Gönderen Konu: Saçımın Durumu  (Okunma sayısı 1276 defa)

aliveli123

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
Saçımın Durumu
« : 17 Ağustos 2022, 14:38:00 »
Arkadaşlar merhaba. Yaşım 25. Ailemde kellik yok. Agresif saç dökülmem mevcut son 1 yıldır. Daha önce de konu açıp durumumu anlatmıştım. Ek olarak özelden de birkaç bilgili arkadaşımızı baya rahatsız edip bilgiler aldım sağ olsunlar. Ama net bir karara varamadım hala. Onlarda konu açıp saçımın fotoğrafını paylaşmamın daha doğru olacağını söylediler. Saçımın durumu bu elimi her kafama attığıma onlarca saç geliyor. İstesem elimle tüm saçlarımı dökebilirim gibi. Duştaki durumu söylemiyorum bile ve bu şiddetli dökülme 1 yıldır var ve artık açıklık başladı kafamda. Minoxil kullanmayı düşünmüyorum. Sizce bu dökülmeme uygulayabileceğim tedavi Finasterid midir sadece ? Tahlillerimde Kolestrolum yüksek çıktı biraz bunun etkisi var mıdır ? Tavsiyelerinizi önerilerinizi bekliyorum.

bohemian

• Hero Member
Ynt: Saçımın Durumu
« Yanıtla #1 : 17 Ağustos 2022, 15:02:18 »
Arkadaşlar merhaba. Yaşım 25. Ailemde kellik yok. Agresif saç dökülmem mevcut son 1 yıldır. Daha önce de konu açıp durumumu anlatmıştım. Ek olarak özelden de birkaç bilgili arkadaşımızı baya rahatsız edip bilgiler aldım sağ olsunlar. Ama net bir karara varamadım hala. Onlarda konu açıp saçımın fotoğrafını paylaşmamın daha doğru olacağını söylediler. Saçımın durumu bu elimi her kafama attığıma onlarca saç geliyor. İstesem elimle tüm saçlarımı dökebilirim gibi. Duştaki durumu söylemiyorum bile ve bu şiddetli dökülme 1 yıldır var ve artık açıklık başladı kafamda. Minoxil kullanmayı düşünmüyorum. Sizce bu dökülmeme uygulayabileceğim tedavi Finasterid midir sadece ? Tahlillerimde Kolestrolum yüksek çıktı biraz bunun etkisi var mıdır ? Tavsiyelerinizi önerilerinizi bekliyorum. https://www.hizliresim.com/fqrjz3s
Onleri atmamissin minyaturlesme var mi yok mu göremiyoruz ama bence bi doktora gorun tahlillerde bi problem olabilir ailede kellik yoksa. Min kullanmani onermem illa kendim bisey yapicam dersen fin olabilir belki
  • Yaşınız 21
  • Medikal Tedavi xpecia(1), min(7-8 fıs), 0.5mg fin, dermapen(haftada bir 1.5-1.75), ketoral şampuan(haftada 1), masaj

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #2 : 17 Ağustos 2022, 15:06:05 »
Kafanın detaylı fotograflarını her yönden anlaşılır şekilde foruma yüklemelisin
Hızlı resim değil kardeşim.
Global Moderator

aliveli123

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #3 : 17 Ağustos 2022, 15:34:23 »
Birkaç farklı doktora göründüm hatta hocam. En son gittiğim minoxil verdi 6 ay kullan sonra bakalım yoksa mezoterapi, prp tedavisi uygulayabiliriz bu saça dedi. Tahlillerim normal. Sadece son kontrolde kolestrolüm biraz yüksek çıktı. Bunun dökülmeyle etkisi var mı pek sanmıyorum.
« Son Düzenleme: 17 Ağustos 2022, 15:43:00 Gönderen: aliveli123 »

