Gönderen Konu: Saçımın Durumu  (Okunma sayısı 1287 defa)

Andrea

• Hero Member
Ynt: Saçımın Durumu
« Yanıtla #15 : 17 Ağustos 2022, 20:10:37 »
Merhaba abi kolay gelsin konuma bakar mısın ? demişsiniz saçlarınızın tam net fotoğrafları yok ama yine de göründüğü kadarıyla bence önlerde açılmanız çok yok gibi duruyor daha detaylı fotoğraf olsa ona göre yorumlar insan da sadece bu fotoğraflara bakarak söylüyorum dolayısıyla vertekste biraz seyreklik var ki bu da finasterid ve dutasteridle 1 yılda kapatılıp saçlarınızı ömrünüzün sonuna kadar koruyabileceğiniz anlamına geliyor saçlarınız gerçekten kötü değil ve gayet güzel bence bu aşamada minoksidile hiç gerek yok çünkü hem kullanımı olsun hemde bu aşamada gerçekten olanı korumak daha mantıklı olduğundan bence hiç minoksidile bulaşmayın derim finasterid ya da dutasterid dht blockerlarından birini seçip tedavinize başlayın derim farkı göreceksiniz.

aliveli123

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #16 : 17 Ağustos 2022, 20:20:14 »
Merhaba abi kolay gelsin konuma bakar mısın ? demişsiniz saçlarınızın tam net fotoğrafları yok ama yine de göründüğü kadarıyla bence önlerde açılmanız çok yok gibi duruyor daha detaylı fotoğraf olsa ona göre yorumlar insan da sadece bu fotoğraflara bakarak söylüyorum dolayısıyla vertekste biraz seyreklik var ki bu da finasterid ve dutasteridle 1 yılda kapatılıp saçlarınızı ömrünüzün sonuna kadar koruyabileceğiniz anlamına geliyor saçlarınız gerçekten kötü değil ve gayet güzel bence bu aşamada minoksidile hiç gerek yok çünkü hem kullanımı olsun hemde bu aşamada gerçekten olanı korumak daha mantıklı olduğundan bence hiç minoksidile bulaşmayın derim finasterid ya da dutasterid dht blockerlarından birini seçip tedavinize başlayın derim farkı göreceksiniz.
Sağ olun. Minoksidile bulaşmak istemiyorum zaten hocam. Peki şunu sorayım Fine başlayıp bıraktıktan sonra saçlarım tekrar bu hale gelmeyecek mi benim ? Bırakınca etkisini yitirmiyor mu Fin

emekli kel

• Hero Member
« Yanıtla #17 : 17 Ağustos 2022, 20:22:09 »
 duşta saçın en hassas olduğu andır nazik davranmak gerek.fin dermoller ilerle masajda yap ara ara.fin kullanımında devamlılık sart.
Saç konusunda eğitim almadım.Söylediklerim sadece sitelerden öğrendiğim bilgilerdir.

aliveli123

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #18 : 18 Ağustos 2022, 12:25:16 »
duşta saçın en hassas olduğu andır nazik davranmak gerek.fin dermoller ilerle masajda yap ara ara.fin kullanımında devamlılık sart.
Olabildiğim kadar nazik oluyorum da fayda etmiyor

Hair'lı Olsun

• Bu Alana Reklam Verilir.
  • Hero Member
« Yanıtla #19 : 19 Ağustos 2022, 13:31:45 »
fotoğraflardan anlaşıldığı kadarıyla;

Ön çizginizde bozulma yok. Bu avantaj. Tepe bölgenizdeki açılma finasteride ile kapanır diye düşünüyorum. Kan testi ile  düşük değerlerinizin takviyelerini kullanabilirsiniz. Ayrıca  İğneleme (dermastamp, Dermaroller ), biotin, magnezyum takviyesi kullanabilirsiniz. Ekime gerek kalmadan açıklık kapanır sağlıklı saçlara sahip olabilirsiniz.
Saç Sağlığı Discord : https://discord.gg/RJrwv4h7

Finansteride
Omega 3  -  Biotin 5000
Keçiboynuzu özü
Masaj - Magnezyum yağı  
D3 vitamin  -  B12 vitamin

