Gönderen Konu: Saçımın durumu nedir?, tavsiye istiyorum.  (Okunma sayısı 705 defa)

sunsickday

• Yeni üye
  • *
Saçımın durumu nedir?, tavsiye istiyorum.
« : 06 Ağustos 2022, 20:51:14 »
Yaş 23

2 aydır finasteride kullanıyorum. Sanki banyoda artık daha az dökülüyor. Saçım zaten ince, hiç şekil almaz, sabit durmaz vs. Saç arkası hafif seyrek ama öne göre çok çok daha iyi.

Minoxidil forumda hiç önerilmiyor, bırakınca geri dökülecekse başlamayasım pek yok. Ama sorunum da şakaklar kararsızım. Bir diğer neden saçım ve yüzümde seboreik dermatit çok çabuk oluyor. Burun kenarımda ve saçımda. Minoxidil de azdırıyor seboirek dermatiti. Bu yüzden hiç bulaşasım yok.

Norwood kaçım? Siz ne önerirsiniz?

Şuan pek bir dökülme yok ama saçım hiç yandan taranmıyor artık. Ortalara gidiyorum biraz. Ne yapsam bilemedim.

Hair'lı Olsun

• Bu Alana Reklam Verilir.
  • Hero Member
Ynt: Saçımın durumu nedir?, tavsiye istiyorum.
« Yanıtla #1 : 06 Ağustos 2022, 21:01:20 »
Finasteride için 6 ay bekleyin sizin saçlarınızda ciddi etki gösterecek diye düşünüyorum. Ayrıca saçlarınızı çok uzatmayın, illa uzun kullanıyorum diyorsanız Uçlarındaki çatallaşmayı devamlı aldırın, kırık saç uçlarınız olmasın. Bakalım öncesi sonrası sizin saç durumunuz nasıl olacak. Gelişim süreçlerinizi paylaşın lütfen :)
Saç Sağlığı Discord : https://discord.gg/RJrwv4h7

Finansteride
Omega 3  -  Biotin 5000
Keçiboynuzu özü
Masaj - Magnezyum yağı  
D3 vitamin  -  B12 vitamin

sunsickday

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #2 : 06 Ağustos 2022, 21:22:07 »
Finasteride için 6 ay bekleyin sizin saçlarınızda ciddi etki gösterecek diye düşünüyorum. Ayrıca saçlarınızı çok uzatmayın, illa uzun kullanıyorum diyorsanız Uçlarındaki çatallaşmayı devamlı aldırın, kırık saç uçlarınız olmasın. Bakalım öncesi sonrası sizin saç durumunuz nasıl olacak. Gelişim süreçlerinizi paylaşın lütfen :)

Hocam çatallaşmanın ne olduğunu inanın bilmiyorum google görsellere baktım :D Saç uzatma nedenim kısa kesince daha ön plana çıkması şakakların. Ayrıca çatallaşma, o kenarların tepeye kalkmasıysa dalgalı olduğundan öyle oluyor sanırım. Bu çatallaşmanın - saç dökülmesiyle ne alakası var anlayamadım ama.

sunsickday

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #3 : 19 Eylül 2022, 07:53:25 »
Arkadaşlar sanıyorum saçlarım ince telli ve dalgalı. Bu saçları tutması için önerdiğiniz saç bakım ürünü var mı? Şu köpük, şu wax vs. gibi. Saçlarım yumuşak ve önüne düşüyor direkt kafanın. Hiç şekil almıyor, dikilmiyor vs.

jamesblond

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #4 : 20 Eylül 2022, 07:04:53 »
Arkadaşlar sanıyorum saçlarım ince telli ve dalgalı. Bu saçları tutması için önerdiğiniz saç bakım ürünü var mı? Şu köpük, şu wax vs. gibi. Saçlarım yumuşak ve önüne düşüyor direkt kafanın. Hiç şekil almıyor, dikilmiyor vs.
Saçının tepe-arkaları yani  vertex/ crown bölgesi öndeki saçlarına göre çok uzun duruyo, önlerini onlara oranla biraz daha uzatsan arkadan gelenler de onu destekleyip hacimli görüntü verir diye düşünüyorum.Zaten dalgalı saçın belli bir uzunlukta olması lazım şekillenmesi için. Şekillendirici konusunda da  köpük kullan ve saçlarının nemini, buklelerini koru, parçalayacak hareketler yapma  güzel olur.Şakaklarını gizlemek istersen de Curtains modeli veya öndeki buklelerini alnına düşürdüğün bir model deneyebilirsin
« Son Düzenleme: 20 Eylül 2022, 07:13:22 Gönderen: jamesblond »

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #5 : 20 Eylül 2022, 10:38:56 »
Saçların yapısal olarak çok ince bu yüZden sana seyrek geliyor yani yapısal olarak böyle
Eğer kalın ol telli ve sert olsaydı şu an kafanda 2/3 katı hacimli dururdu
Şu an saçlarınla ilgili yapacağın şey vitamin ya da diğer ilaçlar erkeklik tipi dökülmeler için dökülme varsa vs araştırıp sağlık güçlü saçlarla yoluna devam etmen.
Global Moderator

orientis

• Hero Member
« Yanıtla #6 : 20 Eylül 2022, 13:04:17 »
üstlerden hafif kestir,yanları da kısalt kanki
bi de 5000 mg biotin al onu da dene belki biraz kalınlaştırır
finasta yan etki görmüyorsan bırakma devam
  • Yaşınız 20
  • Medikal Tedavi 1/4 Proscar

sunsickday

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #7 : 21 Eylül 2022, 22:42:28 »
Saçların yapısal olarak çok ince bu yüZden sana seyrek geliyor yani yapısal olarak böyle
Eğer kalın ol telli ve sert olsaydı şu an kafanda 2/3 katı hacimli dururdu
Şu an saçlarınla ilgili yapacağın şey vitamin ya da diğer ilaçlar erkeklik tipi dökülmeler için dökülme varsa vs araştırıp sağlık güçlü saçlarla yoluna devam etmen.

Demek istediğim, dışarı çıkarken vs. Saç köpüğü mü, fön makinası mı wax mı ne kullanmalıyım ?

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #8 : 23 Eylül 2022, 03:01:47 »
Brnce saçlarını kısalt hiç bir şey kullanma biraz güçlensin
Global Moderator

sunsickday

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #9 : 24 Eylül 2022, 03:07:55 »
Brnce saçlarını kısalt hiç bir şey kullanma biraz güçlensin

Dışarı çıkarken kullanmak zorundayım. Kısalttım. Fin'de neredeyse 5 ay oldu. Değişiklik var mı bilmiyorum iyi fotoğraflar çekmedim sanırım. Kan testi vs ne aralıklarla yapmalıyım sizce? Yan etki hissetmiyorum ancak uzun dönem etkisi olacağını düşünüp korkuyorum.

sunsickday

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #10 : 24 Eylül 2022, 04:03:34 »
mesajı sildim.
« Son Düzenleme: 24 Eylül 2022, 06:38:31 Gönderen: sunsickday »

Facebook Twitter Instagram