Hamit Özkan

• Sr. Member
« Yanıtla #4 : 17 Ağustos 2022, 16:50:56 »
Arkadaşlar merhaba. Yaşım 25. Ailemde kellik yok. Agresif saç dökülmem mevcut son 1 yıldır. Daha önce de konu açıp durumumu anlatmıştım. Ek olarak özelden de birkaç bilgili arkadaşımızı baya rahatsız edip bilgiler aldım sağ olsunlar. Ama net bir karara varamadım hala. Onlarda konu açıp saçımın fotoğrafını paylaşmamın daha doğru olacağını söylediler. Saçımın durumu bu elimi her kafama attığıma onlarca saç geliyor. İstesem elimle tüm saçlarımı dökebilirim gibi. Duştaki durumu söylemiyorum bile ve bu şiddetli dökülme 1 yıldır var ve artık açıklık başladı kafamda. Minoxil kullanmayı düşünmüyorum. Sizce bu dökülmeme uygulayabileceğim tedavi Finasterid midir sadece ? Tahlillerimde Kolestrolum yüksek çıktı biraz bunun etkisi var mıdır ? Tavsiyelerinizi önerilerinizi bekliyorum.
Aslında dökülme sadece arkada var gibi görünüyor.
Finasterid ile kapatabilirsin bu acikliği.
Düşündün mü hiç finasterid almayi ?

aliveli123

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #5 : 17 Ağustos 2022, 16:53:24 »
Aslında dökülme sadece arkada var gibi görünüyor.
Finasterid ile kapatabilirsin bu acikliği.
Düşündün mü hiç finasterid almayi ?
Arkadan ziyade tepede var açılma. Son tercih olarak düşünüyorum ama öncesinde yapabileceğim daha farklı şeyler var mı onu bilmek istiyorum. Tek çözüm Fin almakmıdır bu saça

Hamit Özkan

• Sr. Member
« Yanıtla #6 : 17 Ağustos 2022, 17:59:53 »
Arkadan ziyade tepede var açılma. Son tercih olarak düşünüyorum ama öncesinde yapabileceğim daha farklı şeyler var mı onu bilmek istiyorum. Tek çözüm Fin almakmıdır bu saça
Kesin çözüm bu diye biliyorum.
minoxil biraz bütçe istiyor

jamesblond

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #7 : 17 Ağustos 2022, 18:07:48 »
Henüz bariz belli olan dökülmen yokmuş ama tepede başladığı belli evet ve hormonların yüzünden döküldüğü için de tek çözümü finasterid. Prp mezo falan hikaye onlar sadece fin kullanmamak için kırk takla atma yolları

aliveli123

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #8 : 17 Ağustos 2022, 18:24:28 »
Henüz bariz belli olan dökülmen yokmuş ama tepede başladığı belli evet ve hormonların yüzünden döküldüğü için de tek çözümü finasterid. Prp mezo falan hikaye onlar sadece fin kullanmamak için kırk takla atma yolları
Fotoğrafla yansımadı belki ama bariz dökülmem var hocam dediğim gibi saçımı her attığımda deli gibi saç geliyor. Buna rağmen nasıl hala saç var kafamda şaşırıyorum. 1 yıldır devam ediyor bu durum. Zaten doktorun kendisi yapıyormuş prp falan. Para için söylediğini düşünüyorum. Araştırdığım kadarıyla forumda da kimse önermiyor bu uygulamaları

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #9 : 17 Ağustos 2022, 18:27:53 »
Saçların yaşına göre gayet iyi durumda biraz finasterid kullanmayı düşünürsen sorun ettiğin alanlar 1 senede kaybolur saçların çok sağlıklı hale gelir

İlacıda araştır doktora danış forumda tedavi bölümünde ya da saç ekimi bölümünde kullananların konularına yaz sor deneyimlerini öğren öyle karar ver
Global Moderator