Hamit Özkan

• Sr. Member
« Yanıtla #20 : 19 Ağustos 2022, 13:55:05 »

Ön çizginizde bozulma yok. Bu avantaj. Tepe bölgenizdeki açılma finasteride ile kapanır diye düşünüyorum. Kan testi ile  düşük değerlerinizin takviyelerini kullanabilirsiniz. Ayrıca  İğneleme (dermastamp, Dermaroller ), biotin, magnezyum takviyesi kullanabilirsiniz. Ekime gerek kalmadan açıklık kapanır sağlıklı saçlara sahip olabilirsiniz.
Hocam konuyla alakasız ama dermaroller kullanıyorum. Şuanlık sadece dermaroller.
Dermarollerdan hemen sonra bepanten hint yağı vs sürmek istiyorum. Kimisi bunun zararlı olduğunu söylüyor. Ne düşünüyorsunuz bu konuda ?
Daha önce bepanten ve başka vitamin takviyelerini enjeksiyon yoluyla almıştım ve tüm vücudumda inanılmaz bir sivilce etkisi yaratmıştı. Aynı durum bunda da olur mu ?

aliveli123

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #21 : 19 Ağustos 2022, 18:18:55 »

Biotinin faydası olmadığını gördüm çoğu yerde ama. Doktorum çinko önerdi en son onu kullanmaya başladım 1 haftadır.

Hamit Özkan

• Sr. Member
« Yanıtla #22 : 19 Ağustos 2022, 18:28:30 »
Biotinin faydası olmadığını gördüm çoğu yerde ama. Doktorum çinko önerdi en son onu kullanmaya başladım 1 haftadır.
Biotin bende fayda etmişti. Saçlar çok hizli uzuyor ve kalınlaşıyordu. Herkes de ayni etki olmayabilir tabi.

aliveli123

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #23 : 24 Ağustos 2022, 16:13:42 »
Biotin bende fayda etmişti. Saçlar çok hizli uzuyor ve kalınlaşıyordu. Herkes de ayni etki olmayabilir tabi.
Uzayıp kalınlaşmasına faydası vardır tabi ama dökülmeyi azaltmadı bende hiçbir şekilde

onizuka eikichi

• Dr koray Erdoğan saç ekimi sonuçları
  • Hero Member
« Yanıtla #24 : 24 Ağustos 2022, 16:45:26 »
Genetik dökülme varsa dht baskılamak saç dökülmesini yavaşlatır. Ama fotoğraflardan saç dökülmeniz net olarak anlaşılıyor. Dökülen saçlarınızda zayıf saç ya da minyatürleşme mevcutmu. Koparak dökülmeleri kafaya takıyorsanız benimde günde bir sürü saçım özellikle donör alanımdaki güvenli bölgedeki saçlar koparak dökülüyor. Önemli olan saçlarınzı dökülürken bu dökülme de minyatürleşme var mı onu anlamak. Varsa genetik dökülme yaşıyorsunuzdur ve tedaviler zaten konunuzda belirtilmiş. Doktora gidiyorsanız tedavileri doktorunuza danışabilirsiniz.
Tavsiye/öneri isteyen arkadaşlar ben doktor değilim. Saç ekimi üzerine ya da plastik cerrahi konusunda hiçbir eğitimim yok. Ben de sizler gibi yaşadığım saç sorunun da edindiğim deneyimleri, yaptığım araştırmaları, denediğim ürünlerden nasıl sonuçlar aldığımı foruma aktarıyorum.

