kadar finasla koruyup sonrasinda dokulme tekrar agresiflesirse avodart gecerim diyorum fakat kisir yapma durumu biraz korkutuyor.

hasan34

• Jr. Member
  • **
Ynt: Dutasteride kac sene kullanilabilir?
« Yanıtla #1 : 03 Eylül 2021, 01:15:41 »
Malumunuz finasin aksine avodartin kisir yapma durumu var. Karacigeride cok yoruyor. Saglikli bir insan en fazla ne kadar kullanabilir sizce bu ilaci?
Saclarimi belli yasa kadar finasla koruyup sonrasinda dokulme tekrar agresiflesirse avodart gecerim diyorum fakat kisir yapma durumu biraz korkutuyor.
Sağlığı bozulana dek kullanılabilir  insan yan etki görürsen bırakırsın masum değiller ben sadece bunu söyleyeyim

slade23

• Hero Member
« Yanıtla #2 : 03 Eylül 2021, 04:13:34 »
Rivayete göre eştın kaçır 10 sene kullanmış avodartı her gün sonra da baba olmak için bırakmış bir süre baba olmuş
avodart&minox&xpecia

UYARI!! Tabip ya da uzman değilim. Paylaşımlarım kendi araştırma ve tecrübelerime dayanıyor baz almadan önce kendiniz araştırıp tecrübe ediniz!!!

tedavim
https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=21990.0

Xeth

• Hero Member
« Yanıtla #3 : 03 Eylül 2021, 09:00:21 »
snowly hocam senin için fin gayet yeterli, tepeyi finle korursun. şakaklardan rahatsizsan ileride bir ekim düşünebilirsin. dutasterid gerekli olduğunu sanmıyorum
AlopexyT minoxidil (günde 8 fıs)
Finasterid 1.25 mg (her gün)
Yeşilçay (x1)
Clear şampuan
Magnezinc (günlük 1)
Setirizin 5mg

Bıraktıklarım; minoxil, bioxinin minoxidil, balen kabak, xpecia, loprox

Tedavi sürecim;
https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=23060.0

Andrea

• Hero Member
« Yanıtla #4 : 03 Eylül 2021, 17:28:27 »
Ben de bu soruyu çok araştırdım ama bununla ilgili bir bilgi bulamadım hani bazı ilaçlar vardır ortalama zaman verirler ve sonra kullanımı sakıncalı gibi ama dutasteridle ilgili olarak böyle bir sonuca ulaşamadım malesef olurda bilen biri varsa yazması çoğu kişi açısından iyi olur diye düşünüyorum güzel soru gerçekten

GÜNLÜK 0.5 MG Avodart Dutasterid
GÜNLÜK 2 AGA E TABLET
GÜNLÜK 2 ADET 40MG ROACCUTANE (AKNETRENT)

BİZ BU İŞE GÖNLÜMÜZÜ VERDİK KARDEŞ.

siyabentqxqx

• Sr. Member
« Yanıtla #5 : 03 Eylül 2021, 19:05:58 »
fin yan etkisi neyse dutda o bir fark yok yan etki olarak

hasan34

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #6 : 03 Eylül 2021, 19:20:31 »
Ben de bu soruyu çok araştırdım ama bununla ilgili bir bilgi bulamadım hani bazı ilaçlar vardır ortalama zaman verirler ve sonra kullanımı sakıncalı gibi ama dutasteridle ilgili olarak böyle bir sonuca ulaşamadım malesef olurda bilen biri varsa yazması çoğu kişi açısından iyi olur diye düşünüyorum güzel soru gerçekten
Kardeşim bende fin + xpecia kullanıyorum  ben kısırlıktan çok   kendimi mental yorgun  henüz çok genç olmama rağmen depresif hemen sinirlenme ve ciddi derece unutkanlık odaklananamama  ve kendimi halsiz hissediyorum ben bunları bu ikisinide yaşadım psikolojikmen olabilir yazdıklarımın bazıları ama bu odaklanamama ve unutkanlık ve halsizliğin bu ilaçlardan kaynaklandığını düşünüyorum belki her ikisini kullanarak fazla dht bloklayarak bunları yaşadım slade abi dozu düşür dedi bende öyle yaptım baktım düzelmezse bırakacağım sadece xpecia kullanacağım burada şunu söyliyeyim fazla dht blocklamak o kadar yan etkiyi arttırıyor dudasteride başla kullan 1 ay sonra bu yazdıklarımı yaşarsan lütfen yaz buraya bilelim buradaki insanlar yan etkileri söylemiyorlar  saç  çıksında  yan etkiler önemli değil anlayışındalar bir allahın kulu yazmıyor bu benim yazdıklarım psikolojikmi yoksa gerçekten böyle bir yan etkiler varmı diye kendimi deli hissediyorum  bazen  acaba abartıyormuyum bu arada  bu ilaçları aylardır deneyimleyim sonucu yazdıklarım bunlar lütfen cevap verin delimiyim abartıyormuyum veya böyle etkileri varmı cinsel yan etkilerini saymadım bile...

