Gönderen Konu: finasteride basladim yas 18  (Okunma sayısı 4291 defa)

orientis

• Hero Member
finasteride basladim yas 18
« : 14 Eylül 2021, 12:55:50 »
daha onceki konularimda sacimin durumunu paylastim.
bugun finasteride basliyorum günde 1mg seklinde alacagim

ise yarayacagini dusunuyorum.ilerleyen aylarda sacimin halini guncellerim

Cardozoo

• Hero Member
Ynt: finasteride basladim yas 18
« Yanıtla #1 : 14 Eylül 2021, 16:33:19 »
Hocam yapma bence daha yaşın genç. Topikal olarak minox %5+ finasterid %0.005 veya %0.025 dene istersen. Ya da baktın testislerinde ağrı var direk bırak dediğimi uygula. %0.005 finasterid ile başla. Günde bir kere minox%5+finasterid %0.005 uygula. 12 saat sonra ise sadece minoxidil uygula. Baktın 5-6 ay içinde faydası olmadı yan etki de yoksa ya finasteridli karışımı 12 saatte bir uygula ya da günde bir kere %0.025 finasteridli karışım uygula. Bunu yapmakta fayda var. Ereksiyon olmakta ya da sertleşme sorunu yaşarsan bil ki başlarım saçına çavuş elden gidiyor dersin :).
Hafta 3 kere 1.25 mg finasterid,günlük şakaklara minox
Nw 2.5a Diffuse Thinning
Yaş 20
Kalben - Saçlar

orientis

• Hero Member
« Yanıtla #2 : 14 Eylül 2021, 17:39:24 »
Hocam yapma bence daha yaşın genç. Topikal olarak minox %5+ finasterid %0.005 veya %0.025 dene istersen. Ya da baktın testislerinde ağrı var direk bırak dediğimi uygula. %0.005 finasterid ile başla. Günde bir kere minox%5+finasterid %0.005 uygula. 12 saat sonra ise sadece minoxidil uygula. Baktın 5-6 ay içinde faydası olmadı yan etki de yoksa ya finasteridli karışımı 12 saatte bir uygula ya da günde bir kere %0.025 finasteridli karışım uygula. Bunu yapmakta fayda var. Ereksiyon olmakta ya da sertleşme sorunu yaşarsan bil ki başlarım saçına çavuş elden gidiyor dersin :).

hocam minox+finas falan bütcem yetmez ki ekonomik ozgurlugum de yok zaten

su anlik finasteride kullaniyorum ama bu da ileride maddi acidan sikinti yaratacak gibi onun yerine proscar alip 5e bölerek kullanacagim ayni etkiyi yaratiyormus
  • Yaşınız 20
  • Medikal Tedavi 1/4 Proscar

bobobo

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #3 : 14 Eylül 2021, 18:18:56 »
çok erken başlamışsın +24 yaşından önce kullanmak sakıncalı.

Baskıladığın hormon erkeğin maskülen görünmesini sağlayan hormon yüz şeklin, sakal yapısı oturmadan sen bu hormonu baskılıyorsun.

Yanlış mı düşünüyorum ? Yetkin kişilerin de bu konuda fikrini merak ediyorum

Execuvite

• Hero Member
« Yanıtla #4 : 14 Eylül 2021, 19:29:33 »
Allah akıl fikir versin bu yaşta finasteride, kaç sene kullanıcaksın, karaciğer ne olacak , yaş 18 bide şaka gibi.

emekli kel

• Hero Member
« Yanıtla #5 : 14 Eylül 2021, 20:32:19 »
 saçında sorun varmı yokmu o belli değil yas 18 dhtyi baskılıyorsun.yol yakınken don geri derim.
Saç konusunda eğitim almadım.Söylediklerim sadece sitelerden öğrendiğim bilgilerdir.

Cardozoo

• Hero Member
« Yanıtla #6 : 14 Eylül 2021, 21:12:42 »
çok erken başlamışsın +24 yaşından önce kullanmak sakıncalı.

Baskıladığın hormon erkeğin maskülen görünmesini sağlayan hormon yüz şeklin, sakal yapısı oturmadan sen bu hormonu baskılıyorsun.

