Gönderen Konu: Saçımın genel durumu  (Okunma sayısı 574 defa)

polis57

• Yeni üye
  • *
Saçımın genel durumu
« : 04 Ekim 2021, 22:02:46 »
Saçım bu şekilde üst taraflar gördüğünüz üzere seyrek babam kel fakat saç çizgisi ve dökülme olarak hiç benzemiyoruz zira babamın bu yaşlarda saçı benimkinden baya gürmüş sonrasında klasik şakaklardan açılmış ve kel olmuş fakat bende sadece saç seyrelmesi var dedem ve dayılarımda olduğu gibi ayrıca anne tarafı baya kıllı omuzda kol üstünde sırtta  vb baya kıllılar yani bendede bu durum başladı ve dht ölçümü yaptım doktor bu dht başka birinde olsa muhtemelen 20 sine kalmadan kel kalırdı dedi kısacası dht miktarımda baya fazla ama ben 1 eylülden beri saç derisine masaj ve günde 15 dk amuda kalkıyorum ve öyle duruyorum kafa derisine kan gelsin diye ve bu tedaviden bi 15 gün sonra ciddi dökülme başladı daha önceki dökülmelerimin kat ve kat fazlasıydı ve dökülme hala agresif bir şekilde devam ediyor zira her duşa girdiğimde 300 e yakın saç telim dökülüyordur sizce bu uyguladığım tedavi bende işe yararmı fotoğrafları aşağıya bıraktım lütfen yorum yapmadan geçmeyelim

Roninn3

• Hero Member
Ynt: Saçımın genel durumu
« Yanıtla #1 : 04 Ekim 2021, 22:55:54 »
bu amuda kalkma olayının saç tedavisinde bir ismide vardı şu anda hatırlayamadım böyle bir tedavi var evet ama ne kadar işe yarar tabi kesin bilemeyeceğiz ama şuda var ki şu sıra bu uygulamadan sonra saç dökülmen arttıysa hemen paniğe kapılma genelde saça fayda eden tedavilerde ilginç olarak en başlarda saçlar dökülür yani bu geçici bir durum olabilir ve asıl faydayı ileriki zamanlarda görebilirsin.

AdnanN

• Hero Member
« Yanıtla #2 : 04 Ekim 2021, 22:58:38 »
15 dk da çokmuş bak sonra bir şey olmasın dikkatli ol bence.
Aslında saç ekenler arada bunu yapsalar epey fayda görürler heralde ,şimdi düşününce mantıklı geldi  :)

emekli kel

• Hero Member
« Yanıtla #3 : 04 Ekim 2021, 22:59:17 »
 masajın ayarını ayarlıyamıyorsan ondanda olabilir saçı zedeleyebilir.mevsimsel olabilir veya kişi dokulme agresifleşince tedaviye baslar tedaviden bağımsız agresifleşen kodlanmış genetik olabilir veya minox ve baska ilaçlar basta dokulme yapabiliyor uretimi hızlandırıyor fazını tamamlamaya yaklaşmış saçları dokebiliyor sonra daha guclusu geliyor.
Saç konusunda eğitim almadım.Söylediklerim sadece sitelerden öğrendiğim bilgilerdir.

polis57

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #4 : 04 Ekim 2021, 23:38:32 »
15 dk da çokmuş bak sonra bir şey olmasın dikkatli ol bence.
Aslında saç ekenler arada bunu yapsalar epey fayda görürler heralde ,şimdi düşününce mantıklı geldi  :)

Sabah 5 dk öğlen 5 dk akşam 5 dk şeklinde duruyorum hocam aralıklarla 15 dk oluyor

polis57

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #5 : 04 Ekim 2021, 23:41:25 »
masajın ayarını ayarlıyamıyorsan ondanda olabilir saçı zedeleyebilir.mevsimsel olabilir veya kişi dokulme agresifleşince tedaviye baslar tedaviden bağımsız agresifleşen kodlanmış genetik olabilir veya minox ve baska ilaçlar basta dokulme yapabiliyor uretimi hızlandırıyor fazını tamamlamaya yaklaşmış saçları dokebiliyor sonra daha guclusu geliyor.

Yok hocam öyle finansterid filan o tür ilaçlar asla kullanmam bu doğal tedavim işe yaramazsa seyrek saça ekim yapılabildiğine göre ekim yaparım ama tedaviye başladığımdan beri saç dökülmem kat be kat arttı buda iyiye işaret herhalde

emekli kel

• Hero Member
« Yanıtla #6 : 05 Ekim 2021, 00:12:16 »
  zamanla belli olur.pozitif veya negatifte olabilir zaman gostercek.ekim olursa aralara girilcek dandik yer girerse doker muhakkak aralara iyi girebilen usta bir yerde ektirmen gerek
Saç konusunda eğitim almadım.Söylediklerim sadece sitelerden öğrendiğim bilgilerdir.

