Gönderen Konu: Saçımın durumu nedir?, tavsiye istiyorum.  (Okunma sayısı 75 defa)

sunsickday

• Yeni üye
  • *
Saçımın durumu nedir?, tavsiye istiyorum.
« : 06 Ağustos 2022, 20:51:14 »
Yaş 23

2 aydır finasteride kullanıyorum. Sanki banyoda artık daha az dökülüyor. Saçım zaten ince, hiç şekil almaz, sabit durmaz vs. Saç arkası hafif seyrek ama öne göre çok çok daha iyi.

Minoxidil forumda hiç önerilmiyor, bırakınca geri dökülecekse başlamayasım pek yok. Ama sorunum da şakaklar kararsızım. Bir diğer neden saçım ve yüzümde seboreik dermatit çok çabuk oluyor. Burun kenarımda ve saçımda. Minoxidil de azdırıyor seboirek dermatiti. Bu yüzden hiç bulaşasım yok.

Norwood kaçım? Siz ne önerirsiniz?

Şuan pek bir dökülme yok ama saçım hiç yandan taranmıyor artık. Ortalara gidiyorum biraz. Ne yapsam bilemedim.

kelköyünkavalcısı

• Sr. Member
Ynt: Saçımın durumu nedir?, tavsiye istiyorum.
« Yanıtla #1 : 06 Ağustos 2022, 21:01:20 »
Finasteride için 6 ay bekleyin sizin saçlarınızda ciddi etki gösterecek diye düşünüyorum. Ayrıca saçlarınızı çok uzatmayın, illa uzun kullanıyorum diyorsanız Uçlarındaki çatallaşmayı devamlı aldırın, kırık saç uçlarınız olmasın. Bakalım öncesi sonrası sizin saç durumunuz nasıl olacak. Gelişim süreçlerinizi paylaşın lütfen :)
Saç ile ilgili  Discord Kanalı: https://discord.gg/RJrwv4h7
Finansteride
Omega 3  -  Biotin 5000
Keçiboynuzu özü
Masaj - Magnezyum yağı  
D3 vitamin  -  B12 vitamin

sunsickday

• Yeni üye
  • *
Ynt: Saçımın durumu nedir?, tavsiye istiyorum.
« Yanıtla #2 : 06 Ağustos 2022, 21:22:07 »
Finasteride için 6 ay bekleyin sizin saçlarınızda ciddi etki gösterecek diye düşünüyorum. Ayrıca saçlarınızı çok uzatmayın, illa uzun kullanıyorum diyorsanız Uçlarındaki çatallaşmayı devamlı aldırın, kırık saç uçlarınız olmasın. Bakalım öncesi sonrası sizin saç durumunuz nasıl olacak. Gelişim süreçlerinizi paylaşın lütfen :)

Hocam çatallaşmanın ne olduğunu inanın bilmiyorum google görsellere baktım :D Saç uzatma nedenim kısa kesince daha ön plana çıkması şakakların. Ayrıca çatallaşma, o kenarların tepeye kalkmasıysa dalgalı olduğundan öyle oluyor sanırım. Bu çatallaşmanın - saç dökülmesiyle ne alakası var anlayamadım ama.

Facebook Twitter Instagram