Gönderen Konu: Yol gösterirseniz sevinirim.  (Okunma sayısı 484 defa)

sunsickday

• Yeni üye
  • *
Yol gösterirseniz sevinirim.
« : 11 Eylül 2021, 03:31:56 »
https://imgur.com/a/vRjN5Kp

Yaş 22

Merhabalar görüldüğü gibi saç çizgim gerilemeye başladı. Saçımın ortası alnıma lak diye düşerken yanlar geride yandan bakınca garip görünmeye başladı. Aslında 1-2 senedir fark ettiğim bir şeydi. Ancak dökülen tel tel saçlar görmüyorum. Ben mi denk gelmiyorum ama ne banyoda ne yastığımda vs. anormal bir saç dökülmesi yok.

Bu aşamada neler yapmalıyım tavsiye verirseniz sevinirim. Bu konularda bilgim çok az. Direkt finasteride vs. girişmek istemiyorum açıkçası. Ama belki de doğrusu odur.

Dermatologa gitmek istiyorum ancak 5 dakikada 2 şampuan yazıp göndermesinden korktuğum için gidesim yok. İzmir'de varsa öneriniz değerlendirmek isterim.

Erken önlem almanın önemli olduğunu okudum. Bu aşamada neler yapılabilir?

ahmet turan

• Sr. Member
Ynt: Yol gösterirseniz sevinirim.
« Yanıtla #1 : 11 Eylül 2021, 10:46:05 »
Yaş kaç acaba ? Ayrıca dökülmen yoksa boşuna kafana takıyorsun.
Alın çizgisinin bir miktar gerilemesi işe zaten normal bir durum buna genetik dökülmem var önlem alman lazım demen pek normal değil.
Önemli olan kriter burda saçlarında olağan dışı bir dökülmem varmı yokmu.

emekli kel

• Hero Member
« Yanıtla #2 : 11 Eylül 2021, 11:39:58 »
 genetik dokulmede saç fazla dokulmez bir çok genetiği olmayanın saçı çok dokulur ama yerine aynı kalınlıkta gelir.genetik dokulmede saç normal dokulur yerine hep bir incesi ufağı cılızı gelerek saç kel kalır.saçın her seferinde bir incesinin gelerek yok olmasına minyaturleşme diyoruz .derrmotolog tehşisi koysun değerlere baksın değerler tam değilse ilaçta işe yaramaz.genetik gibi duruyor saçın.kodlanmış genetik dokulmen agresifse ilaçta etki etmeyebilir.finasteride yas erken ya dutlu mezoterapi falan yaptırcan bulabilirsen yada igf tarzı saç buyutucu uygulama yada bloker losyon denicen.2 sene sonra falan finasteride gecersin
Saç konusunda eğitim almadım.Söylediklerim sadece sitelerden öğrendiğim bilgilerdir.

sunsickday

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #3 : 11 Eylül 2021, 23:00:35 »
Yaş kaç acaba ? Ayrıca dökülmen yoksa boşuna kafana takıyorsun.
Alın çizgisinin bir miktar gerilemesi işe zaten normal bir durum buna genetik dökülmem var önlem alman lazım demen pek normal değil.
Önemli olan kriter burda saçlarında olağan dışı bir dökülmem varmı yokmu.

22. Bilmiyorum bir dökülme farketmiyorum. Yani ben mi göremiyorum. Elime banyoda gelen görmüyorum, yastıkta vs. görmüyorum. Ben görmüyor olabilir miyim?

sunsickday

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #4 : 11 Eylül 2021, 23:02:07 »
genetik dokulmede saç fazla dokulmez bir çok genetiği olmayanın saçı çok dokulur ama yerine aynı kalınlıkta gelir.genetik dokulmede saç normal dokulur yerine hep bir incesi ufağı cılızı gelerek saç kel kalır.saçın her seferinde bir incesinin gelerek yok olmasına minyaturleşme diyoruz .derrmotolog tehşisi koysun değerlere baksın değerler tam değilse ilaçta işe yaramaz.genetik gibi duruyor saçın.kodlanmış genetik dokulmen agresifse ilaçta etki etmeyebilir.finasteride yas erken ya dutlu mezoterapi falan yaptırcan bulabilirsen yada igf tarzı saç buyutucu uygulama yada bloker losyon denicen.2 sene sonra falan finasteride gecersin

Teşekkürler dediğiniz gibi bence de minyatürleşme. Dermatolog devlet hastanelerinde gitmemi önerir misiniz?

Ben kendi kafama göre test olsam ne testleri olmam lazım tam olarak biliyor musunuz?

emekli kel

• Hero Member
« Yanıtla #5 : 12 Eylül 2021, 00:38:54 »
 kafaya gore bilmiom devlet hastaneside olur
Saç konusunda eğitim almadım.Söylediklerim sadece sitelerden öğrendiğim bilgilerdir.

Facebook Twitter Instagram