Yanlış mı düşünüyorum ? Yetkin kişilerin de bu konuda fikrini merak ediyorum
Hocam benim yaşım 19. Çene altı ve bıyık çıktı yanlardan ise çıkmaya devam ediyor. Sanırım tam sakallar oturunca norwood derecem bayağı ilerleyecek. Şu an norwood 2a ya yakınım.
Nw 2.5a Diffuse Thinning
Yaş 20
Kalben - Saçlar

Cardozoo

• Hero Member
« Yanıtla #7 : 14 Eylül 2021, 21:19:30 »
hocam minox+finas falan bütcem yetmez ki ekonomik ozgurlugum de yok zaten

su anlik finasteride kullaniyorum ama bu da ileride maddi acidan sikinti yaratacak gibi onun yerine proscar alip 5e bölerek kullanacagim ayni etkiyi yaratiyormus
Saçını düşünüyorsan ve ileride de saç ektireceksen hafta sonları ve yazları çalışman lazım o zaman. Hayat bu işte yapacak bir şey yok. Bu arada spor yapmıyorsan spora da başla. 24-25'in saç ektirdiğin zaman güzel saçların ve harika bir vücudun olur. Bu arada yukarıda yazılanlara katılıyorum bu yaşta hormonları baskılamak kötü bir fikir. Ben boşuna %0.005 dozlardan bahsetmiyorum :).
Nw 2.5a Diffuse Thinning
Yaş 20
Kalben - Saçlar

emekli kel

• Hero Member
« Yanıtla #8 : 14 Eylül 2021, 22:11:35 »
 çok düşük dozda olsa soyle dusunun bu ilacın 1 mgsi saçlı deride dhtyi yüzde 38 baskılıyorsa 5 mgsi yüzde 40 baskılar.en ufağıda girse içeri ne farketcek.çok dusuk doz kullandım yan etki gormedim diyenler bence piskolojik olarak rahatladıkları için oyle sanıyorlar çünki bu ilacın yan etkisi bence genelde piskolojik.placebo.tabi bu demek değil erken yasta kullanılır.
Saç konusunda eğitim almadım.Söylediklerim sadece sitelerden öğrendiğim bilgilerdir.

Cardozoo

• Hero Member
« Yanıtla #9 : 14 Eylül 2021, 23:07:22 »
çok düşük dozda olsa soyle dusunun bu ilacın 1 mgsi saçlı deride dhtyi yüzde 38 baskılıyorsa 5 mgsi yüzde 40 baskılar.en ufağıda girse içeri ne farketcek.çok dusuk doz kullandım yan etki gormedim diyenler bence piskolojik olarak rahatladıkları için oyle sanıyorlar çünki bu ilacın yan etkisi bence genelde piskolojik.placebo.tabi bu demek değil erken yasta kullanılır.
Hocam psikolojik falan değil. Ben topikal olarak biberiye yağı kullanmıştım ve %95 5AR engelliyor. Hem unutkanlık hem de testislerde ağrı yaptı ve bu yan etkilerin biberiyeden oluşabileceğini bilmediğim halde oldu.
Nw 2.5a Diffuse Thinning
Yaş 20
Kalben - Saçlar

emekli kel

• Hero Member
« Yanıtla #10 : 15 Eylül 2021, 13:16:58 »
 finasterid için dedim sonucta fda testi 5 senede veriyor .2 test.2.5 seneden.100lerce denek.dunyanın en baba profları orda.

orientis

• Hero Member
« Yanıtla #11 : 17 Eylül 2021, 12:42:28 »
henuz kisa bir sure oldu fakat unutkanlik yapiyor sanki.sinava hazirlaniyorum benim icin ciddi bir sorun.plasebo etkisi de olabilir bilemiyorum

eger devam ederse birakmak mecburiyetinde olacagim
  • Yaşınız 20

Cardozoo

• Hero Member
« Yanıtla #12 : 17 Eylül 2021, 19:56:22 »
5Ar engelleyen bileşikler ciddi ciddi unutkanlık yapıyor. Bende de yapmıştı. 1 mg değil de 0.5'e düşürüp haftada 3 kere de alabilirsin.
Nw 2.5a Diffuse Thinning
Yaş 20
Kalben - Saçlar

orientis

• Hero Member
« Yanıtla #13 : 18 Eylül 2021, 11:13:07 »
5Ar engelleyen bileşikler ciddi ciddi unutkanlık yapıyor. Bende de yapmıştı. 1 mg değil de 0.5'e düşürüp haftada 3 kere de alabilirsin.

evet azaltmayi ben de dusundum hocam ilerleyen gunlerde guncellerim
  • Yaşınız 20

Cardozoo

• Hero Member
« Yanıtla #14 : 26 Eylül 2021, 13:33:59 »
evet azaltmayi ben de dusundum hocam ilerleyen gunlerde guncellerim
Son durum nedir? Testis ağrısı veya herhangi bir yan etki var mı?
Nw 2.5a Diffuse Thinning
Yaş 20
Kalben - Saçlar

Facebook Twitter Instagram