Andrea

• Hero Member
« Yanıtla #7 : 05 Ekim 2021, 21:02:49 »
Abi genel olarak saçına baktığım zaman o seyrekliğin kapanacağını tabikide ekimle düşünüyorum hatta kafaya takılacak kadar bile değil lakin finasterid kullanmam demişsin ama  düşük dozda finasterid kullanırsan eğer yan etkiside belki olmayabilir emin ol 6-8 ay içerisinde o seyreklik zaten finasteridle kapanacaktır ve ayrıca kapanmamış olsa bile en azında olası bir dökülmenin önüde finasterid geçmiş olacaktır ve bunun yanı sıra şunu da yaptığım araştırmalar dahilinde söylemek isterim eğer saçında genetik olarak bir dökülme varsa ve sen saç ektirmiş olsan bile muhtemelen ileriki zamanlarda Allah korusun belki daha kısa bir sürede o ektirdiğin saçlar bile dökülebilir nitekim forumda çok saygıdeğer bir abi varda 2.ekimini oldu şu an maşallah saçları çok çok iyi durumda adı: onizuka eikichi forumdan konularına bakarsın 1.ekimindeki bütün saçları ektirdikten sonra 3 yıl içinde döküldü yine de tabi karar senin ama istersen doktor kontrolünde finastreid e bir başla derim ilk 1 ay falan bir kullan psikolojik olarak kendini ona verme ama sonra sabrederek 3 ay kullan merak etme kalıcı derece de bir yan etki görmezsin muhtemelen ilaçta gördüğün bir yan etki varsa bile bıraktıktan sonra yan etkiler gidiyor her neyse sonra baktın iy igidiyor yeni saçlarda gelmiş seyrekliklerde kapanmış saç kalınlığı da artmış lakin bunları gözlemlemek için en az 6-8 ay kullanmak gerekiyor baktın iyi gidiyor abi ondan sonra ilacı sürece göre 2-3 günde bir kullanırsın ömür boyu daha da gür saçlar istiyorsan ektirirsin ve finasteride devam edersin ömür boyu da saçla ilgili bir problemin kalmaz inşallah tabi yine karar senin onizuka eikichi adlı bu abimizde finasterid kullanıyordu istersen konularına bir bak derim forumun eskilerinden bir abimiz her neyse diyeceklerim bu kadar hakkında hayırlısı

GÜNLÜK 0.5 MG Avodart Dutasterid
GÜNLÜK 2 AGA E TABLET
GÜNLÜK 2 ADET 40MG ROACCUTANE (AKNETRENT)

BİZ BU İŞE GÖNLÜMÜZÜ VERDİK KARDEŞ.

tudors

• Full Member
« Yanıtla #8 : 05 Ekim 2021, 23:02:13 »
Abi genel olarak saçına baktığım zaman o seyrekliğin kapanacağını tabikide ekimle düşünüyorum hatta kafaya takılacak kadar bile değil lakin finasterid kullanmam demişsin ama  düşük dozda finasterid kullanırsan eğer yan etkiside belki olmayabilir emin ol 6-8 ay içerisinde o seyreklik zaten finasteridle kapanacaktır ve ayrıca kapanmamış olsa bile en azında olası bir dökülmenin önüde finasterid geçmiş olacaktır ve bunun yanı sıra şunu da yaptığım araştırmalar dahilinde söylemek isterim eğer saçında genetik olarak bir dökülme varsa ve sen saç ektirmiş olsan bile muhtemelen ileriki zamanlarda Allah korusun belki daha kısa bir sürede o ektirdiğin saçlar bile dökülebilir nitekim forumda çok saygıdeğer bir abi varda 2.ekimini oldu şu an maşallah saçları çok çok iyi durumda adı: onizuka eikichi forumdan konularına bakarsın 1.ekimindeki bütün saçları ektirdikten sonra 3 yıl içinde döküldü yine de tabi karar senin ama istersen doktor kontrolünde finastreid e bir başla derim ilk 1 ay falan bir kullan psikolojik olarak kendini ona verme ama sonra sabrederek 3 ay kullan merak etme kalıcı derece de bir yan etki görmezsin muhtemelen ilaçta gördüğün bir yan etki varsa bile bıraktıktan sonra yan etkiler gidiyor her neyse sonra baktın iy igidiyor yeni saçlarda gelmiş seyrekliklerde kapanmış saç kalınlığı da artmış lakin bunları gözlemlemek için en az 6-8 ay kullanmak gerekiyor baktın iyi gidiyor abi ondan sonra ilacı sürece göre 2-3 günde bir kullanırsın ömür boyu daha da gür saçlar istiyorsan ektirirsin ve finasteride devam edersin ömür boyu da saçla ilgili bir problemin kalmaz inşallah tabi yine karar senin onizuka eikichi adlı bu abimizde finasterid kullanıyordu istersen konularına bir bak derim forumun eskilerinden bir abimiz her neyse diyeceklerim bu kadar hakkında hayırlısı

Dediklerin  çok mantıklı ve sana katılıyorum fakat bence kişi bu ilaçlardan öcü gibi korkuyorsa hiç bulaşmamalı yoksa her türlü yan etki görür emin ol  :)

Cardozoo

• Hero Member
« Yanıtla #9 : 07 Ekim 2021, 23:01:57 »
Finasterid benzeri ilaçların yan etki olayını kafada bitirmeden başlama sakın. Bu işte psikoloji çok önemli. Eğer bunları hiç kullanmak istemiyorsan tek çare minoxidil. Sana tavsiyem erkenden başla. Minoxidil dinlenme fazına geçecek saçların(yani dökülecek olanların) sürecini 21 günden 1-2 güne indirir. Yani geçici bir dökülmenin ardından daha gürleri çıkacak. Günde 2 kere 1 ml şeklinde kullanırsan maksimum etkiyi alırsın. Zahmetli ama saç için değer bence. 6-7 ay sonra duruma göre devam edersin. Bu ilaç ömürlük bu arada. Kullandığın sürece etkili olur. Kullanmayı bırakırsan aldığın tüm kazanımları kaybedersin. Şu anki bilgilerime 2 yıl önce sahip olsaydım direkt başlardım ama iş işten geçti. Şimdi başladım bende. Minoxun cinsel hiçbir yan etkisi yok şiddetle tavsiye ediyorum.
Hafta 3 kere 1.25 mg finasterid,günlük şakaklara minox
Nw 2.5a Diffuse Thinning
Yaş 20
Kalben - Saçlar

Facebook Twitter Instagram