jamesblond

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #10 : 17 Ağustos 2022, 19:10:11 »
Fotoğrafla yansımadı belki ama bariz dökülmem var hocam dediğim gibi saçımı her attığımda deli gibi saç geliyor. Buna rağmen nasıl hala saç var kafamda şaşırıyorum. 1 yıldır devam ediyor bu durum. Zaten doktorun kendisi yapıyormuş prp falan. Para için söylediğini düşünüyorum. Araştırdığım kadarıyla forumda da kimse önermiyor bu uygulamaları
1senede hemen kel olmak için genetiğinin çok talihsiz olması lazım.Genetik dökülme sinsi bir şey ve yavaş ilerliyor.Normalde de saçlar evresini tamamladıkça dökülür ve yerine aynısı tekrardan çıkar. O dökülme kelleşme yaratmıyor.Kelleşmede dökülen saç telinin yerine gelen yeni saç teli biraz daha güçsüzleşmiş eskisi kadar uzayamayan saç teli oluyor.Böyle yavaş yavaş o güçlü ve uzun teller minyatürize oluyo  en sonunda saç kalmıyor o noktada.Yaşın 25 bence gayet şanslısın dökülmen finasteridle güzelce toparlar çünkü çok açılma yok yavaş ilerliyo bence

aliveli123

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #11 : 17 Ağustos 2022, 19:19:11 »
Saçların yaşına göre gayet iyi durumda biraz finasterid kullanmayı düşünürsen sorun ettiğin alanlar 1 senede kaybolur saçların çok sağlıklı hale gelir

İlacıda araştır doktora danış forumda tedavi bölümünde ya da saç ekimi bölümünde kullananların konularına yaz sor deneyimlerini öğren öyle karar ver
Yorumun için çok teşekkürler Hintell. Saçlarım biraz kabarık duruyor o yüzden açıklık farkedilmiyor fotoğraflarda. Durum fotoğraflardakinden biraz daha kötü bence. Finasterid hakkında çok okuma yaptım. Kimisi hiç yan etki görmedim diyor kimisi kör oluyordum neredeyse diyor. Bu ikilem beni tedirgin ediyor sadece. Yoksa bana kalsa direkt Finasteride başlayacağım. Bira zdaha araştırıp son tercih olarak kullanmaya başlarım herhalde ilaca. Sağ olun

jamesblond

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #12 : 17 Ağustos 2022, 19:21:14 »
Yorumun için çok teşekkürler Hintell. Saçlarım biraz kabarık duruyor o yüzden açıklık farkedilmiyor fotoğraflarda. Durum fotoğraflardakinden biraz daha kötü bence. Finasterid hakkında çok okuma yaptım. Kimisi hiç yan etki görmedim diyor kimisi kör oluyordum neredeyse diyor. Bu ikilem beni tedirgin ediyor sadece. Yoksa bana kalsa direkt Finasteride başlayacağım. Bira zdaha araştırıp son tercih olarak kullanmaya başlarım herhalde ilaca. Sağ olun
Titanik de finasterid yüzünden battı

aliveli123

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #13 : 17 Ağustos 2022, 19:22:35 »
1senede hemen kel olmak için genetiğinin çok talihsiz olması lazım.Genetik dökülme sinsi bir şey ve yavaş ilerliyor.Normalde de saçlar evresini tamamladıkça dökülür ve yerine aynısı tekrardan çıkar. O dökülme kelleşme yaratmıyor.Kelleşmede dökülen saç telinin yerine gelen yeni saç teli biraz daha güçsüzleşmiş eskisi kadar uzayamayan saç teli oluyor.Böyle yavaş yavaş o güçlü ve uzun teller minyatürize oluyo  en sonunda saç kalmıyor o noktada.Yaşın 25 bence gayet şanslısın dökülmen finasteridle güzelce toparlar çünkü çok açılma yok yavaş ilerliyo bence
Evet ne kadar erteletebilirsin o kadar iyi diye düşünüyorum. Yukarıda da belirttiğim gibi Finasterid'den başka bir çözüm olabilir mi diye araştırıyorum ama sanırım böyle bir çözüm yok. En son artık gözümü karartıp başlayacağım çünkü dayanılmaz seviyede artık dökülmem. Bir yan etki görürsem de mecbur bırakırım hemen.

aliveli123

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #14 : 17 Ağustos 2022, 19:23:45 »
Titanik de finasterid yüzünden battı
:))) Hocam siz de görmüşsünüzdür illa o konuyu. İnsan bir tedirgin olmuyor değil

Facebook Twitter Instagram