Korkusuz Korkak

• Hero Member
« Yanıtla #25 : 24 Ağustos 2022, 17:15:50 »
Genel olarak ben de arkadaşlara katılıyorum, fazla bir açıklığınız yok ve yaşınız genç olduğu için fin ile kapanır diye düşünüyorum ama kullanıp kullanmamak sizin tercihiniz tabii. Minox, prp ve mezoterapiye gerek yok bence.
  • Ekim Tarihi: 04.05.2021
  • Ekim Merkezi ismi ASMED
  • Greft Miktarı 4.541
  • Yaşınız 45
  • Medikal Tedavi Ekim gününden itibaren Finasterid. 15. aydan itibaren 3 günde bir Avodart'a başladım, iki ay sonra haftada 2'ye düşürdüm. 15. aydan itibaren ayda bir defa toplam 15 seans prp yaptırdım. Ekim 2023 den itibaren haftada 5 gün Alpecin losyon kullanıyorum.

aliveli123

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #26 : 24 Ağustos 2022, 17:41:25 »
Genetik dökülme varsa dht baskılamak saç dökülmesini yavaşlatır. Ama fotoğraflardan saç dökülmeniz net olarak anlaşılıyor. Dökülen saçlarınızda zayıf saç ya da minyatürleşme mevcutmu. Koparak dökülmeleri kafaya takıyorsanız benimde günde bir sürü saçım özellikle donör alanımdaki güvenli bölgedeki saçlar koparak dökülüyor. Önemli olan saçlarınzı dökülürken bu dökülme de minyatürleşme var mı onu anlamak. Varsa genetik dökülme yaşıyorsunuzdur ve tedaviler zaten konunuzda belirtilmiş. Doktora gidiyorsanız tedavileri doktorunuza danışabilirsiniz.
Hocam öncelikle teşekkürler yorumunuz için. Minyatürleşme tam olarak ne oluyor ? Nasıl anlayabilirim minyatürleşme olup olmadığını

aliveli123

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #27 : 24 Ağustos 2022, 17:43:01 »
Genel olarak ben de arkadaşlara katılıyorum, fazla bir açıklığınız yok ve yaşınız genç olduğu için fin ile kapanır diye düşünüyorum ama kullanıp kullanmamak sizin tercihiniz tabii. Minox, prp ve mezoterapiye gerek yok bence.
Teşekkürler yorumunuz için. En sonunda Fin kullanacağım gibi gözüküyor hocam.

onizuka eikichi

• Dr koray Erdoğan saç ekimi sonuçları
  • Hero Member
« Yanıtla #28 : 24 Ağustos 2022, 17:56:15 »
Hocam öncelikle teşekkürler yorumunuz için. Minyatürleşme tam olarak ne oluyor ? Nasıl anlayabilirim minyatürleşme olup olmadığını

Kalın saç tellerinden ayrı olarak saçınların zayıflayıp, incelip, tüy formuna benzer bir forma geçmesi. Zaten kelleşme de tam olarak bu! Saçlar kopup yok olmuyor, incelip gözle görünmez hale gelene kadar küçülüyorlar. Bu da androgeneti alopesi, yani erkek tipi saç dökülmesi oluyor. Dökülen saçlarınızda bu durum var mı kontrol ederek anlayabilirsiniz.
Tavsiye/öneri isteyen arkadaşlar ben doktor değilim. Saç ekimi üzerine ya da plastik cerrahi konusunda hiçbir eğitimim yok. Ben de sizler gibi yaşadığım saç sorunun da edindiğim deneyimleri, yaptığım araştırmaları, denediğim ürünlerden nasıl sonuçlar aldığımı foruma aktarıyorum.

aliveli123

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #29 : 24 Ağustos 2022, 18:41:31 »
Kalın saç tellerinden ayrı olarak saçınların zayıflayıp, incelip, tüy formuna benzer bir forma geçmesi. Zaten kelleşme de tam olarak bu! Saçlar kopup yok olmuyor, incelip gözle görünmez hale gelene kadar küçülüyorlar. Bu da androgeneti alopesi, yani erkek tipi saç dökülmesi oluyor. Dökülen saçlarınızda bu durum var mı kontrol ederek anlayabilirsiniz.
Sanırım bu durum daha bende yok. Dediğim gibi saçlarım inanılmaz dökülüyor ama dökülen saçlarım hep kalın, normal uzunluktaki saçlarım. Yerine de sanırım yine aynı şekilde saçım çıkıyor çünkü eğer ince tüy gibi çıksaydı  çok daha net açıklık olurdu kafamda. Uzun süredir bu dökülmem var çünkü 1 yıl civarı

Facebook Twitter Instagram