Gönderen Konu: Ekim yaptırıyorum  (Okunma sayısı 953 defa)

jpmelih

• Yeni üye
  • *
Ekim yaptırıyorum
« : 10 Kasım 2021, 23:21:09 »
Uzun süredir takip ettiğim bu forum, okuduğum incelediğim yüzlerce konunun üzerine ben de ekim kararını vermiş bulunuyorum. 32 yaşındayım. Saç dökülmem 7-8 senedir devam ediyor. Yavaş seyreden bir dökülme mevcut. Görüştüğüm birkaç merkezden birini seçme aşamasındayım. Merkezler genelde ön tarafı yok sayarak 4000-4500 greft gibi planlama yapıyor. Greft sayısı uygun mudur sizce?  8 aydır finas kullanıyorum. Ekimden sonra da devam etmeyi düşünüyorum. Tecrübeli üyelerin görüşlerini almak isterim.

halu80

• Sr. Member
Ynt: Ekim yaptırıyorum
« Yanıtla #1 : 10 Kasım 2021, 23:24:26 »
Yaş kaç, ailende dökülmeler nasıl? Finansı sürekli kullanacak mısın, eğer kullanmıyacaksan, arkadaki saçların büyük ihtimalle dökülecek ve ileride ikinci ekim gerekecek.

Trevor

• Hero Member
« Yanıtla #2 : 10 Kasım 2021, 23:28:28 »
hayırlı olsun açıklığınıza göre 4000,4500 greft sayıları ideal  olur gibi görünüyor ,görüştüğünüz ekim merkezleri planlama konusunda ne dediler acaba ? 4500 max sayı olmalı bunu üzerinde söyleyenlere temkinli yaklaşın bence.

emekli kel

• Hero Member
« Yanıtla #3 : 10 Kasım 2021, 23:37:39 »
 fin kullanıon yasın 32 on tarafın tamamını yok saymaya gerek yok bence sayı çok geldi bana.merkezler aralara giremiyorlar o huner yok sonra boyle çözümler buluyorlar minyatur olsa yok say yada artık dokulmez diyorlar ALLAH ne verdiyse önü falan dolduralım diyorlar tüm greftler harcanmaza ilerde tepeyede yeniden gerekebilir
Saç konusunda eğitim almadım.Söylediklerim sadece sitelerden öğrendiğim bilgilerdir.

halu80

• Sr. Member
« Yanıtla #4 : 10 Kasım 2021, 23:39:49 »
4000-4500 çok fazla. Bir de Hakan Doğanay a danış. 3000-3500 den fazla ektirme ve donörünü iyi kullanan bir yerde ektir.
İleride 3000 greftle bir ikinci ekimi arkalara düşünebilirsin.
Ön hattını şimdiki saçların arkasından başlat.

jpmelih

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #5 : 10 Kasım 2021, 23:47:05 »
Yaş kaç, ailende dökülmeler nasıl? Finansı sürekli kullanacak mısın, eğer kullanmıyacaksan, arkadaki saçların büyük ihtimalle dökülecek ve ileride ikinci ekim gerekecek.

Yaş 32. Finası mümkün mertebe kullanmaya devam edeceğim. İlerde ikinci ekime ihtiyaç olabileceğini düşünüyorum bende.

jpmelih

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #6 : 10 Kasım 2021, 23:49:40 »
fin kullanıon yasın 32 on tarafın tamamını yok saymaya gerek yok bence sayı çok geldi bana.merkezler aralara giremiyorlar o huner yok sonra boyle çözümler buluyorlar minyatur olsa yok say yada artık dokulmez diyorlar ALLAH ne verdiyse önü falan dolduralım diyorlar tüm greftler harcanmaza ilerde tepeyede yeniden gerekebilir

Tam da dediğiniz gibi oluyor. Uğraşmamak adına direk saç yokmuş gibi ekiyorlar. İkinci ekim ihtiyacı olabilir diye düşünüyorum bende. Şu durumda neyi önerirsiniz? 

emekli kel

• Hero Member
« Yanıtla #7 : 10 Kasım 2021, 23:53:33 »
 burda tek sey onerilir sağlamlar var hesaplanıp ona gore yuzle uyumlu on çizgi ve boş alanların doldurulması bunuda en iyi ekimci ekimin matematiğinle hesaplar.
Saç konusunda eğitim almadım.Söylediklerim sadece sitelerden öğrendiğim bilgilerdir.

halu80

• Sr. Member
« Yanıtla #8 : 11 Kasım 2021, 00:00:09 »
Doğru dürüst ekimcilerle görüşün. Size 4000-4500 diyenler bu işten anlamiyor.
Danışın Hakan Doğanay’a, HLC Ankarada, Özlem Biçer İstanbul’da. Asmed Koray Erdoğan. Bunlar biraz pahalı ama işlerinde iyilerdir.

Facebook Twitter Instagram