slade23

• Hero Member
« Yanıtla #7 : 03 Eylül 2021, 20:09:51 »
Yok kardeşim abartmıyorsun. Sen sadece aşırı duyarlı şanssız kesimdesin. Dht hayati bir hormon beyin ve kaslarda yoğun olarak kullanılıyor. Sen de hassas olunca beyinsel ve fiziksel üst seviyede yani tüm yaşamını etkileyen yan etkiler çıkıyor.
Saç yaşam kaliteni düşüreceğin kadar önemli  önemli değilse azalt demiştim ama komple bırak bence.
avodart&minox&xpecia

UYARI!! Tabip ya da uzman değilim. Paylaşımlarım kendi araştırma ve tecrübelerime dayanıyor baz almadan önce kendiniz araştırıp tecrübe ediniz!!!

tedavim
https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=21990.0

Snowly12

• Hero Member
« Yanıtla #8 : 03 Eylül 2021, 23:41:07 »

Realself, reddit tarzi platformlarda bir kac unlu dermatolog ile konustum. Finasteride'in sterilize(kisirlik) riski yokken, uzun vade de dutasteridin kisirlik riski oldugunu soylediler. Bu biraz kafami karistirdi valla
Finasteride - 1 mg (haftada 3)
Evocapil(procapil)
Dermoroller 3 mm
Ketoral haftada 1 veya 2.
Masaj
30 mg cinko
Omega 3
Demir
D3
Azelaik asit kur
B6 p5p

Andrea

• Hero Member
« Yanıtla #9 : 03 Eylül 2021, 23:47:31 »
valla o konuyu bilemeyeceğim de gerek ilaç prospektüsü olsun gerek internette ve yabancı forumlarda yaptığım araştırmalar olsun bir de youtube da bir doktor var Hamit Aydın onun da videosunu izlemiştim sende izleyebilirsin orada da ve dediğim diğer yerlerden de araştırdığım öğrendiğim kadarıyla yan etkileri birbirine çok yakın ama senin dediğin kısırlık olayını bilemem sonuçta birisi FDA onayı almışken diğeri hala almamış olan bir ilaç ama şu da bir gerçekki koruyuculuk açısından Dutasterid çok çok daha etkili artık kişisel karar

GÜNLÜK 0.5 MG Avodart Dutasterid
GÜNLÜK 2 AGA E TABLET
GÜNLÜK 2 ADET 40MG ROACCUTANE (AKNETRENT)

BİZ BU İŞE GÖNLÜMÜZÜ VERDİK KARDEŞ.

Snowly12

• Hero Member
« Yanıtla #10 : 04 Eylül 2021, 00:45:40 »
Kardeşim bende fin + xpecia kullanıyorum  ben kısırlıktan çok   kendimi mental yorgun  henüz çok genç olmama rağmen depresif hemen sinirlenme ve ciddi derece unutkanlık odaklananamama  ve kendimi halsiz hissediyorum ben bunları bu ikisinide yaşadım psikolojikmen olabilir yazdıklarımın bazıları ama bu odaklanamama ve unutkanlık ve halsizliğin bu ilaçlardan kaynaklandığını düşünüyorum belki her ikisini kullanarak fazla dht bloklayarak bunları yaşadım slade abi dozu düşür dedi bende öyle yaptım baktım düzelmezse bırakacağım sadece xpecia kullanacağım burada şunu söyliyeyim fazla dht blocklamak o kadar yan etkiyi arttırıyor dudasteride başla kullan 1 ay sonra bu yazdıklarımı yaşarsan lütfen yaz buraya bilelim buradaki insanlar yan etkileri söylemiyorlar  saç  çıksında  yan etkiler önemli değil anlayışındalar bir allahın kulu yazmıyor bu benim yazdıklarım psikolojikmi yoksa gerçekten böyle bir yan etkiler varmı diye kendimi deli hissediyorum  bazen  acaba abartıyormuyum bu arada  bu ilaçları aylardır deneyimleyim sonucu yazdıklarım bunlar lütfen cevap verin delimiyim abartıyormuyum veya böyle etkileri varmı cinsel yan etkilerini saymadım bile...

Hocam ne kadardir kullaniyorsun?

Xpecia nin icinde soya var. Soya ostrojen arttirir. Birakmalisin xpecia yi fin kullanirken
Finasteride - 1 mg (haftada 3)
Evocapil(procapil)
Dermoroller 3 mm
Ketoral haftada 1 veya 2.
Masaj
30 mg cinko
Omega 3
Demir
D3
Azelaik asit kur
B6 p5p

Facebook Twitter Instagram